zayıflamam durdu  Zayıflamam Yavaşladı Kilo Verme Neden Durdu? kilo vermem durdu

Zayıflamam Yavaşladı Kilo Verme Neden Durdu?

Zayıflamam yavaşladı kilo vermem neden durdu, artık hızlı kilo veremiyorum ne yapabilirim, Zayıflama sürecinde ölçü verme neden durur, muhtemel sebepleri nelerdir? Aşağıdaki örneklerle yazımızdan okuyabilirsiniz.

Kilo Vermem Zayıflamam Neden Durdu: Diyet yapmaya başladığınızda kilo verme istediğiniz gibi giderken birden durdu mu? Hemen aklınıza neden yavaşladı, nerede yanlış yaptım? Gibi sorular gelir. Bunun birden fazla sebebi olabilir, şimdi sizlere zayıflama sürecinde durma nedenleri hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşıyoruz..

Proteini Yeteri Kadar Almamak En Büyük Yanlışlardan!

Genelde ihtiyacımız olan proteini et, tavuk, balık, yumurta, peynir gibi gıdalardan alırız. Bu proteinleri yeteri kadar almayıp karbonhidrat içerikli ürünler yemeğe başladığınızda zayıflamanızı durduran en büyük yanlışı yaptınız demektir. Proteini sadece et ve süt ürünlerinden almayın, kuru baklagiller (nohut, mercimek, fasulye…) protein açısından zengindir, yağ oranları çok düşüktür, ayrıca lifli oldukları için diğer besinlere göre sizi daha uzun süre tok tutabilirler.

Porsiyonların Değişmesi;

Kilo verme işleminin durmasındaki en büyük yanlış porsiyonların büyütülmeye başlamasıdır. Örneğin; diyette size 100 gram dana eti tavsiye edilmiş, siz; bugün çok açım, 150 gram tüketeyim derseniz zayıflamanız durur. Aynı şekilde normal zamanda tükettiğiniz meyve, sebze, ekmek gibi gıdaları da çok tüketirseniz kilo almaya başlarsınız.

Kilo Vermem Durdu! Korkma, İstikrarlı ol: Diyetin ilk günleri hızlıca kilo vermek mümkün fakat aniden durdu demeyin! Zayıflamada ilerleyen günlerde aynı performansı gösteremezsiniz. Moralinizi bozmayın, diyete devam. Asıl o andan sonra sağlıklı kilo vereceksiniz, farkına varın. Yediklerinizle metabolizmayı şaşırtın. En fazla 8 saat uyuyun, uykuda metabolizma fazlasıyla yavaşlamaya başlar, emekleriniz boşa gitmesin.

Eskisi Kadar Su İçmiyor musunuz?

Her diyet listesinde bol su için derler, siz de ilk başlarda yeteri kadar su içtiyseniz ama ilerleyen dönemde bu alışkanlığınızdan vazgeçtiyseniz kilo vermeniz durabilir. Çünkü su; yediğiniz kalorili besinlerin kolay şekilde sindirilip vücuttan dışarıya kolayca atılmasını sağlar. Ayrıca açlık hissinizi azaltarak, sizlerin şişmanlatacak şeyler yemenizi önlemiş olur.

Kaloriye Dikkat Etmek mi?

Marketten aldığınız ürünlerin üzerindeki kalori, yağ oranı, şeker miktarı gibi rakamlara dikkat etmeniz gerekiyor. Küçük bir pakette bile yüzlerce kalori olabilir, bu durumda zayıflamanın yavaşlaması da normaldir.

Zayıflamam Durdu Peki Mutlu muyum?

Mutluluk hormonu kadınlar için çok önemlidir. Zayıflamak için eşinizden yardım alın, moralinizi tazelesin! Mutsuz olan bayanlar farkında olmadan yemeğe yönelir ve morali düzelince pişman olur! Diyeti bozar.

Beyaz Ekmek Yedim Kilo Vermem Durdu!

Beyaz undan yapılan ekmeklerin tam buğday ve kepek unundan yapılanlara göre daha lezzetli olduğu bir gerçektir. Beyaz ekmek  güzeldir ama kan şekerinizi düşürür ve kısa zamanda acıkmanıza neden olur, böylece vücudunuz yağlanmaya başlar. Diyete başladığınızda uygun ekmek türlerini yerken kısa bir süre için beyaz ekmek tüketmeye başladıysanız kilo vermem neden durdu sorusunun da yanıtını almış olursunuz.

Saat En Geç 7:30 Dan Sonra Ağır Yemekler Yok Dikkat

Yoğun bir diyetten sonra artık canınıza tak dediyse ve geceleri yatmadan önce buzdolabının önünde durunca ufak atıştırmalıklar yiyorsanız zayıflama işleminize de nokta koymuşsunuz demektir. Akşam vakitlerinde metabolizma çok yavaşlar, bu sırada yediğiniz birçok şey kolaylıkla erimez ve tekrar kilo almaya başlarsınız.

kilo vermem durdu  Zayıflamam Yavaşladı Kilo Verme Neden Durdu? zay  flamam durduEn Keyiflisi Aburcuburlar;

Birçok uzman, Televizyon karşısında yemek yemenin iyi bir şey olmadığını dile getiriyor. Eğlenceli bir şeyler takip ederken yediklerinizin farkına varmıyorsunuz, gereğinden fazla kalori alıyorsunuz ve bu da kilo verme sürecinin duracak olmasına neden oluyor.

Pazartesi Diyetlerinden Nefret Ediyorum!

Her hafta pazartesi günü diyete başlıyorum diye kendinizi kandırmayın. Neden pazartesi? Tüm dikkatinizi toplayın ve hafta içi diyete başlayın. Yoksa hafta sonu onu yiyim, bunu yiyim yarın başlarımla maalesef olmuyor.

Eskisi gibi hızlı kilo vermem durdu, zayıflamam için nerede yanlış yapıyorum diyenlere faydalı bir yazı hazırlamaya çalıştık, yukarıda bahsettiğimiz hususlara dikkat ederseniz tekrardan kilo vermeye başlayabilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji