zayıflama zayıflamak istiyorum Zayıflamak İstiyorum! zay  flamak istiyorum

Zayıflamak İstiyorum!

Artık Acilen Zayıflamak İstiyorum,  Ne Yapabilirim?

Birçok insan hızlı kilo vermek, zayıflamak istiyorum ama olmuyor, nereden, nasıl başlayacağım? Gibi… Kendi sorduğu soruların muhatabı olmaktadır. Sizde Hızlı bir şekilde zayıflamak istiyorum,   bunun için birçok yolu deniyorum, diyet ve spor yapıyorum ancak tam olarak istediğim sonucu alamıyorum diyorsanız, kilo vermek için bu yazımız tamda size göre!

Zayıflamak istiyorum tavsiyeler ve faydalı öneriler;

Bu yazıda zayıflamak için diyet yaparken psikolojinizi nasıl hazırlamanız gerektiğini ve yaptığınız diyetlere ek olarak daha hızlı zayıflama yöntemleri, yağ yakmak ve kilo vermek için yapabileceğiniz bir takım öneriler sunulmaktadır.

Kilo Vermek İstiyorum Diyenlere Zayıflama Yöntemleri;

Kalorisi Düşük Yiyecekler Tüketin: Zayıflamak istiyorum diyorsanız ilk önceliğiniz az kalorili besinler ile diyet listesi oluşturmalısınız. Düşük kalorili yiyecekler genellikle sağlıklı yiyeceklerdir ve kilo aldırmaz.

Mesela ben diyete başlarken 1 Ayda 15 kilo vermek istiyorum yerine 5 kilo zayıflamak istiyorum diyorum. Hem verdiğim kiloları görünce daha çok hırs yapıyorum hemde verdiğim kilolardan memnun olup, karamsarlığa kapılmıyorum.

Size Uygun En İyi Diyeti Belirleyin: Sağlıklı beslenerek kilo vermek için size özel diyet listesi oluşturun. Vücudunuzu tanıyıp metabolizma hızı hakkında bilgiler edinin. Metabolizma hızınız düşerse kilo verme durur.

Günlük Kalori Hesabı Yapın: Akşam, öğlen veya sabah yediğiniz yemeklerin kalori değerlerini takip edin, ayrıca gün içinde zayıflamak için yaptığınız hareketlerin kaç kalori olduğunu bakın. Aldığınız kaloriyi hesaplama yaparak diyette kilo vermek daha kolaydır.

Zayıflamak için motivasyon ve psikolojinizi hazırlayın: Her konuda olduğu gibi, kilo vermek istiyorum konusunda da uygun ve hazır bir psikolojiyle yola çıkmanız en önemli kriterdir. Çünkü zayıflama süresi boyunca, beslenme alışkanlıklarınızda ve bedeninizde oluşacak değişiklikler, psikolojinizi farklı şekillerde etkileyecektir. Zayıflama düşüncesindeyken, psikolojinizi, motivasyonunuzu da buna hazırlamanız gerektiğini unutmayın. Diyette motivasyon sağlamak için buraya bakabilirsiniz.

Uyguladığınız diyet listelerine uyun: Zayıflamak istemek çok iyi bir gelişme fakat diyet yaparken seçtiğiniz diyet listesine tam olarak uymalısınız. Aksi halde yaptığınız diyetten beklenen verim alınamaz. Listenin dışına çıkarak, basit göreceğiniz en küçük bir ekleme diyetinize büyük anlamda bir kalori eklemesi olabilir. Tok tutan yiyecekler listesi oluşturmak ve gün içerisinde diyette bunları yemek zayıflama yöntemleri arasındadır.

Su içme miktarını ve zamanını iyi ayarlayın: Su içmek açlık hissinizi yatıştıracağı gibi, vücudunuzu toksinlerden de arındırır. Sabah kalktığınızda kahvaltı yapana kadar, 2 bardak su için. Günlük ise 2-3 litre su içmeyi ihmal etmeyin. Daha fazlası uzmanlar tarafından önerilmiyor.

Vücut Yağ Oranının Zayıflamak İçin Önemi: Özellikle göbek bölgesinde veya vücutta yağ yakmak istiyorum diyorsanız vücut yağ oranını hesaplama yapmalısınız. Vücutta bulunan yağları kas yapmak için diyet uygulayıp proteinli besinler kullanabilirsiniz. Bunun yanında yağ yakan yiyecekler

Küçük uğraşlara zaman ayırın: Ev ve bahçe işleri gibi kalori yakmayı sağlayacak, küçük uğraşlara zaman ayırmanız kilo vermek istiyorum diyenlere yardımcı olacaktır. Yorucu olmayan ancak, eğilip kalkarak ve vücudunuzun birçok yerini hareket ettirerek yapacağınız bu uğraşlar, kilo vermek istiyorum diyenler için önemli bir yağ yakma ve kalori harcama tekniğidir.

Birazda merdiven kullanmaya ne dersiniz? Ev yada ofisinize inip çıkarken, asansör yerine merdiveni tercih etmek zayıflama yöntemleri arasındadır. Sürekli yapmasanız bile, belirli sıklıkla yaparak özellikle kalça, baldır ve basen bölgelerinizde bölgesel hareketlenme sağlayabilir, bu bölgelerde oluşan yağları yakma ve incelmesine yardımcı olabilirsiniz. Bunu yaparken vereceğiniz kiloları düşünerek, psikolojik olarak daha pozitif bir hava yakalayabilirsiniz.

Yediklerinizi iyice çiğneyin: Yemekleri yeterince ve küçük lokmalar halinde yiyerek çiğnemek, sindirim sistemine ve son derece yararlı olur. Bu sayede yediklerinizi eritmeye yardımcı olursunuz. Ayrıca tabaklarınızı küçültün, küçük tabakta yemek daha çok görülür ve psikolojik olarak doyma yaşarsınız.

zayıflamak istemek zayıflamak istiyorum Zayıflamak İstiyorum! zay  flamak istiyorum   nerileriEğlenerek kilo verebilirsiniz: Zayıflamak istiyorum diyorsanız, yapacağınız diyet programlarına yardımcı olabilecek eğlenceli birtakım yollarda bulunmaktadır. Örneğin bisiklet turlarıyla hem gezebilir, hemde kalori yakarak zayıflamaya katkıda bulunabilirsiniz. Şayet bisiklet sürmek için pek vaktiniz yoksa, iş ve ev ortamında rahatlıkla yapabileceğiniz dansları yapabilirsiniz. Kısa süreli de olsa yapacağınız hareketli danslar, zayıflamak için kullandığınız diyet programlarına olumlu yönde çok katkı sağlayacaktır.

Bol sebze tüketin: Diyet programınızda sebze yada salata tüketmekte herhangi bir ölçü yoksa, bol yeşillikli salatalardan fazlaca yiyebilirsiniz. Bol yeşillikli veya kalori açısından düşük olan sebzeler, vücudunuzun daha hızlı yağ yakmasına zemin hazırlar ve tokluk hissi verirler. Diyet yemekleri tüketmeye çalışın ve çok yağlı yiyeceklerden uzak durun. 10 günde 3 kilo verdiren diyetler size uygun ise başlayın.

Acil hızlı zayıflamak istiyorum ama yaptığım diyetlerde ve çalışmalarda gerekli etkiyi göremiyorum diyenler için, birkaç zayıflama önerisi sunduk. Bu öneriler ile rahatlıkla kalori yakabilir ve psikolojinizi hazırlayabilirsiniz.


error: Copyright! Yaşamloji