Tihaks çayı zararları  Tihaks çayı zararları tihaks zararlari

Tihaks çayı zararları

Bir ürünü bilinçsiz bir şekilde kullanırsanız, faydadan ziyade zarar da görebilirsiniz. Tihaks çayı gibi bitki çayları bir takım faydaları bulunmakla birlikte eğer bilinçsiz kullanılırlar ise zarar da verebilmektedirler.

Zaman ve teknoloji ilerledikçe sadece yaşam konforumuz artmıyor, aynı zamanda sağlığımıza yaptığımız yatırım da artmaktadır.

Ömür beklenti süresinin artması ve orta yaş kabul edilen yaşların yıldan yıla ilerlemesi nedeniyle sağlığımızı korumak için daha fazla özen göstermekteyiz.

Bitki çayları da “sağlıklı yaşam” hedefimize katkı sağlayan öğelerdir. Yediğimiz gıdalardan alamadığımız bazı vitamin ve mineralleri bitki çaylarından alabilmekte, sağlığımızla alakalı bazı hafif şikayetlerin üstesinden bitki çayları ile gelebilmekteyiz.

Bitki çayları kilo kontrolü ve yaşlanmayı geciktirme hedeflerimize de katkıda bulunmaktadır.

Bununla birlikte yanlış kullanıldığında bitki çayları sağlığımıza zarar verebilmektedir. Bu makalede Tihaks çayı zararları hakkında bilgi verilecektir.

Tihaks bitki çayı zararları nelerdir ?

Tihaks bitki çayı bağırsakları hızlandıran ve kabızlık şikayetlerine iyi gelen bir çaydır. Uzun süreli olarak kullanıldığında vücut bu çaya alışmakta ve bu çay bırakılınca bağırsaklar tembelleşmekte, kabızlık şikayetleri daha şiddetli olarak geri dönmektedir.

Tihaks bitki çayı ishale neden olmakta olup sık olarak ishal olmak bağırsaklardaki bazı faydalı maddelerin de dışarı atılmasına neden olmakta ve dolaylı olarak bağırsak faaliyetlerini uzun ve orta vadede aksatmaktadır.

Bu sebeplerle Tihaks bitki çayı devamlı olarak kullanılacak çaylardan değildir.

Tihaks bitki çayı ayrıca böbrek ve karaciğerleri de daha yoğun çalıştıran bir çaydır. Bu, sağlıklı kişilerde kısa vadede sorun yaratmazken önceden rahatsızlığı olan kişilerde rahatsızlığın ilerlemesine yol açabilmektedir.

Bu sebeple önceden kalp, karaciğer, böbrek rahatsızlığı olanlar ile kronik rahatsızlığı olan kişiler Tihaks bitki çayını kullanmamalı veya dikkatli kullanmalıdır.

Tihaks bitki çayı kimler kullanamaz ?

Emziren anneler, gebeler, 12 yaşından küçük çocuklar, önemli derecede kronik rahatsızlığı olanlar Tihaks bitki çayı kullanmamalıdır.

İlgili yazı:Tihaks çayı zayıflatır mı ?

error: Copyright! Yaşamloji