uzun saçların bakımı uzun saç bakımı Uzun Saçların Bakımı uzun sa  lar  n bak  m
uzun saçların bakımı

Uzun Saçların Bakımı

Çocukluğumdan beri saç uzatma hevesim oldu, üniversiteye gelince derin bir oh çekip saçımı uzatmaya başladım lakin ilk çektiğim sıkıntı memlekete dönüş yaptığımda artan kepekti, artık saç yıkamaktan gına geliyordu zaten uzun olduğu için kurutma sorunu da vardı kış soğuğunda ıslaklığı yaz sıcağında ise terletmesi bitiriyordu beni. Bu saçları uzatırken idolüm Nirvana adlı grubun solisti Kurt Cobain ve Guns and Roses grubunun solisti Axl Rose du.

Saçımı uzattıktan sonra anlamadığım olay bu adamların saçı parlarken neden benimki bu kadar kuru ve ölüydü hayatı boş vermiş felsefeye sahip olan Kurt Cobain di ama saçlarımız karşılaştırılsa sanki intihar eğilimi olan, uyuşturucu bağımlısı olan kişi benmiş gibi görünüyordum.

Artık farklı bir stil mi denesem kestirsem mi şu saçı dedim ve bu düşüncemden vazgeçip araştırmaya başladım.

Saç Uzatırken Beslenme

Herşeyden önce tükettiğim besinlerde sıkıntı vardı. Fastfood ürünleri tüketmek öğrenci olduğum için rahat geliyordu lakin yağ suyun H molekülü ile birleşip suyu çektiği için vücudumda saçımı kıran, kurutan, yıpratan başlıca etkendi.

Üşenmeyip daha düzgün yemeye özellikle öğünlerime daha çok salata katmaya başladım. Kesinlikle besinlerin saç uzaması ve saç bakımında etkisi olduğunu gördüm.

Saç Bakımı

Öyle saçma sapan maskelerle uğraşmadım saçıma türlü türlü gereksiz, insanların beslenmede kullandığı maddeleri sürmedim ne gereği var dedim insanlar sadece laf yapmak için yapıyor bunu kafasında saçı kalmamış insanın bana anlattığı elli tane saç maskesini ben kafama uygulayamam dedim.

Eczaneye gittim ve kendime saç dökülmelerine karşı etkili bir şampuan aldım burada reklamını yapmak istemiyorum ama Eczanede bulabileceğiniz bu bitkisel özlü, içerikli artık herneyse şampuanlar gerçekten yararlı oluyor uzama konusunda değil ama dökülme konusunda kesin çözüm sağlıyor.

Kan dolaşımını hızlandırmanın gerekliliğini okudum bir yerde bunun için günde 30 saniye amuda kalkmam gerekiyordu. Amuda kalkmasamda kafamı yataktan aşağı sarkıtarak belli bir süre kitap falan okudum ve beynime giden kanı gerçekten hissetmeye başladım. Bu kan dolaşımını hızlandırmak için bir yandan da boş bulunduğum eve uğradığım her zaman saçımı taradım, bazen farklı şekilde taradım ortadan ayırmak yerine geriye yatırmak gibi işler de denedim.

Bakım kremlerinin etkisi paha biçilemez markasına dikkat etmeyin ama onları da Eczaneden alın. Bir adet uzama için bir adet ise kırılmaya karşı olan bakım kremi alın bunların genel kullanım yöntemi saçınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra bu kremleri kafanıza özellikle sıkıntı olan bölgelere yedirirsiniz ve bir dakika bekleyip ( o bir dakikayı vücudunuzu şampuanlayıp duruladığınız süre olarak ayarlayın kafanız rahat etsin) durularsınız.

Doğru boya seçimleri yapın ve uzman tavsiyesi dinleyin ucuza satın alacağınız boyalar saçınıza ciddi zararlar verebilir. Doğru boya saçınız için her zaman önemli olacaktır. Doğru saç bakımı için gerekenlerin hepsi bunlardan ibarettir.

error: Copyright! Yaşamloji