Dipomix zayıflatır mı  Dipomix zayıflatır mı kullanıcı yorumları dipomix

Dipomix zayıflatır mı kullanıcı yorumları

İnsanlar bugünlerde zayıflamanın hızlı ve etkili yöntemlerine yönelmektedir. Aşırı kilolu olanlar bıçak altına yatmak suretiyle yağ aldırma operasyonu veya mide küçültme ameliyatı gibi risk ve acı içeren yöntemleri araştırırken, diğerleri zayıflama çayları ve zayıflama hapları gibi ürünlere yönelmektedir.

Kilo vermek için iki ana unsur önemlidir.

  1. Birincisi kalori alımını sınırlandırmanız gerekir.
  2. İkincisi aldığınızdan daha fazla kaloriyi harcamanız gerekir.

Başlıca sağlıklı ve hızlı kalori harcama yöntemi spor ve egzersiz yapmaktır. Fakat egzersiz ile harcanan kalori ile gıdalardan alınan kalori kıyaslandığında kalori harcamanın epey zor, almanın ise epey kolay olduğu görülmektedir.

Örneğin orta büyüklükteki bir elma 50 kalori aldırır, bir saat yürüyüş ise ortalama 300 kalori yaktırır. Yani günde bir saat yürüsek bile ancak 6 elma kadar kalori harcamış olmaktayız.

Dolayısıyla egzersiz yaparak verebileceğimiz kalori miktarı sınırlıdır. Zayıflayabilmek için kalori alımını sınırlandırmak daha etkilidir.

Zayıflamak için diyetisyene gittiğimizde bize uygun bir liste vermekte fakat bu diyet listesi ile tam anlamıyla “doymak” mümkün olmamaktadır.

Kilolu kişilerin mideleri de büyüktür, dolayısıyla diyet listesindeki gıdalar doymasına asla yetmemektedir.  Ayrıca bir kişi az yemeyi başarabilecek iradeye sahip olsa ide zaten fazla kilolu olmazdı.

Fazla kilolu insanlar istiyor ki;

Günlük olarak yapabileceğim egzersiz miktarı sınırlı, az yersem de doyamıyorum, bana öyle bir ürün lazım ki kalorisi düşük olsun ama onu yedikten sonra açlık sorunu çekmemeyim.

Özetle; İnsanlar, hem aç kalmamak, hem de ameliyatsız olarak “hızlı” bir şekilde zayıflamak istemektedirler.

Buna çözüm olarak zayıflama çayları piyasaya çıkmıştır. Bir çok zayıflama çayı boşaltım sistemini hızlandırarak kilo verdirmeyi amaçlar. Vücuda alınan gıdalar eğer yeterli derecede sindirilmeden vücuttan atılırlarsa, dışkı ile birlikte bir miktar kalori çıkışı da olur.

Örneğin 50 kalorilik bir elma yerseniz, ishal olunca vücut bunun 40-45 kalorisini alabilir gerisi dışkıyla atılır. Dolayısıyla 50 kalorilik elma yiyip sadece 40-45 kalori almış olursunuz.

Zayıflama çaylarının etkisi sınırlıdır ve sık tuvalete gitme gibi yan etkileri nedeniyle insanlar başka zayıflama ürünlerine yönelmektedir.

Dipomix, zayıflatmada zayıflama çaylarından daha etkili ve aç kalmadan zayıflamayı isteyenler için hazırlanmış bir üründür.

Dipomix nedir ?

Dipomix düşük kalorili gıdadır. İçinde bir kişinin ihtiyaç duyacağı miktar ve çeşitte lif, vitamin, mineral ve aminoasit bulunmaktadır.

Dipomix içerisinde 26 çeşit vitamin ve mineral, 18 çeşit amino asit bulunur. Ayrıca besinlerden alınacak miktarda lif bulunmaktadır.

Vanilya aromalı ve çikolata aromalı olmak üzere 2 çeşidi bulunmaktadır. Bir pakette 27 gramlık şaselerden 30 adet bulunmaktadır.

Protein oranı yüksek olduğu için hacim olarak düşük olsa dahi tok tutmaktadır.

Dipomix’i astronot gıdalarına benzetmek mümkündür. Uzaya giden astronotlar vücudu için gerekli olan besin öğelerini düşük hacimli kapsül ve tabletler ile alırlar. Gerçek sebze-meyve yemedikleri halde yeterli düzeyde beslenir ve sindirim şikayetleri yaşamazlar.

Dipomix enerjsi kısıtlanmış, yani kalorisi azaltılmış fakat besleyiciliği yeterli bir gıdadır. Her bir şasesi 27 gramdır fakat bir öğünde alınacak kadar yeterli besin öğesi içermektedir.

Kullanımı aşağıdaki şekildedir:

İlk 2 gün sadece Dipomix kullanılır, kalori içeren herhangi bir gıda tüketilmez. İlk iki gün 3’er saat arayla günde 5 öğün 1’er şase Dipomix kullanılır.

Yağ oranı düşük (%1,5 yağlı) 250 ml’lik süte 1 adet şase dökülür ve karıştırılarak içilir. Öğün aralarında bol miktarda su ve kalorisiz sıvılardan (şekersiz çay, bitki çayı veya limonlu su vs) tüketilir. Günde 2,5-3 litre civarı su içilmelidir.

3. günden itibaren istenilen kiloya düşene kadar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği yerine Dipomix kullanılır, öğle yemeği ise eskisi gibi normal öğle yemeği olmalıdır.

İstenilen kiloya düştükten sonra vücut ağırlığını korumak için;

Sabah ve öğle yemeği normal yemek yenir, akşamları ise Dipomix kullanılır. (250 ml süt ve 1 adet Dipomix şase karışımı içilir.)

Dipomix zayıflatır mı ?

Dipomix eskisine göre daha az kalori almayı sağlayacaktır. Bu nedenle zayıflatma etkisi olabilecektir. Ancak “kesinlikle zayıflatır” diye bir şey yoktur. Kişinin zayıflaması alınan ve verilen kilo miktarı ile ilgilidir.

Eğer Dipomix kullanmaya başladıktan sonra kişi eskisine göre daha az hareket ederse, günlük fiziksel aktiviteleri azalırsa kilo veremeyebilir.

Dipomix kullanıcı yorumları

Dipomix gayet pahalı bir üründür. Bu ürünü insanlar kilo vermeyi amaçlayarak almaktadırlar ama başlıca üç sorun ile karşılaşmaktadırlar.

Tadı kötü

Birincisi; Dipomix ürünü günlük hayatta yediğimiz besinlerin, besin öğelerini içeren ve bir miktar kalorisi azaltılmış bir gıdadır. Bu gıdayı tükettiğiniz zaman yeterli miktarda beslenmiş olursunuz. Fakat sorun şu ki Dipomix besin öğelerin yerini tutsa da tadını tutmamaktadır.

Tadından hoşlanılmayan ve mide bulandıran bir şey tok tutsa bile ancak birkaç gün zorla yenilebilir. Bu nedenle Dipomix kullanan kişilerden bazıları satın aldıkları paketi bitiremeden kilo verme programını yarıda bırakmaktadırlar. Bu yüzden kilo verememektedirler.

Mide bulantısı yapıyor

İkincisi; Dipomix ürünü bir çok kişide mide bulantısı, kusma, karın ağrısı ve çeşitli bağırsak şikayetlerine yol açtığı için onlar da satın aldığı ürünü sonuna kadar kullanamamışlardır.

Bazı kişilerde kilo verdirmiyor

Üçüncüsü; Hoş olmayan tadına ve zaman zaman yaşanan mide bulantılarına rağmen ürünü sonuna kadar kullananlar bulunmakta olup bunlardan bazıları yeterli kilo veremediğinden veya hiç kilo veremediğinden şikayet etmektedir.

İnsanların kalori ihtiyaçları farklı olduğundan 50-60 civarı ağırlığa sahip kişiler Dipomix kullandıkları zaman kilo verememektedirler.

Bazı Dipomix kullanıcıları ise ürünü kullandığı dönemde eskisine göre fiziksel aktiviteleri azaldığı için kilo verememiştir.

Bunların haricinde Dipomix ürününü alerji yaptığını veya çeşitli sağlık sorunlarına yol açtığını ifade edenler de bulunmaktadır.

Dipomix kullanıp memnun kalanlar da bulunmaktadır.

İlgili yazı: Solgar bromelain zayıflatır mı ?

error: Copyright! Yaşamloji