kolye  Doğal Taştan Kolye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? kolye 498x400

Doğal Taştan Kolye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yüzyıllardır insanlara şifa verdiğine ve enerji yükselttiğine inanılan doğal taşlar birçok obje ve aksesuarlarda kullanılmaktadır. En çok takılan aksesuarlardan birisi olan kolyelerde de kullanılmakta olan doğal taşlar; kullanıcıların iyi hissetmesine, enerjilerinin yükselip aynı zamanda kötü enerjilerden arınmalarına olanak sağlamaktadır. Hem günlük yaşamda hem de özel günlerde tercih edilen doğal taş kolye modelleri, kullanıcıların şık ve hareketli bir kombin oluşturmasında oldukça etkili olmaktadır. Günümüzde kolye üretiminde birbirinden farklı taş modelleri kullanılmaktadır. Doğal taştan yapılmış bir ürün satın alırken dikkat edilmesi gerekilen noktalar bulunmaktadır. seaymarket.com’dan Aykut Bulunmaz, bu noktalara şu şekilde değinmektedir:

Kolyelerde Kullanılan Taş Gerçek Doğal Taş Mı?

Günümüzde her ürünün sahtesini ve benzerini bulmak oldukça kolay bir hâl almaktadır. Birçok firma tarafından üretilen ve kullanıcının beğenisine sunulan binlerce doğal taş kolye modelleri bulunmaktadır. Doğal taşlara olan talebin çok olup rezervin az olması sahte ve sentetik taşların doğal taş diye satılmasına sebep olmaktadır. Doğal taş alımı yapmadan önce taşın fiziksel ve kimyasal özelliklerinin iyi araştırılması gerekmektedir. Sertlik derecesi, özgül ağırlığı, içerisinde hangi minerallerin bulunduğu vs özelliklerin alıcı tarafından bilinmesi taş alırken kandırılmamak için önemli bulunmaktadır.  Doğal taştan beklenen etkinin görülebilmesi için taşın orijinal olması gerekmektedir. Orijinal doğal taşların içerisinde kılcal çizgiler, renkte dalgalanma ve belli düzeni olmayan şekiller bulunmaktadır. Bu özellikler boya ile elde edilememektedir. Bu sebeple orijinal olmayan doğal taş kolye modellerinde renkler çok canlı olmaktadır. Kullanıcı doğal taş kolyesini almadan önce bu özelliklere dikkat etmesi gerekmektedir.

Hangi Doğal Taşı Tercih Etmeliyim?

Doğal taşlar kişinin kendisinin, evinin hatta evcil hayvanının enerjisini değiştirmesi açısından oldukça önemli bulunmaktadır. Yüzyıllardır doğal taşların şifa kaynağı olduğuna inanılmaktadır. Doğal taşlar tenle temas eden aksesuarlarda kullanıldıklarında daha iyi etki ettiği bilinmektedir. Seçim yapılırken öncelikle doğal taşın ne amaçla kullanılacağına karar verilmesi gerekmektedir. Her doğal taşın kendine özgü fayda sağladığı bir enerjisi bulunmaktadır. Kristal kuvars kolye almaya karar veren kullanıcılar enerjilerini yükseltmek, duygusal dengeye ulaşmak, ruh sağlığını iyileştirmek, vücudu dengelemek gibi etkilere sahip olması bakımından tercih etmektedir.

Labradorit kolye almaya karar veren kullanıcılar ise kişinin kendisine olan güvensizliğini ortadan kaldırması, yeni fikirler oluşturmaya yardımcı olması, gizli potansiyelleri ortaya çıkarması bakımından tercih etmektedir. Her taşın kendine özgü fayda sağladığı bir özelliğinin olduğuna inanılmaktadır. Doğal taş tercihi yaparken kullanıcı burcunun uyum sağladığı taş çeşidini araştırarak da doğal taş tercihi yapabilmektedir. Doğal taş seçimi yaparken çakraya göre de taş tercihi yapılmaktadır. Çakra taşları, çakraların dengelenmesi, tıkanıklıkların açılması için gerekli olan enerjiyi sağlayarak şifa bulunmasını sağlamaktadır.

error: Copyright! Yaşamloji