Crop mom jean ne demek  Mom jean zayıf gösterir mi ? crop 1 444x400

Mom jean zayıf gösterir mi ?

Kilo fazlalığı şık görünmenin önündeki engellerde biridir. Ama maalesef fazla kiloları vermek kolay olmadığı için bir noktadan sonra kilolarımıza razı olmak durumunda kalmaktayız.

Şık giyinmenin iki ana kuralı;

  • Kusurları gizle,
  • Güzel olanı öne çıkar,

Zayıf kadınlar mom jeanleri hiçbir sorun yaşamadan taşımaktadır. Uzun kadınlara mom Jean ayrı bir şıklık katmaktadır.

Kısa boylular ve basenliler ise bazı kriterlere dikkat etmek suretiyle mom jeanler ile şık görünebilmektedir.

Fazla kilosu olan kadınların ortak sorunu, kendilerini daha zayıf ve zarif kıyafetler bulmaktadır. Zayıf ve altın orana sahip kişiler rastgele kombinlerle bile şıklığı yakalasalar da kilolu kadınlar için aynı durum söz konusu değildir.

Mom jean zayıf gösterir mi ?

Mom jeanlerin beli yüksek olduğu için daha uzun bir bacak boyu olmakta ve kişiyi sanki daha uzun bacaklıymış gibi göstermektedir.

Üst beden uzunluğu ile bacak boyu arasında ortalama bir oran bulunmakta olup uzun boylu kişilerde bu oran bacak boyu lehinedir.

Bu sebeple pantolonun bacak boyunun uzaması kişiyi uzun göstermektedir. Bu sebeple kısa boyu kadınlar bacak boyu uzun pantolonları daha fazla tercih etmektedir.

Kişinin boyunun daha uzun görünmesi, endeki fazlalığı kısmen kamufle edebilmektedir. Yani kişi kilolu ise uzun paçalı bir pantolon ile olduğundan bir veya iki beden zayıf görünebilmektedir.

Bu sebeple mom jeanler kilolu kadınları daha zayıf gösterebilmektedir. Bel yüksekliğinin fazla olması kalça bölgesini yukarı doğru uzattığı için geniş kalçayı da daha normal göstermektedir.

Eğer arka cepler birbirine yakın ve küçük ebatlarda popo daha ufak görünmektedir.

Mom jeanler göbeği gizlemesi nedeniyle kilolu kadınların göze çarpan bir kusurunu gizlemekte daha zayıf görünmesini sağlamaktadır.

Bununla birlikte basenler fazla geniş ve bel ölçüsü kalça ölçüsüne göre düşük kalıyorsa mom jeanler basen ve kalçayı vurgulamaktadır. Bu sebeple basen fazlalığı olanların blazer ceket veya hırka ile örtmeleri daha uygun olmaktadır.

İlgili yazı: Mom jean altına ne giyilir ?

İlgili yazı: Basenli kadınlar mom jean giyebilir mi ?

İlgili yazı: Mom jean kilolu gösterir mi ?

İlgili yazı: Mom jean kısa boylulara yakışır mı ?

İlgili yazı: Vücut tipine göre pantolon modelleri

error: Copyright! Yaşamloji