Diox tea kabızlık yapar mı ?  Diox tea kabızlık yapar mı ? diox tea kabizlik 486x400

Diox tea kabızlık yapar mı ?

Diox tea kullanıcılardan bazıları kabızlık şeklinde bir yan etkisi olduğunu bildirmektedirler. Bu yan etkinin ne şiddetle ve ne sıklıkla olduğu, nasıl bir çaresi olduğu konularında bu makalede bilgi verilecektir.

Diox tea kabızlık yapar mı ?

Diox tea nin en fazla görülen iki yan etkisi kabızlık ve ağız kuruluğu yaşatacak derecede susuzluktur.

Diox tea kullananlarda ayrıca, baş dönmesi, baş ağrısı, sersemlik gibi şikayetler de görülebilmektedir.

İlgili yazı: Diox çayı zararları

Diox tea kalp çarpıntısı ve uyku sorunlarına da yol açabilmektedir. İnsanların bu tür yan etkilere katlanıyor olmasının nedeni bu ürünün kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

Diox tea, her ne kadar kilo verdirdiği söylense de sağlık açısından yararlı bir ürün değildir, kullanan kişiler, uzun süreli kullanımda bazı ciddi sağlık sorunlarına yol açması mümkündür.

Diox tea’nin kabızlık yapma oranı oldukça yüksektir. Kullananların yarıdan fazlası az veya çok kabızlık şikayeti yaşamaktadır.

Diox tea’nin kabızlık yapma sebebi, bu ürünü kullandıktan sonra organların aşırı derecede suya ihtiyaç duyması, organların aşırı su talebi nedeniyle bağırsaklardaki sıvı miktarının azalmasıdır.

Bu tür bir olumsuz durumu önlemek veya en azından kabızlık şikayetlerini azaltmak için günlük su tüketiminin 2,5 litrenin altına düşmemesi gerekmektedir.

Zaten Diox tea kullanırken ağız kuruluğu nedeniyle kişi susuzluğunu anlamakta ve eskisine göre daha fazla su içmektedir.

Diox teanın bazı kişilerde meydana getirdiği kabızlık şikayetleri oldukça şiddetli olabilmektedir. Bu sebeple bazı Diox tea satıcıları ürünün yanında kabızlık çayını hediye göndermektedirler.

Bununla birlikte Diox tea’nın yol açtığı kabızlığı gidermek için kabızlık çayı kullanmak yeterli olmayabilmektedir.

Diox tea kaynaklı kabızlık nasıl giderilir ?

Diox tea kaynaklı kabızlık için başlıca formül günde 2,5-3 litre su içmektir. Bu yeterli gelmiyorsa bu miktarın da üzerine çıkılabilir.

Vücudun susuz kalması baş ağrısı ve idrar yolu iltihabı gibi yan etkilerin de sebebidir.

Kabızlığın giderilmesi için ayrıca meyve suyu, çorba gibi sıvı gıdaların daha fazla tüketilmesi, yeşil yapraklı sebze yemeklerinin ve salataların daha fazla tüketilmesi önerilmektedir.

Egzersiz ve yürüyüş yapmak da kabızlığa iyi gelmektedir.

Diox tea neden çok su içtirir ?

Diox tea kullanmaya başladıktan sonra su ihtiyacı ve ağız kuruluğu olmakta, eğer yeterli miktarda su alınmazsa kabızlık ve baş ağrısı görülmektedir.

Diox tea’nin su tüketimini artırmasının sebebi bu çay içeriğindeki bitkisel maddelerin vücut tarafından toksin olarak algılanması ve toksinlerin atılması için bol su gerekmesidir.

Vücudumuz yabancı olarak gördüğü her maddeyi toksin, hatta zehir olarak algılayıp bunları bir an önce bertaraf etmeye çalışır. Toksinlerin tahliyesi ise sıvı boşaltımı üzerinden olduğu için Diox tea susattırır ve tuvalete sık çıkarttırır.

Diox tea’nin zayıflatma prensibi budur. Vücuda toksin verir. Organlar bu toksinleri atmak için daha çok çalışır. Dolayısıyla metabolizma hızlanır. Metabolizma hızlanınca da daha hızlı kalori yakılır ve kendiliğinden kilo verilir.

Bunun çok sağlıklı bir zayıflama metodu olduğu söylenemez ama zayıflamak uğruna insanlar bunları göze almaktadır.

İlgili yazı:Diox çay kaç kilo verdirir ?

İlgili yazı: Diox Tea Sağlık Bakanlığı onaylı mı ?

error: Copyright! Yaşamloji