Tihaks bitki çayı zayıflatır mı?  Tihaks bitki çayı zayıflatır mı? tihaks zayiflatirmi

Tihaks bitki çayı zayıflatır mı?

Kilo vermek veya kilosunu kontrol altında tutmak bugünlerde neredeyse hepimizin ortak sorunudur. Makineleşmenin fiziksel hareketi azaltması ve tüketilen gıda miktarının geçmiş yüzyıllara göre oldukça fazla olması, günümüz insanını ortalama olarak balık etli-şişman seviyelerde kilolara sahip olmasına yol açmıştır.

Bir kişinin zayıflayabilmesi için harcadığı kalori miktarının aldığı kalori miktarından fazla olması gerekmektedir. Yeme alışkanlıklarımız nedeniyle günlük olarak oldukça yüksek miktarlarda kalori almaktayız ve günlük fiziksel aktivitelerimiz ile bu kadar kaloriyi harcamak genellikle mümkün olmamakta, bu sebeple de yaş ilerledikçe kilo alımı olmaktadır.

Metabolizmanın yıldan yıla yavaşlaması da kilo alımına sebep olan faktörlerdir.

Kilo vermek veya en azından mevcut kiloyu korumak için uygulanabilecek bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunların başında diyet gelse de “açlık hissi” nedeniyle diyetleri uzun süre devam ettirmek mümkün olmamaktadır.

Diğer bir kilo verme yöntemi ise günlük fiziksel aktivitelere ilave olarak bir egzersiz programı uygulamaktır. Fakat süre ayırmak ve irade zayıflığı nedeniyle çoğumuz düzenli egzersiz yapamamaktayız.

Kilo vermek isteyip de diyet ve egzersiz konusunda sorun yaşayanların elinde çok az seçenek kalmaktadır. Bitki çayları bu nadir seçeneklerden biridir.

Ancak bitki çayları da zayıflatma konusunda sınırlı etkiye sahiptir. Eğer bir bitki çayından çok ciddi beklentiye girerseniz hayal kırıklığına uğramanız muhtemeldir. Bitki çayları doğru şekilde kullanılırlar ise bir takım fayda sağlamaktadırlar.

Tihaks bitki çayı zayıflatır mı?

Tihaks bitki çayı, Tisan firmasının bir markası olup firma 1986 yılından beri hizmet vermektedir. Ürünün içeriğinde kimyasal ve boyayıcı bir madde yoktur.

Tihaks bitki çayını günümüz bitki çaylarının atalarından biri olarak kabul edebiliriz. İçeriğinde birkaç tane bitkinin özü yer almaktadır.

Tihaks bitki çayı içindekiler:

  • Anason
  • Rezene
  • Sinameki
  • Kişniş
  • Meyankökü

Tihaks bitki çayı paketinde zayıflatmaya dair bir açıklama bulunmamaktadır. Yani ürünün zayıflatma vaadi bulunmamaktadır. Bununla birlikte Tihaks bitki çayının zayıflamaya yardımcı olduğunu iddia edenler bulunmaktadır.

Bu makalede Tihaks bitki çayı zayıflatır mı, zayıflatmaz mı konusunda kısa bilgiler verilecektir. Bu bitki çayının faydalarını detaylı olarak okumak isterseniz aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz.

İlgili yazı: Tihaks çayı faydaları

Tihaks bitki çayı bağırsak hareketlerini hızlandırmakta ve ishal yapmaktadır. İshal yapıcı etkisi içeriğindeki sinameki yaprağından gelmektedir. Eğer kabızlık şikayetiniz var ise Tihaks çayı bu konuda yardımcı olacaktır.

Bilindiği üzere ishal olduğumuzda birkaç günde tartıda eksilme yaşarız. Bunun sebebi hem vücuttan su eksilmesi olması hem de bağırsaklardaki besinlerin tam sindirilmeden dışarı atıldığı için içerdiği kalorilerin de vücut tarafından emilmeden atılmasıdır.

Dolayısıyla günde 1000 kalorilik beslendiğimizde ishal olunca bunun 80-200 kalorilik kısmı vücut tarafından emilmeden dışkı yoluyla atılmaktadır.

Zayıflamanın temel unsuru alınan kalorinin harcanan kaloriden az olmasıdır. Bu sebeple ishal olmak az da olsa kilo verdirmektedir.

İshal olarak kilo vermek çok sağlıklı olmasa da neticede kilo vermek anlamına gelmektedir. Ancak Tihaks bitki çayı uzun süreli kullanılamayacağı için daha sonra yeniden kiloların yeniden alınması durumu söz konusu olabilecektir.

Kilo verdiriyor diye Tihaks bitki çayını uzun süre kullanmanız veya yüksek doz kullanmanız halinde birtakım zararları olacaktır.

İlgili yazı: Tihaks çayı zararları

error: Copyright! Yaşamloji