40 beden mom jean ölçüleri  40 beden mom jean ölçüleri beden 30 600x400

40 beden mom jean ölçüleri

40 beden giyen biri mom Jean satın alırken kaç numara olmalı, mom Jean satın alırken nelere dikkat edilmelidir ?

40 beden, mom jeanlerde 30 numaraya karşılık gelmektedir. Mom Jean kesimi bol, giyimi rahat bir kot pantolon çeşididir. Fakat ürün numaralandırması dar kalıp olduğundan ve kalça/bel oran ve size’larının ürün tercihinde etkili olmasında dolayı 40 beden kişilere bazen 30 numara yerine 31  veya 32 numara uygun olabilmektedir.

Mom jeanlerin en önemli özelliği bel yüksekliğinin fazla olmasıdır. Bu da kalçası beline göre iri olan kişilerde bu kusuru örtmelerini ayrıca hırka veya ceket ile basen bölgesini kapatmak suretiyle bacak boyunun normalden uzun gösterilmesini sağlamaktadır.

Mom jeanlerde ayrıca arka cepler birbirine yakın ve küçük ebatlarda yerleştirilmek suretiyle basenlerin daha ince kalçanın daha toplu görünmesi sağlanmaktadır.

Mom Jean satın alırken normal beden ölçüsünden ziyade bel ve kalça ölçüleri dikkate alınmaktadır. Eğer mom jeani mağazadan satın alma şansınız var ise kalça ve bel kısmının tam oturduğundan emin olmalısınız. Sıkı veya gevşek olmamalıdır.

40 beden mom jean ölçüleri

40 beden elbise giyen kişiler için, bedenlerine en uygun numara 30 olup, yerine göre 31 veya 32 numara da uygun olabilmektedir.

30 numara mom Jean, bel çevresi 77,4 ila 78,7 santimetre, basen ve kalça bölgesinin en kısmından ölçülmek suretiyle kalça çevresi 91,2 ila 92,5 santimetre ölçüleri olan kişiler için uygundur.

Mom Jean Beden Tablosu

Aşağıdaki resimde mom jean numaralarının hangi bel ve kalça ölçülerine karşılık geldiği yer almaktadır.

Mom Jean Beden Tablosu  40 beden mom jean ölçüleri beden

İlgili yazı: Mom jean altına ne giyilir ?

İlgili yazı: Basenli kadınlar mom jean giyebilir mi ?

İlgili yazı: Mom jean kilolu gösterir mi ?

İlgili yazı: Mom jean kısa boylulara yakışır mı ?

İlgili yazı: Vücut tipine göre pantolon modelleri

error: Copyright! Yaşamloji