Mom jean bir beden büyük mü alınmalı ?  Mom jean bir beden büyük mü alınmalı ? mom buyuk 600x400

Mom jean bir beden büyük mü alınmalı ?

Mom Jean kesimleri alıştığımız klasik kot pantolonların kesimlerinden biraz farklıdır. Bu sebeple her zaman bize denk gelen beden numarası ile mom Jean satın aldığımızda hayal kırıklığına uğramamız muhtemeldir.

Mom jean bir beden büyük mü alınmalı, yoksa normal beden mi alınmalı diye soranlar bulunmaktadır. Mom Jean seçerken beden ölçüsünden ziyade bel ve basen ölçüsü önemlidir.

Pantolonun bacak boyu sonradan ayarlanabilmekte fakat bel ve basen bölgesini kapatan kısmına müdahale olmayacağı için bu iki ölçü üzerinden seçim yapmak gerekmektedir.

Mom jean bir beden büyük mü alınmalı ?

Çoğunlukla mom Jean bir beden büyük alınınca daha iyi oturmaktadır. Yani genelde 28 giyen biriyseniz 29 numara mom Jean size uymaktadır. Fakat bunun bir garantisi yoktur. Bazı kişilerde beden değişmemekte, normalde kaç numara kot pantolon giyiyorsa mom jean satın alırken de o numara denk gelmektedir.

Örneğin normalde 28 beden giyen kişilerin bazıları mom jean’de de 28 giymektedir. Bunun kriteri genelde bel ve basen ölçüsüdür.

Mom Jean biraz vücut tipi ile de alakalı olduğundan bazı kişilerde kendi bedeni de olsa mom Jean tam olarak oturmayabilmektedir.

Diyelim ki bir numara hafif bol, diğer numara ise hafif dar geldi hangisini seçmek gerekir ?

Mom jean’in özelliği çok sıkı olmaması ve bedeni tam sarmasıdır. Yani pantolon ne gevşek ne de sıkı olması gerekir.

Eğer iki üründen biri hafif dar, öbürü hafif bol ise dar olan pantolonu seçmek gerekir. Çünkü dar olan pantolon giydikçe esner ve vücudunuza oturacak şekilde genişleyebilir fakat bol olanı seçtiğiniz zaman, daralma, çekme olmayacağı için bol olma sıkıntısı giderilememektedir.

Öte yandan bazı markaların slim fit mom Jeanları bulunmaktadır. Slim fit mom jeanlerin beden ölçüleri klasik mom Jeanlardan biraz farklı olmaktadır.

İlgili yazı: Mom jean altına ne giyilir ?

İlgili yazı: Basenli kadınlar mom jean giyebilir mi ?

İlgili yazı: Mom jean kilolu gösterir mi ?

İlgili yazı: Mom jean kısa boylulara yakışır mı ?

İlgili yazı: Vücut tipine göre pantolon modelleri

error: Copyright! Yaşamloji