27 beden mom jean kaç beden?  27 beden mom jean kaç beden? beden 27 600x400

27 beden mom jean kaç beden?

Son birkaç yıldır mom jeanler yeniden moda oldu. Aslında mom Jeanler ile ilk tanıştığımızda bu tip kot pantolonlar moda değil, basen ve göbeğini kapatmak isteyen orta yaş kesimi tarafından zaruretten tercih edilmekteydi.

Gençler ise (Bahsettiğim yıllar 1980 li yıllar) o dönemde bu tür bel yüksekliği fazla olan kot pantolonlara anne pantolonu manasına mom Jean diyor ve daha çok düşük belli kot pantolonlara yöneliyordu.

Modanın ibresi 2010’lu ve 2020’li yıllarda sürpriz bir şekilde yüksek belli pantolonlara yöneldi ve mom jeanler moda oldu.

Mom Jean seçerken genellikle beden farklılığı sorunu ile karşılaşmaktayız. Kot bedenlerinde mom jeanler ile diğer çeşitler aynı olmakla birlikte beden kalıpları marka ve stillere göre 1-2 numara oynayabilmektedir.

27 beden mom jean kaç beden?

27 beden mom Jean 69.8-71,1 bel ölçüsü ve 83,7-85 kalçanın en geniş kısmından kalça ölçüsü olan kişilere uymakta olup 37 bedene tekabül etmektedir.

Mom Jean tipi kot pantolonlarda kalıplar diğer kot pantolonlarına göre genellikle aynı bazen de daha dar olabilmektedir.

Normalde 37 beden giyen biri mom Jean satın almak istese kendine en yakın numara 27 olacaktır. Fakat bunun garantisi olmadığı için 28’i hatta 29 numarayı da denemek için deneme odasına götürse iyi olacaktır.

Mom Jean Beden Tablosu

27 beden mom jean kaç beden? beden

İlgili yazı: Mom jean altına ne giyilir ?

İlgili yazı: Basenli kadınlar mom jean giyebilir mi ?

İlgili yazı: Mom jean kilolu gösterir mi ?

İlgili yazı: Mom jean kısa boylulara yakışır mı ?

İlgili yazı: Vücut tipine göre pantolon modelleri

error: Copyright! Yaşamloji