Mom jean nasıl kombinlenir  Mom jean kilolu gösterir mi ? 7 350x400

Mom jean kilolu gösterir mi ?

Mom jean giysem beni daha kilolu gösterir mi, mom Jean kombinlerken nelere dikkat etmek gerekir ?

Mom Jean kavramı ile ilk olarak 80’li yıllarda tanıştık. O yıllarda giyinmesine özen göstermeyip pantolonu göbeğini göbeğinin üstüne kadar çekenlerin giydiği kotlar için küçümseme ve alay maksatlı kullanılmıştır.

O yıllarda ince bir bele ve henüz genişlememiş basenlere sahip olduğunu vurgulamak isteyen kadınlar kalça kısmı dar ve beli düşük pantolonlar tercih etmekteydi.

Bilindiği üzere doğum yapanlarda pelvik kemiği genişler ve zamanla basen ve göbek bölgesinden kilo alınır. O yıllarda bu durumu saklamak isteyen kadınlar yüksek belli kot pantolonlar tercih ettikleri için yüksek belli pantolonlar anne kotu manasına mom Jean olarak adlandırılmıştır.

Aradan on yıllar geçtikten sonra yüksek belli kotlar moda oldu. Yüksek belli kotların mode olmasında yüksek bel uzunluğunun basen genişliğini kamufle etmesi, bacak boyunu uzun göstererek boyu da uzun göstermesi ve ayrıca yaş ilerledikçe kaçınılmaz olarak artan göbek kitlesinin gizlenmesi önemli faktörlerdir.

Mom jean kilolu gösterir mi ?

Mom jean hem zayıf hem de kilolu kadınlara yakışmaktadır. Armut beden kadınlar için uygun seçimlerden biridir.

Eğer zayıf birisi mom Jean giyerse onu daha kilolu göstermemektedir. Çünkü göz ilizyonu yaratarak bacak boyunu uzun göstermekte ve göbeği de saklayabilmektedir.

Fakat basen bölgesi beline göre fazlaca geniş kişilerde bu bölgenin açıkta bırakılması asimetrik ve göz tırmalayıcı bir görünüme neden olmaktadır.

Dolayısıyla kalça-basen bölgesi geniş olan kişilerde uygun kombin seçilmemesi halinde olduğundan daha kilolu bir görünüm olmaktadır.

Bu tür bir sorunun önüne blazer ceket veya hırka kullanılarak geçilebilmektedir.

İlgili yazı: Mom jean altına ne giyilir ?

İlgili yazı: Basenli kadınlar mom jean giyebilir mi ?

İlgili yazı: Mom jean kilolu gösterir mi ?

İlgili yazı: Mom jean kısa boylulara yakışır mı ?

İlgili yazı: Vücut tipine göre pantolon modelleri

error: Copyright! Yaşamloji