Mom jean kaç beden alınmalı? om 600x400
mom beden

Mom jean kaç beden alınmalı?

Mom Jean satın alırken doğru bedeni bulmak için bazı püf noktalara dikkat etmek gerekmektedir.

Mom jeans kesimi ve ebatları klasik kotlardan biraz farklı olduğu için denemeden satın alındığında hayal kırıklığı olabilmektedir. Bu nedenle internetten mom Jean satın almak risklidir.

İnternetten mom Jean satın almanın diğer bir riski, firmaların tam olarak mom Jean stili olmayan ürünleri de “mom Jean” olarak tanıtmaları veya farklı beden ölçüleri kullanmalarıdır.

Mom jean kaç beden alınmalı?

Mom Jean pantolonları diğer kot pantolonlar kadar esnek olmadığı için uygun beden satın alınmadığında sorun yaşanmaktadır.

Mom Jean kesimleri diğer kot kesimlerinden bir tık küçük veya aynı olabilmektedir. Bu nedenle kabine deneme için mom jeans alırken normal bedeninizi, bir numara üstünü ve iki numara üstünü alınız.

Ülkemizde mom jeans kesim ebatları markadan markaya farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden size en uygun mom Jean i bulmak için birkaç farklı pantolon denemeniz gerekmektedir.

Mom jeanslerin farklı kesim stilleri de bulunmaktadır. Bazı modeller uygun beden numarasına sahip olsa da kesim stili farklılığından vücut tipinize uymayabilmektedir.

İnternetten mom jeans alacaksanız ve kaç beden alacağınızdan emin değilseniz, ürün bilgilerindeki bel, paça ve kalça ölçülerine göre seçim yapabilirsiniz.

Buna ilave olarak ürün yorumlarını okumanız beden seçiminde size yardımcı olacaktır.

Özetle; Mom jean’ı normal bedeninizin aynısı veya 1-2 numara büyüğü olarak tercih etmelisiniz. Mağazadan satın alırken birkaç farklı stil ve bedeni deneyin, internetten alıyorsanız beden hakkında müşteri yorumlarını okuyunuz.

Mom Jean vücutta nasıl durmalı ?

Mom Jean yüksel bel ölçüsüne sahiptir. Bu sebeple bel kısmınız jeanin içinde kalmalıdır. Ayrıca kalça ve bacaklarınızı sıkmamalıdır. Bununla birlikte beldek düşecek kadar da bol olmamalıdır.

Mom jeanler genellikle kemer ile birlikte kullanılır fakat kemer olmadan da aşağı düşmeyecek kadar sıkı olmalıdır.

Mom Jean denerken deneme kabini içinden çıkıp biraz yürümeniz, oturmanız, sıkı veya gevşek durduğunu kontrol etmeniz ve pantolonun poponuzda nasıl durduğunu aynadan kontrol etmeniz gerekir.

Mom jean’in size göre olup olmadığını gösteren en önemli kriterlerden ikisi, belinin çok gevşek veya sıkı olmaması ve arka ceplerin hizasıdır.

Aynadan arka cepleri kontrol ettiğiniz zaman hizalamasında sorun olmaması gerekmektedir.

İlgili yazı: Mom jean altına ne giyilir ?

İlgili yazı: Basenli kadınlar mom jean giyebilir mi ?

İlgili yazı: Mom jean kilolu gösterir mi ?

İlgili yazı: Mom jean kısa boylulara yakışır mı ?

İlgili yazı: Vücut tipine göre pantolon modelleri

error: Copyright! Yaşamloji