kilo verme yöntemleri kilo vermek Kilo Vermek İçin Beslenme Yöntemleri kilo verme

Kilo Vermek İçin Beslenme Yöntemleri

Kilo Vermeyi Hızlı Şekilde Başarmanız İçin Yöntemler

Başınız fazla kilolarınız ile dertteyse, ve durmadan bir şeyler yeme ihtiyacı hissediyorsanız, hızlı kilo verme yöntemleri arıyorsanız okuyacağınız bu kilo vermek için yollar tam size göre!

Fazla kilolardan kurtulmak veya formunuzu korumak için durmadan yapılan diyetler nereye kadar? Vereceğimiz kilo verdiren yöntemler ve yiyecekler önerileri ile, sevdiğiniz besinleri tamamen bırakmayacak, ancak daha az yiyeceksiniz. Böylelikle hızlı kilo vermek ve form korumak mümkün olacaktır.

İştah Kesici Özellikleri ile Kilo Verme Yolları Arasında Doğal Yöntem ve Yiyecekler

Kilo verme istiyorsanız tok tutan yiyecekler tüketin: Kalori açısından oldukça düşük, o kadar besin var ki! Kalorisi yok denecek kadar az olan besinlerle, midenizin bi kısmını doldurabilirsiniz. Aç insanın iştahı, her zaman açık olur. Salata ve çorba bunun en bariz örneğidir. Örneğin tok tutan yiyeceklere şuradan bakınız.

Kilo vermede renklerin Önemi: Bazı renklerin iştah kapatıcı psikolojik bir döngüye neden olduğu söylenir. Ne kadar gerçektir ve kimler üzerinde etkilidir bilinmez ama,  mavi ve tonlarının iştah kesici bir etkiye sahip olduğu söylenir. Tabakların rengi ve hatta buzdolabının ampülünün, bu tonlarda olması yarayışlı olabilir. Denemeye değer! Ayrıca şuradan iştah kesen yiyeceklere bakın.

Kilo vermek için hayal edin: Yemek yeme isteğiniz had safhaya ulaşmadan önce, iştahınızı kesecek bir takım görüntüleri ya da düşünceleri hayal edin. Bir çok insan, istemediği bir takım düşüncelere kapıldığında veya gözünün önünde canlandırdığında, iştahlarının kesildiğini söylemektedirler. Sizde bunu deneyerek, iştah kesici doğal yöntemlerden birisini uygulamış olabilirsiniz. Mesela ölümü düşünmek, kötü bir kazayı düşünmek vb. şeyler en etkili olanlarıdır.

Diyette protein ağırlıklı beslenin: Yumurta, yağsız et süt ve süt ürünleri, fındık ve tavuk gibi birçok besinde vardır, bol ve kaliteli bir şekilde bulunan protein ağırlıklı besinler beslenme programınızda olsun. Diyet listesi uygulamak istiyorsanız şuradaki protein diyeti kilo vermek için faydalıdır. Proteini vücudun sindirmesi daha uzun süreceği için, kalıcı bir tokluk hissi sağlayarak daha az yemek yemenize etki edecektir, bu zayıflamak için önemli yöntemler arasındadır.

Kilo kaybı için karbonhidrat önemlidir: Özellikle buğday ve kepek gibi tahıllarda, meyve ve sebzelerde bol miktarda karbonhidrat bulunmaktadır. Kompleks karbonhidratların, daha çok tok tutucu etkisiyle zayıflama yöntemleri arasında olduğu bir çok doktor ve Ender Saraç söylemektedir.

Zayıflamak için şekerli besinlerden kaçının: Şekerli gıdalara düşkün olan insanlarda, obezite eğilimin daha fazla olduğu yapılan birçok araştırmanın sonucunda defalarca ortaya konmuştur.  Şekerli gıdaları fazla tüketmek, anlık tokluk hissi verse de, kısa sürede yeniden acıkmanıza ve yemek yeme ihtiyacı hissetmenize neden olacaktır. Kilo verme sürecinde bu tür besinleri beslenme listesinden uzak tutuyoruz.

Gargara yapmak: Yemek yemeden önce dişlerinizi keskin bir diş macunu ile fırçalayabilir, yada yine keskin bir tadı bulunan ağız kokusunu önleyici gargaralar ile gargara yapabilirsiniz.  Böylelikle yiyeceğiniz gıdaların tadına tam olarak erişemezsiniz ve iştahınız büyük oranda kesilir. Kilo vermek için etkili yollardan biridir.

Tok Tutan Kilo Vermeye Yarayacak Bazı Yöntemler: Çok ince bir şekilde doğradığınız ananası süzgeçten geçirerek, içerisine taze nane ve 100 gr. kefir koyun. Ananasta bulunan enzimlerin protein sindirimini hızlandırıcı etkisi, tok kalmanızı sağlar .

* Lif açısından bol olan karnabahar ve brokoliyi biraz haşladıktan sonra yoğurtlayın. Bu karışım sayesinde kilo verebilir ve uzun süreli tokluk hissi yaşarsınız. Lifli besinler kilo verme yöntemleri arasında oldukça etkili yollar arasındadır.

* Bir avuç eriği, az miktarda tarçınla haşlayın. Fruktoz olarak son derece kaliteli olan olan erik, hem tatlı ihtiyacınızı giderecek, hem de tokluk hissi verecektir.

* Dereotu ve salatalığı birlikte tüketerek, toklu hissi elde edebilirsiniz. Bu sebzeyi bol bol tüketmenizde, hiçbir sakınca yoktur. Zira orta boy salatalığın kalorisi, yok denecek kadar az 13 kaloridir.

* Orta büyüklükte bir bağ maydanozu blendırdan geçirerek, küçük bir kase yoğurtla iyice karıştırarak yemek, iştahınızın kesilmesine bu sayede zayıflama sürecinde yardımcı olacaktır.

Yukarıda belirtilen kilo vermek için yöntemler ve yiyecekleri uygulayıp tüketerek, daha az yemek yemeyi sağlayabilir ve böylelikle alacağınız muhtemel kilolardan, daha almadan kurtulmuş olabilirsiniz.

Bol sıvı tüketin: Yemeklerden önce bol miktarda sıvı tüketin. Gerek doğal sıkılmış meyve suları, gerek su tüketimi, yeme isteğinizin birazda olsa önüne geçerek iştahınızı kesecek kilo vermek için yardımcı olacaktır.

Sağlıklı kilo vermek için spor yapın: Spor yapmak çoğu kişinin iştahını keser. Ancak bazı kişilerde bu ters etki yaparak, iştahının daha fazla açılmasına sebep olur. Bu yüzden sporun size olan etkisini, kendiniz daha iyi bilip kilo verme sürecinde spordan yararlanın. Ender Saraç diyet listesinde sürekli olarak tavsiye etmektedir.

Kötü görüntüler izleyin: Belki tiksindirici gelecek ya da hiç hoşunuza gitmeyecek ama, fazla kilolardan kurtulmak için veya formunuzu koruyarak kilo almamak için, bir takım şeylere de katlanmamız gerekir. Mesela bir ameliyat görüntüsü, yemek yeme hissinizi köreltmeye yetebilir.

kilo vermek için yöntemler kilo vermek Kilo Vermek İçin Beslenme Yöntemleri kilo vermek i  inİyot Tüketimi: Açlık hissini köreltici etkiye sahip kilo vermeye yardımcı olarak bilinir. Çünkü tiroit hormonlarının oluşumu için oldukça etkilidir. Soğan, balık ve iyotlu tuzlar bunun için en ideal besinlerdir.

Albümin: Bezelye, fasulye ve fıstık gibi besinlerde kaliteli ve bol miktarda bulunan Albümin, beyne tokluk sinyalleri göndererek açlık döngüsünü en alt seviyeye indirir, bu sayede kilo vermek hızlanır.  Yapılan araştırmalar bu proteinin, can sıkıntısını giderici ve iştah kapatıcı etkisi olduğunu göstermektedir.

Temizlik yapın: Özellikle lavaboları ya da tuvaleti temizlemek, iştah kesici ve kilo verme en etkili yöntemlerden birisi olarak bilinir. İllaki bunu yapmanıza gerek yok. Çöpleri dökebilir, çöp kovasını temizleyebilirsiniz. Daha olmadı evin genel temizliğini yaparakta iştahınızın kesilmesine katkıda bulunun.

Triptofan: Triptofanın en önemli görevlerinden birisi de, serotin oluşumunu sağlamak ve hücrelere taşınmasına yardımcı olmaktır. İştah kesici özelliği bulunan serotinin yoğun olduğu besinler; avokado, peynir ve yulaf. Bu besinleri yeteri kadar tüketmek, açlık hissini köreltme de kilo verme sürecinde önemli rol oynamaktadır.

Krom içerikli besinler: Krom insülin dengesini korumaya yarayan bir unsurdur.  Fındık ve ceviz gibi birçok kabuklu yemişler krom ihtiyacınızı karşılayacak düzeydedir.

error: Copyright! Yaşamloji