Basenliler için Mom Jean kombinleri  Basenli kadınlar mom jean giyebilir mi ? 4 2

Basenli kadınlar mom jean giyebilir mi ?

Basenli kadınlar mom jean giyebilir mi, giyerlerse dezavantajları, avantajları nelerdir, kombin yaparken ne tür kriterlere dikkat etmelidirler ?

Çok eskiden mom Jean bel bölgesindeki fazlalıklarını saklamak isteyen veya hamile kadınların tercih ettiği genç ve zayıfların ise tiye aldığı bir kesim modeliydi.

Mom jeanlerin karakteristik özelliği oldukça yüksek bir bele sahip olmasıdır. Ata binenlerin pantolonları da yüksel bellidir ama bildiğimiz mom jeanlerden farklıdır.

Mom jeanler yüksek bel uzunluğuna sahip olduğu için hem göbeği kamufle etmekte hem de kalça bölgesini daha uzun gösterdiği için kısmen bu bölgenin fazlalıklarını kapatmaktadır.

Eskiden hakaret olarak kullanılan mom jeanlarin yeniden moda olmasının sebeplerinden birisi Jennifer Aniston ve Gigi hadid gibi ünlülerin bu tür pantolonları giymesidir.

Mom Jean kimlere yakışır ?

Mom Jean aşağıdaki üç gruba yakışmaktadır:

Uzun boylu kadınlar

Gigi Hadid gibi uzun boylu bir kadının mom Jean giymesi, bizlere mom jeanlerin uzun boylu kadınlara yakıştığını göstermiştir. Gevşek ve bol kesim olması nedeniyle giyimi rahat olam mom jeanler, uzun kadınlarda, bacakların uzunluğunu vurguladığı için tercih edilmektedir.

Kum saati ve armut vücut tipli kadınlar

Yüksek bel, pantolun boyunu uzattığı için boyu da uzun göstermektedir. Bu da alt tarafı geniş, üst tarafın dar olan kişilerde kum saati şeklindeki vücut tipini ve belin inceliğini vurgulamaktadır.

Göbekli kadınlar

Mom jeanleri eskiden göbekli kadınlar giyerdi, şimdilerde de göbek fazlalığını kamufle ettiği için göbekli kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Basenli kadınlar mom jean giyebilir mi ?

Mom Jean sizi olduğunuzdan daha şişman göstermez fakat basenleriniz belinize göre çok kalın ise basenlerinizi vurgulamak suretiyle sizi rüküş yapar.

Mom jeanler doğru kullanıldıklarında basenli kadınların da kullanabileceği pantolonlardır. Çünkü hem göbeği, hem de basen çıkıntısını gizler.  Kalça bölgesini uzatmak suretiyle endeki fazlalığı kamufle etmiş olur. Mom jean, hırka, deri mont veya blazer ceket ile kombinlendiğinde sorun olmamakta, şık durmaktadır.

İnsanların gözüne hoş gelen bir bel kalça oranı bulunmaktadır.  Eğer basenler biraz iri, buna mukabil bel de biraz kalın ise ve bel kalça arasında altın orana yakın bir oran mevcut ise kum saati görünüm korunmakta, basenli kadınların mom jean giymesi estetik açıdan sorun yaratmamaktadır.

Fakat kalça ile bel arasındaki altın oran nadir olarak sağlanan bir durumdur. Eğer altın oran basen lehine bozulduysa, basenleri öne çıkaracak pantolonlardan kaçınmak gerekir. Basenli kadınlar mom jean giyecekse basenleri örten kıyafetlerle kombin yapmaları daha uygun olmaktadır.

İlgili yazı: Mom jean altına ne giyilir ?

İlgili yazı: Basenli kadınlar mom jean giyebilir mi ?

İlgili yazı: Mom jean kilolu gösterir mi ?

İlgili yazı: Mom jean kısa boylulara yakışır mı ?

İlgili yazı: Vücut tipine göre pantolon modelleri

error: Copyright! Yaşamloji