Yüz Nasıl Zayıflar, Yuvarlak Yüz Nasıl Zayıflar yuz nasil zayiflar
yüz nasıl zayıflar

Yüz Nasıl Zayıflar, Yuvarlak Yüz Nasıl Zayıflar

Yüzü Nasıl Zayıflar, Yüzden Kilo Verme Yöntemleri

Bazı insanlar, ablak adı verilen geniş yüzlüdür. Fazladan alınan her kilo, ilk olarak yüze gider. Aslında, çoğu insana göre yüzün dolgun olması bir avantajdır. Çünkü dolgun yüz, kolaylıkla çökmez, zayıflandığı zaman bile gösterişli olur. Fakat güzellik ölçütlerinin değişmesi, günümüzde birçok kadına yüz zayıflatma çarelerini aratmaktadır.

Son yıllarda moda olan oval ve şekilli yüz sebebi ile zayıflatılmak istenen yüzün, istenen şekle girmesi çok kolay değildir. Genetik yapı ile alakalı olan yüz şekli, aşırı zayıflansa dahi bir miktar tombik kalacaktır. Fakat günümüzde yüzü zayıflatmak için diyet programına ek, yüz jimnastiği hareketleri vardır. Uzmanların önerisi ise bol hareket, bol su ve yüz jimnastiğidir. Bütün vücuttan ayrı olarak, sadece yüz kaslarını şekillendirmek için yapılan bu hareketler, düzenli yapılmalı ve çok kısa süre içinde sonuç beklenmemelidir.

Kilolar Neden Yüzde Birikir?

En fazla kiloyu yüzün almasının, genetik yapı dışında belli sebepleri de vardır. Yüz kaslarının fazla çalıştırılmaması ve bazı hastalıklar sonucunda, yüzün daha çok yağlanması mümkündür. Yanlış beslenme ilk olarak karaciğerin çalışma düzenini bozmaktadır. Bazı besinler karaciğerde yağlanmaya neden olur. Bu durumda yüzün diğer bölgelerden daha fazla kilo alması kaçınılmazdır. Kullanılan bazı ilaçlar, fazla alkol ve sigara tüketimi gibi sebepler de yüzün kilo almasına veya kilo almış gibi görünmesine sebep olmaktadır.

Yuvarlak Yüz Nasıl Zayıflar

Yanlış Beslenme Sonucu Oluşan Yüz Kilosu Nasıl Giderilir?

Yanlış beslenme, yani fazla karbonhidrat içeren besinlerin tüketimi sonucunda oluşan yüzdeki kilo artışı, beslenmede bir takım tedbirler alınarak önlenebilir.

Bol protein ağırlıklı gıdalar ile beslenmek ve bol salata tüketmek, bütün vücut gibi yüzde oluşan kiloların erimesine yol açacaktır. Ülkemizde çok fazla tüketilen ekmek ve unlu gıdalar, vücuttaki yağ oranını yükseltir. Bu sebeple tam tahıllı undan yapılmış ekmeklerden ve makarnalardan tüketmek gerekir.

Fazla şeker tüketimi, yüzde hem şişmelere, hem yara izlerinin kalıcı olmasına hem bazı hastalıklara sebep olur. Bu sebeple şeker ve şeker içeren tatlılar, çikolatalar yerine meyve tüketimine ağırlık verilmelidir. Meyvelerden sağlanan şeker enerjinizi anında yükseltecek ve cildinizin de daha canlı olmasını sağlayacaktır.

Günlük 6 gram tuz, sağlıklı bir insan için yeterlidir. Fazla tüketilen tuz; yüzde, göz çevresinde ve vücudun belli bölgelerinde kilo gibi görünen şişliklere yol açar. Günlük tuz tüketimi düşürülmelidir.

Her gün düzenli olarak su içmek; metabolizmayı hızlandırır ve toksinlerin atılmasını sağlar. Sağlıklı bir insanın her gün iki litre su içmesi gerekmektedir. Yüzün kilo vermesi için düzenli olarak su için.

Bitki çayları, yüzde biriken şişliğin kısa süre içinde inmesini sağlar. Özellikle maydanoz sapı ile yapılan çay ve yeşil çay gibi bitki çayları yüzün ince görünmesini sağlar. Her gün düzenli olarak bu çaylardan 2-3 bardak tüketmek kısa süre içinde yüzde değişiklikler meydana getirecektir.

Yüzü Zayıflatan Egzersizler Nelerdir?

Bütün vücudu forma sokan hareketler, yüz kaslarını da kısa süre içinde toparlayacaktır. Fakat vücut ölçülerinden memnun olanların, sadece yüz kaslarını çalıştırmayı hedefleyen yüz yogası yapması önerilir. Yüz yogası, yüz ile birlikte boyun ve gerdan bölgesinin toparlanmasını sağlayacaktır.

Yüzünü inceltmek isteyenlerin her gün sabah ve akşam 2 şer set sesli harfleri(a,e,ı,i,u,ü,o,ö) söylemesi önerilir. Fakat söylerken, ağız iyice açılmalı ve harfler sesli bir şekilde söylenmelidir.

Her gün 3 defa x,on, x, on diye iyice yanakları açarak söylenmesi, özellikle yanak kaslarının çalışmasını sağlar. Bu kelimeler her seferinde 20 şer defa söylenmelidir.

Dudakların arasında kalem yuvarlama hareketi, boyun ve yanak kaslarının çalışmasını sağlar, aynı zamanda da dudakların daha dolgun görünmesine yol açar. Her gün 3 set beşer dakika kalem hareketi yapılmalıdır.

Sakız çiğnemek yanak yağlarının eritilmesi için önemli bir egzersizdir. Fakat her gün yarım saatten fazla sakız çiğnemek, yanakların kaslı görünmesini sağlar.

Bir balon edinerek, onu her gün şişirip indirmek, yanak kaslarının çalışmasını sağlar. Fakat ilk gün aşırı yapmak, hamlamalara sebep olacaktır.

Yüzdeki kilo fazlası göz çevresinde vardır. Bu sebeple her gün gözleri; kaslarını hissedecek derece fazla sıkarak kapatmak ve açmak, gözlerin rahatlamasını, göz seğirmelerine karşı göz kaslarının güçlendirilmesini ve göz çevresindeki yağların erimesini sağlar.

yüz zayıflatma egzersizleri  Yüz Nasıl Zayıflar, Yuvarlak Yüz Nasıl Zayıflar yuz zayiflama egzersizleri
yüz zayıflatma egzersizleri

Yüzü Daha Zayıf Gösteren Estetik Müdahaleler Var mıdır?

Yüzü, daha zayıf göstermek için yapılan estetik operasyonlar, yağ alma ve beraberinde de yapılabilen, germe operasyonlarıdır. Yüzün hangi bölgesinde yağ fazla ise o bölgedeki yağ alınır ve deri sarkması varsa çıkartılır. Bu tür vakalarda yüzden çıkartılan yağ, başka bölgelere nakledilebilmektedir. Bazı kadınların, elmacık kemiklerini belirgin hale getirmek içinde yüz ameliyatları geçirmektedir. Günümüzde kolay yapılan bu operasyonlardan sonra, çoğu zaman iz kalmaz. Kulak arkasından veya saç derisine yakın bölgeden açılan kesiler, izlerin gizlenmesini sağlamaktadır. Operasyondan sonra kullanılan, estetik sonrası kremler, izlerin tamamen yok olmasını sağlar.

Yüzü Zayıf Gösterecek Makyaj Hileleri

Yüzü zayıf göstermek için bazı makyaj hileleri yapılmaktadır. Yanak bölgesinde yağlanma olanların, cilt renginden bir ton koyu fondöteni yanak bölgesine sürmeleri gerekir böylece bu bölgenin karanlık görünüp dikkat çekmemesini sağlayacaktır. Yine burun ucunda, alında ve şakaklarda olan yağlar, aynı yöntem ile kapatılabilmektedir. Yüzü zayıf göstermenin diğer yöntemi ise saç şeklini değiştirmektir. Aynı boy kesilen küt saçlar yüzü daha kilolu gösterir. Bu sebeple saçları katlı kestirmek ve koyu tonlara boyamak gerekir. Sarı gibi dikkat çekici renkler, minyon yüzlü kadınlara yakışır. Kilolu yüzü olan kadınların saçında sarı rengi kullanması, yüzü olduğundan iri gösterecektir.

error: Copyright! Yaşamloji