Solgar VM 2000 cildi güzelleştirir mi ?  Solgar VM 2000 cildi güzelleştirir mi ? solgar vm cilt 600x400

Solgar VM 2000 cildi güzelleştirir mi ?

Sağlıklı olmanın başlıca belirtileri, kendini zinde hissetmek, minimum ağrı, pozitif ruh hali, cildin güzelleşmesi şeklindedir.

Vitamin takviyeleri gıdalardan yeterince alamadığımız vitaminleri temin ederek daha sağlığımızı olumlu yönde etkilerler. Sağlıklı olmanın bir belirtisi de cildin daha güzel görünmesi olup kullanıcılar Solgar VM 2000 cildi güzelleştirir mi yoksa bu konuda bir etkisi yok mudur, bunu merak etmektedirler.

Stres, üzüntü, hastalıklar ve bozulan sağlık durumu ciltte olumsuz tesir yapmaktadır. Dolayısıyla bu tür sorunların ortadan kalkması da cildin daha güzel görünmesini sağlamaktadır.

Solgar VM 2000 cildi güzelleştirir mi ?

Solgar VM 2000 bir cilt ürünü olmamakla birlikte kısmen cilt üzerinde de olumlu etkileri olabileceğini düşünen kullanıcılar bulunmaktadır. Peki hakikaten öyle midir ?

Cildin olduğundan daha yaşlı, yıpranmış ve soluk görünmesine aşağıdaki etkenler sebep olmaktadır:

  • Şeker, un içerikli karbonhidrat ürünler serbest radikallerin cilde zarar vermesine yol açmaktadır.
  • Hazır gıdalar içerisinde bulunan yapay tatlandırıcılar cildin hızlı bozulmasına yol açmaktadır.
  • Yağ oranı yüksek ve kızarmış yiyecekler deriyi hızlı yıpratmaktadır.
  • Vücuttaki su oranını düşürmesi nedeniyle alkollü içkiler cildin hızlı yaşlanmasına ve tahrip olmasına sebebiyet vermektedir.
  • Kahvenin fazlası hem cildi yaşlandırır, hem de cilt rengini soluklaştırır.
  • Çikolata sivilce yapabileceği için fazlası cilt açısından zararlıdır.
  • İşlenmiş gıdalardaki kimyasal maddeler cilt için zararlıdır.

Yukarıdaki zararlı etkenlerden uzak durarak cildin daha güzel görünmesini ve daha geç yaşlanmasını sağlamak mümkündür.

Yukarıda sayılan zararlı maddeleri ayrıştıran, süzen, dönüştüren organ karaciğerdir. Karaciğeri sağlam olan kişilerin ciltleri daha uzun süre genç ve güzel kalmaktadır.

Solgar VM 2000, kullanıcılara eksik olması muhtemel bazı mineral ve vitaminleri sağlamakta ayrıca içerdiği taurin sayesinde kullananların kendilerini daha iyi ve enerjik hissetmelerini sağlamaktadır.

Solgar VM 2000 kullananlar büyük oranda üründen memnundur, bu ürünün bağışıklık sistemini de güçlendirmesi nedeniyle tavsiye etmektedirler.

Bununla birlikte Solgar VM 2000 içerisindeki vitaminlerin tamamı emilmemekte, emilenlerin de tamamı kullanılmamaktadır.

Solgar VM 2000 içeriğindeki emilmeyen veya kullanılmayan vitaminler büyük ölçüde idrar yolu ile atılmaktadır. Bu sebeple Solgar VM 2000 kullananlar idrar renginde değişiklik yaşamaktadırlar.

Genel olarak vücudumuz kullanmadığı vitaminleri boşaltım yoluyla atma eğilimindedir ve Solgar VM 2000 içerisinde de bazı vitaminler ihtiyacımızdan da fazla bulunmaktadır.

Solgar VM 2000 içeriğindeki vitaminlerin ayrıştırılması, sentezlenmesi gibi işlevlerde en önemli görev karaciğerindir. Solgar VM 2000 içerisinde bulunan ve kullanamadığımız bazı vitaminler atılıyor ama aynı zamanda bunların ayrıştırılması da karaciğere ekstra yük getirmektedir.

Dolayısıyla Solgar VM 2000 karaciğeri ekstra olarak yormaktadır. Kısa vadede karaciğerin ekstradan yorulmasını kişi fark etmeyecektir. Fakat uzun vadeli olarak Solgar VM 2000 kullanırsa veya zaten önceden de bir miktar karaciğer yetmezliği var ise bir süre sonra karaciğerde hasar oluşabilecektir.

Karaciğer fonksiyonlarının yetersizliği ise cildin daha kötü görünmesine yol açacaktır.

Özetle; Solgar VM 2000 içerisindeki vitaminler uzun süre kullanılırsa cilde olumsuz etkileri olabilecektir.

Solgar VM 2000 cilt güzelliği için kullanılacak bir ürün değildir. Yani kullanım amacı cildi güzelleştirmesi değildir. Bununla birlikte içerdiği inositol gibi maddeler saç ve cilt sağlığına ve güzelliğine kısmi bir katkı sunmaktadırlar.

Cilt güzelliği için yukarıda sayılan maddelerden uzak durulmalı ve bol su içilmelidir.

İlgili yazı:Solgar VM 2000 mi Pharmaton mu ?

İlgili yazı:Solgar VM 2000 yan etkileri

İlgili yazı:Solgar VM 2000 faydaları ve zararları

İlgili yazı:Solgar VM 2000 kullananlar

İlgili yazı:Solgar VM 75 mi VM 2000 mi ?

İlgili yazı:Solgar VM 2000 cildi güzelleştirir mi ?

error: Copyright! Yaşamloji