Solgar VM 2000 faydaları ve zararları  Solgar VM 2000 faydaları ve zararları solgar vm faydalari 600x400

Solgar VM 2000 faydaları ve zararları

Daha sağlıklı bir yaşam hepimizin hedefi ve bunu sağlamak için farklı yollardan ilerlemekteyiz. Günümüzde sağlıklı, organik gıdaların yerini vitamin ve mineral öğeleri eksik hazır gıdaların alması ve yanlış beslenme alışkanlıkları nedeniyle vücudumuzdaki bazı önemli vitamin ve mineral seviyeleri düşmekte ve buna bağlı olarak bağışıklık sistemimiz zayıflamaktadır.

Rutin kan ve idrar tahlillerinde sadece birkaç vitamin ve mineral seviyesine bakılmakta, diğerlerinin seviyelerinin ne olduğunu bilmek mümkün olmamaktadır.

Vitamin ve mineral eksikliğine karşı multivitamin kullanımı giderek artmaktadır. Gıda takviyesi olarak alınan multivitaminlerde bulunan vitamin ve mineralleri vücudumuz ihtiyacı kadarını emmekte kalanı ise atılmaktadır.

Mutivitamin piyasasının bilinen birkaç markasından biri Solgar olup Solgar’ın VM 2000 ürünü piyasadaki en iyi birkaç multivitaminden biridir.

Solgar VM 2000 faydaları ve zararları

Solgar VM 2000 faydalarına geçmeden önce bu ürünü kullanmak gerekli mi, kimler bu ürünü kullanmalı konusuna girmek istiyorum.

Detaylı bir vitamin/mineral analizi yapıldığında bir çoğumuzun bazı vitaminler, mineraller yönüyle eksiğimiz bulunmakta ve multivitamin kullanmak bu eksiği kapatabilmektedir. Bununla birlikte vitamin veya mineral eksiği olmadan multivitamin kullanmak, hem cebe zarar, hem de organlara zarardır.

Multivitaminlerin ihtiyaç fazlası atılmakta olup eğer ihtiyaç yok iken Solgar VM 2000 kullanırsanız faydasını göremeyeceğiniz gibi bu ürünü ayrıştırmak ve vücuttan atmakla görevli organlar –özellikle karaciğer ve böbrekler- gereksiz yere yorulmaktadır.

Organların fazladan çalıştırılması gençlik döneminde hissedilen olumsuz bir etkiye neden olmasa bile orta yaşlardan itibaren bunun etkileri görülebilmektedir. Multivitaminler bir çok organın ömrünü kısaltabilmekte, bu da yaşlılık döneminde sorunlara yol açabilmektedir.

Solgar VM 2000 de kısa vadede yararlı, uzun vadede ise zararları olabilecek bir üründür ve kullanmadan önce yarar/zarar dengesi hesap edilmelidir.

Solgar VM 2000 faydaları

Solgar VM 2000 içerisinde B1,B2,B3, B3, B5, B6 ve B12 vitaminleri bulunmaktadır. Bazı kişilerde et ürünleri yeseler dahi B vitaminini sentezleyememe sorunu olmaktadır. Bazı kişiler ise bitkisel ağırlıklı beslendikleri için B vitamini yetersiz olmaktadır.

Kan tahlillerinde B vitamini eksiği çıkan veya sinirlilik, hafıza sorunları, çabuk yorulma, saç dökülmesi gibi şikayetleri olanlara Solgar VM 2000 iyi gelecektir.

Solgar VM 2000’de ayrıca C vitamini, D2 vitamini,E vitamini, folik asit, beta karoten bulunmakta olup bu vitaminlerin alınması bağışıklık sistemini güçlendirmekte, hastalıklara karşı korumaktadır.

Solgar VM 2000 içerisinde bulunan biotin maddesi keratin yapımında görev alır bu sebeple saç dökülmesine, saç cansızlığına ve kırılmasına iyi gelir.

Solgar VM 2000 içerisinde bulunan inositol maddesi b8 vitamini olarak geçer ve saç ve cilt için yararlıdır. Cilt hücrelerinin onarılmasını ve daha parlak görünmesini sağlamaktadır.

Solgar VM 2000 içerisinde bulunan kolin maddesi metabolizmayı ve kalp atış hızını düzenlemektedir. Bu sebeple spor yapanlar için faydalıdır.

Solgar VM 2000 içerisinde ayrıca iyot, krom, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır, manganez, çinko, betain hcl maddeler bulunmakta olup ürünün içinde bu kadar çok mineral takviyesi olması nedeniyle bu ürün kullanırken başka bir takviye ürüne ihtiyaç duyulmamaktadır.

Solgar VM 2000’i öne çıkaran hususlardan birisi de bitkisel protein ve aminoasit içermesidir. Bu sebeple hayvansal gıda tüketmemesi nedeniyle protein ve amino asit eksikliği çekenler ürünü tercih etmektedir.

Kas ve kemik gelişimini hızlandırdığı için Solgar VM 2000, gençler ve vücut geliştirme yapanlar tarafından da tercih edilmektedir.

Kas gelişimine yardımcı olan maddelerden birisi de l-ornitin olup Solgar VM 2000 içeriğinde l-ornitin bulunmaktadır.

Günümüzde glutatyon isimli antioksidanın önemi yeni yeni anlaşılmaktadır. Glutatyon, hücreleri serbest radikaller, peroksitler ve ağır metaller gibi reaktif oksijen türlerinin toksik etkilerinden koruyan bir antioksidan olup Solgar VM 2000 içeriğinde bulunmaktadır.

Solgar VM 2000 içeriğinde ayrıca taurin maddesi bulunmakta olup bu maddenin varlığını hem olumlu hem de olumsuz manada değerlendirmek mümkündür.

Taurin, enerji veren ve kişinin kendini enerjik ve daha iyi hissetmesini sağlayan bir madde olup enerji içeceklerinde kullanılmaktadır.

Solgar VM 2000 içeriğinde bulunan taurin sayesinde bu ürünü kullananlar kendilerini daha iyi ve enerjik hissetmektedirler. Bu şekilde hissetmek iyidir fakat bu hissin nedeni Solgar VM 2000’in insanı daha sağlıklı yapması değil, içerdiği taurin nedeniyle geçici bir enerjiklik hissidir.

Solgar VM 2000 zararları

Solgar VM 2000 zararları genellikle ürün uzun süreli kullanılırsa ve aradan yıllar geçtikten sonra çıkmaktadır.

Gereksiz yere vücuda multivitamin yüklemek karaciğer, böbrek, kalp ve bağırsaklar gibi organları ekstradan yormakta olup bunların ömürlerini kısaltmaktadır. Örneğin bir kişi 60 yaşında iken karaciğeriyle ilgili sorunlar yaşayacaksa düzenli olarak multivitamin kullanan biri 60 yaşına gelmeden 40’lı yaşlarda karaciğer sorunlarıyla karşılaşacaktır.

Solgar VM 2000 içeriğinde çok çeşitli mineral ve vitaminler bulunmakta olup bu bir avantaj olduğu gibi bunların sadece az bir kısmının vücut tarafından kullanılacağı, içeriğinin önemli bir kısmının atılacağı için düşük dozlu vitaminlere göre vücuda daha fazla zarar vermektedir.

Bu nedenle Solgar VM 2000 veya başka bir multivitamin kullanmadan önce hakikaten buna ihtiyacın olup olmadığı sorgulanmalıdır. Mesela sadece b12 veya demir eksikliği çeken biri için Solgar VM 2000 kullanmaya gerek yoktur.

Ayrıca vücudumuza aldığımız ve vücut tarafından kullanılmayan maddelerin yüzde yüz atılımı da bazen mümkün olmayabilmekte, fazlalık maddeler bazen organlarda birikip rahatsızlıklara yol açabilmektedir.

Boşaltım sistemi sağlıklı olarak çalışan ve genç yaşta olan bireylerde bu türü sorunlar fazla görülmemekle birlikte orta yaşlardan itibaren organlarda mineral birikmesi sorun yaratabilmektedir.

Örneğin Solgar VM 2000 içerisindeki iyot, tiroid bezi fonksiyonlarını etkileyebilmektedir. İyot, kararında alındığında faydalı olan, azı ve fazlası zararlı olan bir maddedir.

Aynı şekilde vücuttan tam olarak atılamayan, demir, manganez, bakır, krom gibi mineraller karaciğer başta olmak üzere organlarda birikip bazı rahatsızlıkları tetiklemektedir.

Solgar VM 2000 ile ilgili olarak mide ve bağırsaklara zarar verdiği yönünde geri bildirimler mevcut olup daha önceden bu tür rahatsızlıkları olanların kullanmamaları gerekmektedir.

Solgar VM 2000 ürünün zararlarını azaltmak için ürün kullanıldığı dönemde bol su içilmelidir.

İlgili yazı:Solgar VM 2000 mi Pharmaton mu ?

İlgili yazı:Solgar VM 2000 yan etkileri

İlgili yazı:Solgar VM 2000 faydaları ve zararları

İlgili yazı:Solgar VM 2000 kullananlar

İlgili yazı:Solgar VM 75 mi VM 2000 mi ?

İlgili yazı:Solgar VM 2000 cildi güzelleştirir mi ?

error: Copyright! Yaşamloji