Solgar VM 2000 kilo aldırır mı?  Solgar VM 2000 kilo aldırır mı? Solgar VM 2000 kilo aldirir mi 656x400

Solgar VM 2000 kilo aldırır mı?

Kullanılan multivitamin desteklerinin kilo alma veya verme yönüyle etkisi olabilmektedir. Bu sebeple tüketiciler Solgar VM 2000 kilo aldırır mı  diye sormaktadır:

Bu soru iki şekilde de sorulmaktadır:

Birinci olarak; gelişim çağındaki çocukların veya aşırı zayıf kişilerin kilo almasına Solgar VM 2000 ürünü yardımcı olur mu diye sorulmaktadır.

İkinci olarak; Bağışıklığını diri tutmak ve sağlıklı yaşamak için Solgar VM 2000  kullananlar, ürün yan etki olarak kilo aldırır mı diye endişe etmektedirler.

Gelişim çağında yeterli ve dengeli beslenmek, kas ve kemiklerin güçlenmesi ve vücudun istenilen ebatlara ulaşması açısından önemlidir.

Maalesef çocuklarımız abur cubur ile büyümekte ve yemek seçiciliği nedeniyle eksik beslenmektedir. Sebze, meyve ve tahıllarda vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminleri önemli ölçüde bulunmaktadır. Fakat sorun şu ki çocuklarımız ve gençlerimiz hatta yetişkinler fast food yiyecekler ve paketli gıdaları tercih ettiklerinden, doysalar dahi vitamin ve mineral eksikleri tamamlayamamaktadırlar.

Bunun sonucu olarak, bağışıklık sistemi zayıflamakta, beden gelişimi yavaşlamaktadır. Çocuk ve gençlerimizde şişmanlık kadar aşırı zayıflık da yaygın bir sorundur.

Genç kızlarımızın gereksiz olarak uyguladığı diyetler, delikanlılarımızın sebze ve meyveler yerine diyetini sadece birkaç gıda ile sınırlandırma arzusu onları zayıf ve çelimsiz yapmaktadır.

Günümüzde matah bir şeymiş gibi sunulan zayıflık aslında ilerleyen yaşlarda oluşan duruş bozuklukları ve incecik kemikler, zayıf doku ve bağların oluşturduğu sorunlu vücutlara neden olmaktadır.

Solgar gibi takviye ürün satıcıları yetersiz/yanlış beslenme sorunlarının yaygınlığına çare olarak eksik olan vitamin ve mineralleri içeren ürün grupları üretmektedir.

Solgar VM 2000, firmanın öne çıkan ve içeriği oldukça kapsamlı olan ürünlerinden birisidir.

Tüketiciler Solgar VM 2000 kilo aldırır mı diye sormaktadırlar. Bu soruyu makalemizde cevaplandıracağız.

Solgar VM 2000 kilo aldırır mı?

Solgar VM 2000 ürünün içinde kilo yapmayı hızlandırıcı veya teşvik edici bir madde bulunmamaktadır. Gerçi içerdiği c vitamini nedeniyle iştah artışı olabilir ve buna bağlı olarak kilo alımı olabilir ama kilo almak için Solgar VM 2000 kullananlar kilo aldırma konusunda fazla büyük beklentiye girmemektedir.

Eğer kullanıcının hedefi sadece kilo almak ise Solgar VM 2000 den başka bir ürün kullanmalıdır.

Bununla birlikte zayıf ve çelimsiz kişilerin kilo alabilmesi için Solgar VM 2000 ürünü dolaylı yollarla faydalı olabilir.

C vitamini içerdiği için iştahı açabileceğini belirtmiştim. Kişinin iştahı artarsa bu husus kilo almasına yardımcı olacaktır. Solgar VM 2000 de bulunan soya proteini kas yapımını hızlandıran bir maddedir. Dolayısıyla kişi spor yapıyor ve Solgar VM 2000 kullanıyorsa kas kütlesindeki artış dolayısıyla hafif bir kilo artışı olabilir.

Eğer kişi kilo almak istiyorsa ve kilo alma hedefi var ise Solgar VM 2000 ürünü az da olsa kişinin bu hedefine katkıda bulunur.

Gelelim Solgar vm 2000 ürünün kilo yapmasından çekinen kişilere..

Eğer iştahı açık ve iştahın daha artması için vesile arayan kişilerdenseniz Solgar VM 2000 size bir bahane verebilir. C vitamini içeren ürünler iştahı açabilmektedir. Bu durum kişiden kişiye değişebilmektedir. Bazı kişilerde bu konuda fazla bir etkisi yokken bazıları bu konudan ciddi derecede muzdariptir.

Fakat Solgar VM 2000 ürünü kaynaklı iştah artışının kolaylıkla kontrol edilebileceğini düşünüyoruz. Ayrıca içerdiği taurin maddesi dinlenme halinde de enerji harcanmasını devam ettirerek kalori harcanmasına yardımcı olmaktadır.

Özetle; Solgar VM 2000 ürünün kilo aldırma yönüyle ciddi bir etkisi bulunmamaktadır.

Solgar VM 2000 ne işe yarıyor?

Solgar VM 2000, kişinin ihtiyaç duyabileceği vitamin, mineral ve bir takım yararlı maddeleri barındıran ve oldukça kapsamlı içeriği olan bir gıda takviyesidir.

Vitamin veya mineral eksikliği farklı sebeplerle yaşanabilmektedir. Yetersiz veya dengesiz beslenme, vücudun bazı maddeleri sentezlemede yetersiz kalması, aşırı stres veya kaygı yükü gibi unsurlar başlıca sebeplerdir.

Bunun sonucu olarak, bağışıklık sisteminin zayıflaması, çabuk hasta olma, dikkatsizlik, unutkanlık, güçsüzlük, döküntü, uçuk gibi cilt sorunlarının fazlalaşması, çocuklarda beden gelişiminin yavaşlaması, çabuk yorulma, saç dökülmesi gibi şikayetler görülmektedir.

Solgar VM 2000 insan vücudunun ihtiyaç duyabileceği bir çok yararlı maddeyi içermektedir. Eğer ürünü kullanan kişi zaten sağlıklı ise Solgar VM 2000’den alacağı bir fayda bulunmamaktadır.

Eğer ürünü kullananda bir takım yararlı maddeler eksik ise Solgar VM 2000 ürününden bunlar tamamlanmakta ve fazlası atılmaktadır.

Vücudumuz gereksiz olanı atmaktadır. Aşağıda Solgar VM 2000 içeriğinde yer alan maddeler bulunmaktadır. Diyelim ki kişinin sadece Folik asit ve B5 eksikliği var. Bu durumda Solgar VM 2000 içeriğinde bulunan diğer maddeler idrarla atılmaktadır.

Solgar VM 2000 içeriğinde bulunan maddeler şunlardır:

B5 (Pantotenik Asit) (D-pantotenat-kalsiyum)100 mg

Vitamin B6 (Piridoksin) (piridoksin hidroklorür)10 mg

Folik asit (pteroilmonoglutamik asit)400 mcg

Vitamin B12 (kobalamin) (siyanokobalamin)100 mcg

Vitamin C (L-askorbik asit)300 mg

Vitamin D2 (ergokalsiferol) (400 IU)10 mcg

Vitamin E (D-alfa tokoferil asit suksinat) (200IU)134 mg

Biotin (d-Biotin)100 mcg

İyot (potasyum iyodür)150 mcg

Krom (krom pikolinat)25 mcg

Kalsiyum (sitrat, bisglisinat, karbonat)128 mg

İnositol100 mg

Magnezyum (bisglisinat, sitrat, oksit)64 mg

Kolin (kolin bitartarat)41 mg

Demir (bisglisinat)10 mg

Bakır (bisglisinat)1500 mcg

Manganez (bisglisinat)2 mg

Çinko (bisglisinat)15 mg

Betain HCl25 mg

Soya Lesitini20 mg

L-Ornitin (L-ornitin hidroklorür)4,8 mg

Selenyum (l-selenometiyonin)25 mcg

L-Glutatyon5 mg

Taurin5 mg

Soya Proteini200 mg

 

Solgar VM 2000’in başlıca faydaları şunlardır:

  • Bedenin gelişmekte olduğu dönemde kullanılırsa beden gelişimine katkı yapmaktadır.
  • B vitamini çeşitlerinin neredeyse tamamını barındırdığından çabuk unutma, sinirlilik, saç dökülmesi, depresyon gibi şikayetlere iyi gelmektedir.
  • C vitamini ve bu vitamini destekleyici maddeler içerdiğinden hastalıklara karşı vücudu dirençli kılar.
  • Çabuk yorulma ve halsizliğe iyi gelmektedir.
  • Cildi destekleyen bir takım maddeler içerdiğinden kişinin daha genç görünmesini sağlar.

İlgili yazı: Solgar VM 2000 cildi güzelleştirir mi?

İştah açmak için hangi vitamin?

C Vitamini iştahı artırmaktadır. Buna ilave olarak çinko takviyesi kullanılabilir.

Solgar VM 2000 ne zaman içilir?

Solgar VM 2000 kullanan bazı kişilerde mide yanması, mide ağrısı gibi şikayetler olmaktadır. Bu sebeple aç iken değil yemeklerle birlikte alınması gerekmektedir.

Solgar VM 2000 kaç yaş sınırı?

Solgar VM 2000 ürünü 18 yaşın altındaki kişiler için uygun değildir. Ürün her ne kadar 18 yaş altı kişilere de faydalı olsa da ürün içeriğinin çok kapsamlı olması nedeniyle böbrek, karaciğer ve diğer organları fazlasıyla yıpratabilmektedir.

Şu makaleyi okuyunuz: Solgar VM 2000 faydaları ve zararları

Yorgunluk için hangi Solgar?

Yorgunluk için Solgar VM 2000 kullanabilirsiniz.

Solgar VM 2000 multivitamin nasıl kullanılır?

Sabah akşam yemeklerden sonra bol su ile birer tablet alınır.

İlgili yazı: Solgar VM 2000 saç dökülmesine iyi gelir mi?

İlgili yazı: Solgar VM 2000 kullananlar

error: Copyright! Yaşamloji