Solgar VM 2000 saç dökülmesi  Solgar VM 2000 saç dökülmesine iyi gelir mi? Solgar VM 2000 sac dokulmesine iyi gelir mi

Solgar VM 2000 saç dökülmesine iyi gelir mi?

Saç dökülme sürecini bir takım vitamin ve mineral takviyeleri ile yavaşlatmak mümkündür. Kellik veya hızlı saç dökülmesi sorunları insanlık tarihi boyunca var olagelmiştir. Hatta “kelin ilacı olsa..” diye meşhur bir atasözü bulunmaktadır.

Saç dökülmesine etki eden bazı faktörlere etki etmek mümkündür. Günümüzde saç dökülmesini önlemek, hatta kelleşen bölgeleri saçlı hale getirmek için üretilen ürünler mevcuttur.

Bazı ürünler etkisi abartılarak pazarlanırken, bazı ürünler ise hakikaten fayda etmektedir.

Saç dökülmesi sorunu yaşayanlar Solgar VM 2000 saç dökülmesine iyi gelir mi diye soruyorlar. Bu makalede bu soruya olabildiğince basit ve objektif bir şekilde cevap vermeye başlayacağız.

Saç dökülmesi tedavisinin geçmişi yüzyıllar öncesine dayanmakta olup günümüzün modern teknolojisi ile halen çalışmalar devam etmektedir.

Bu konuda çaresiz kalınan konular vardır. Örneğin genetik geçmişinde hızlı saç dökülmesi veya kellik olan kişiler bu mirası devralmışlar ise dünyanın en iyi ve pahalı ürünlerini kullansalar da saç dökülmesi konusunda tatmin edici sonuçlara ulaşamayabilirler.

Fakat çaresiz olmadığımız ve değiştirme imkanımız olan konular da bulunmaktadır. Saç dökülmesinin nedenlerinden biri de vitamin eksikliğidir. Genetik olarak saç dökülmesine yatkın olsak bile vitamin eksikliğini telafi ederek durumu kısmen de olsa lehimize çevirebiliriz.

Saç dökülmesi tedavisi hem dıştan hem de içten yapılmaktadır. Serumlar, şampuanlar ve kremler saça dıştan uygulanmakta olup bunların etkisi sınırlıdır ve vitamin eksikliğini telafi edemezler.

Doğru beslenme ve vitamin takviyesi ise saç dökülmesinin içten tedavisidir ve daha etkilidir.

Günümüzde gıdaya erişim sorunu yok fakat bizler yine de vitamin eksikliği yaşıyoruz.

Çünkü;

Birincisi; hazır ve işlenmiş gıda tüketimi yaygın olduğu için gıdalardan kalori alıyoruz ama vitamin ve mineralleri yeterli miktarda alamıyoruz.

İkincisi; bazı insanlar bazı vitaminleri sentezlemekte veya depolamakta sorun yaşıyorlar. Örneği et yiyorlar ama vücutları etteki vitaminleri yeterince sentezleyemiyor.

Üçüncü olarak; yaşadığımız hızlı hayat ve kronik stres, anksiyete sindirim verimliliğimizi düşürüyor.

Özetle saç dökülmesi sorunu yaşayanların dıştan uygulanan tedavileri denemeden önce kendinde vitamin eksikliği sorunu olup olmadığını teyit etmesi gerekmektedir.

Solgar VM 2000 saç dökülmesine iyi gelir mi?

Solgar VM 2000 ürünü içinde saç dökülmesini yavaşlatan, saç sağlığını, saç derisi sağlığını koruyan bir çok vitamin ve bu vitaminleri destekleyici madde bulunmakta olup saç dökülmesine iyi gelebilir.

Ürünü kullanıp bu yönde faydasını görenler mevcuttur. Bununla birlikte Solgar VM 2000 ürünü özellikle saç dökülmesi için üretilmiş bir ürün değildir. Eğer saç dökülmesine yönelik bir ürün arıyorsanız piyasada daha etkili ürünler mevcuttur.

Eğer hedefiniz sadece saç dökülmesi değil de saç dökülmesinin yanı sıra, unutkanlık, sinirlilik, halsizlik, çabuk hasta olma, kas zayıflığı, cilt sorunlarınızın fazlalığı gibi şeylere de iyi gelen bir ürün arıyorsanız Solgar VM 2000 sizin için uygun bir ürün olabilir. Çünkü içeriği oldukça geniş ve kapsamlı bir üründür.

Ürünün içeriğindeki maddeleri Solgar VM 2000 kilo aldırır mı? başlıklı makalede bulabilirsiniz.

Solgar VM 2000 kullanıcı yorumları

Elif T. “Saç zayıflığı ve genel yorgunluk şikayetlerim için Solgar VM 2000 satın almıştım. Epey pahalı bir ürün, günlük maliyeti 10 TL’ye falan geliyor. Daha on gün bile kullanmadan bozulma belirtileri göstermeye başladı. Kokusu zaten kötü, kocaman olduğu için zor yutuyorsun. Çok kısa sürede bozulduğu için bir faydasını göremedim.

Faydasını görmeye başlamak için bir kullanmak gerekiyormuş. Çabuk bozulmasının sebebi şişeyi masamda tutuyordum, ihtiyacım olduğunda kolay ulaşabilmek için. Zaman zaman kapağı aralık kalıyordu.

Kapağından hava aldığı için hızlı bozulmuş. Sizler buna dikkat ediniz. Buzdolabına da koymayınız, çünkü orada da nem çekiyormuş. En iyisi nesi, direk ışık almayan, mümkün mertebe soğuk olan bir dolaba koymak. Komidinin çekmecesi veya ecza dolabı gibi.

Solgar VM 2000 bozulunca yeniden almadım. Çünkü üründen soğudum. Ürün saç dökülmesine iyi gelir mi gelmez mi bilmiyorum.”

Rahşan M. “Ürünü 6 aydır kullanıyorum saç gürleştirici bir etki yaşamadım. Zindelik veriyor, yorgunluğa iyi geliyor. Faydasını gördüğüm bir ürün ama saç çıkaran veya tel kalınlaştıran bir ürün değil. Ben de saç dökülmesi yok, saçlarım daha canlansın diye almıştım.”

Mehmet T. “Solgar VM 2000 kullanmaya başladıktan sonra tatsız bir sürpriz yaşadım. İdrarım berbat renkte ve kokuda oluyor. Saç dökülmesi konusunda belirgin bir faydasını görmedim. Ama belki dökülme hızı azalmıştır. Dökülen saçlarımı saymadığım için bilemiyorum.”

Meltem E. “Saç dökülmesini yavaşlattı. Tutam tutam dökülüyordu ve bir panikle Solgar VM 2000 satın aldım. Kullanmaya başlayınca saç dökülmesi azaldı. Cidden etkili bir ürün.”

Ayşe R. “Ben uzun süren yorucu mesai saatlerinde dinç kalabilmek için kullandım bu ürünü. Pharmaton kadar etkili değil ama bu daha sağlıklı dediler. Saç dökülmemi azaltmış olabilir ama emin değilim.”

Veli E. “Kokusu nedeniyle zor yuttuğum kocaman tabletleri var. İdrardaki kokusu ise ayrı bir şey. Fakat saç dökülmemi azalttı, tavsiye ederim.”

Sadık B. “Arkadaşlar bu üründen fayda görmek için sabırlı olmalısınız. Öyle 3-5 günde saç çıkaracak bir ürün değil. Zaten saç çıkarma diye bir şey de söz konusu değil. Saç dökülmesini azaltabiliyor, garantisi yok. Son kullanma tarihine aldanmayın, saklamayı bilmezseniz çabuk bozulur. Ürünün koktuğu doğrudur, gün geçtikçe kokmaya da devam edecektir. Siz de konusunu içinize çekmemeye çalışın, o zaman kokusunu pek almıyorsunuz. Ürünü şişede pamuk olmaksızın, ağzı sıkıca kapalı olarak kapalı dolapta saklayın. Açtığınız zaman ara vermeden kullanın. İki hafta kullanıp iki hafta ara vererek kullanır, böyle aralıklarla kullanırsanız ürünü bayat olarak kullanmış olursunuz. İdrarı sarıya boyadığı doğrudur. Çünkü içerdiği maddelerden kullanmadıklarınız ve sentezlenenlerden hariç kalanların bir şekilde atılması gerekiyor. Kuvvetli bir multivitamin olduğu için artığı da çok. Bu sebeple sarı işiyorum diye çok endişelenmeyin, faydasına odaklanın. Bu bir saç bakım ürünü değil, vücudun her tarafına yarıyor. Vitamin eksikliğini tamamlıyor. Karaciğeri, böbreği sorunlu olanlar, çok yaşlılar, hamileler, emzirenler, 18 yaş altı ve ciddi rahatsızlığı olanlar kullanmasın.”

İLGİLİ YAZILAR:

Solgar VM 2000 cildi güzelleştirir mi ?

Solgar VM 2000 mi Pharmaton mu ?

error: Copyright! Yaşamloji