Solgar no 7 yan etkileri  Solgar no 7 yan etkileri no 7 yan etkileri 600x400

Solgar no 7 yan etkileri

Solgar no 7 ürünü, yan etkileri zayıf veya hissedilmeyecek derecede düşük olan bir üründür. Eğer rahatsız edecek seviyede şikayetlere neden oluyorsa ürün alerjiye neden olmuş (oldukça nadir görülür) veya ürün bozulmuş olabilmektedir.

Solgar no 7 içerisinde koruyucu bir madde olmadığı için hızlı bozulmakta ve kullanınca mide bulantısı, ishal ve kusma gibi şikayetlere neden olabilmektedir. Bu nedenle ürünü açtığınız zaman fazla ara vermeden kullanmak ve saklama koşullarına riayet etmek gerekmektedir.

Eğer ilk kullanınca fazla bir yan etki görülmemesine rağmen birkaç hafta sonra belirgin yan etkiler görülmeye başlandıysa ürün bozulmuş olabilir veya ürün içerisindeki etken maddelerin vücutta birikmesi rahatsızlık vermiş olabilir.

Solgar no 7 nadiren alerjik reaksiyona neden olmaktadır. Ürünü kullandıktan sonra önemli cilt sorunları, boğazda yutkunmayı güçleştirecek derecede şişlik, deride kızarıklık, vücudun herhangi bir yerinde ödem-şişlik gibi şikayetler görülüyorsa ürün alerji yapmış demektir. Bu durumda Solgar no 7 kullanmaya devam etmemek gerekir.

Solgar no 7 yan etkileri

Solgar no 7 ürünü bazı kişilerde çeşitli sindirim sistemi sorunlarına yol açabilmektedir. Bu şikayetlerin hafif şiddetli ve geçici olması beklenir.

Ürün kullanılmaya başladıktan sonra bazı kişilerde mide bulantısı, ishal veya kusma gibi şikayetler görülebilmektedir. Bazılarında ise ürün kabızlığa neden olmaktadır.

Bir hafta içerisinde bu tür yan etkilerin azalması beklenir.

Ürün kas ve eklem ağrılarına iyi gelen bir ürün olmakla birlikte nadiren de olsa bazı kişilerde ters etki yaparak yorgunluk ve kas ağrısı gibi şikayetlere neden olabilmektedir.

Solgar no 7 ile alakalı olarak bildirilen en yaygın şikayetlerden birisi mide ağrısıdır. Mideleri hassas olan veya da daha önceden mide rahatsızlığı olan kişilerde Solgar no 7 ürünü mideyi tahriş edebilmekte ve ağrı yapabilmektedir.

Bu tür bir sorun olmaması için ürünü tok iken almak ve bol su ile almak gerekmektedir.

Solgar no 7 ürünü bir süre kullandıktan bir süre sonra içerdiği bazı maddeler vücutta birikebilmekte ve kan/idrar tahlillerinde bazı maddeler (örneğin kalsiyum) yüksek çıkabilmektedir.

Solgar no 7 ürünü cilt sağlığı için de faydalı olmakla birlikte her şeyin fazlası zarar olduğu için ürün zamanla sivilce, kızarıklık, deri döküntüsü, saç dökülmesi gibi şikayetlere yol açabilmektedir.

Solgar no 7 nadiren de olsa kalpte ritim bozukluğu şikayetlerini tetikleyebilmektedir. Bu nedenle önceden kalp hastalığı riski olanların bu ürünü dikkatli kullanmasında yarar vardır.

Solgar no 7 ürünü kanama sorunu olan kişilerde bu sorunun şiddetini artırabilmektedir. Eğer kişi kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsa, aynı dönemde Solgar no 7 kullandığında kanama şikayetleri olabilmektedir.

Solgar no 7’nin tadı ve kokusu pek hoş değildir. Bu ürünü kullanan insanlarda ağız kokusu kötüleşebilmektedir.

Ürün bol su ile birlikte kullanılması gerekmekte olup aksi takdirde baş ağrısı yapabilmektedir.

Solgar no 7 ürünü ayrıca idrarın renginde, kıvamında, kokusunda değişme yapabilmektedir.

Solgar no 7 bazı kişilerde aşırı duyarlılık reaksiyonlarına neden olabilmektedir.

İlgili yazı: Solgar No 7 kullanıcı yorumları

error: Copyright! Yaşamloji