arpacık neden çıkar, ne iyi gelir arpacığa bitkisel çözüm, ne iyi gelir, arpacık nasıl geçer, sarımsak, göz, neden çıkar Gözde Arpacık Neden Çıkar? Arpacığa Ne İyi Gelir? arpac  k neden cikar ne iyi gelir
arpacık neden çıkar, ne iyi gelir

Gözde Arpacık Neden Çıkar? Arpacığa Ne İyi Gelir?

Hemen hemen hepimizin karşılaştığı arpacık neden olmaktadır? Gözde arpacık neden çıkar? Arpacık, gözde bulunan kıl köklerinin iltihaplanması sonucu oluşmaktadır.

Bu iltihaplanmaya burunda bulunan stafilokoksal  bakteriler sebep olmaktadır. Arpacık göz sağlığını tehdit ettiği için, arpacığın bir an önce tedavi edilmesi gerekir. Tıbbi tedaviyi gerektiren bu sağlık problemi, hafif vakalarda geleneksel yollarla da geçirilebilmektedir?

Arpacığa ne iyi gelir?

Sıkıntılı ve ağrılı anlar yaşanmasına sebep olan göz arpacığı, bitkisel ve doğal yollarla tedavi edilebildiğini, geçmişten günümüze gelen geleneksel yöntemlerden anlayabiliriz.

Arpacık nasıl geçer?

Göz arpacığına doğal çözümler sunan yöntemlerin neler olduğunu öğrenmeye ne dersiniz? İşte o, mucizevi doğal yöntemler!

Göz arpacığına sıcak kompres uygulayın

Göz Arpacığına yapacağınız 15 dakikalık sıcak kompres, şişliğin inmesine ve enfeksiyonun kısa sürede azalmasına yardımcı olacaktır. Sıcak kompres uygulamasını, gün içerisinde 4 yada 5 kere tekrar edin ve bu bölgenin temiz kalmasını sağlayın.

Arpacığa bitkisel çözüm

Göz arpacığına papatya çayı iyi gelir. Gözünüzde oluşan şişliği azaltmak amacıyla, papatya çayından faydalanabilirsiniz. Bir miktar papatyayı demleyin ve soğuması için bir kenarda beklettikten sonra, suyunu süzün.

Bir pamuk parçasını bu suya batırın ve şişliğin üzerine ufak dokunuşlarda bulunun. Bu uygulamayı gün içerisinde 3 veya 4 kere tekrarlayın.

Göz arpacığına rendelenmiş patates iyi gelir

Bir adet patatesi alarak rendeleyin ve temiz bir tülbendin içine koyun ve sarın. Arpacığın üzerine koyarak 5-6 dakika bekleyin. Bu uygulamayı gün içerisinde 3 veya 4 kere tekrarlayın.

Göz arpacığına Kekik yağı iyi gelir

Küçük bir pamuk parçasına 3-4 damla kekik yağı damlatın ve arpacığın üzerine ufak dokunuşlarla sürün. Mikrop kapmasını önleyen Kekik yağının, çok iyi bir antiseptik özelliği vardır.

Göz arpacığına sarımsak iyi gelir

Başka enfeksiyonlarda da kullanılan sarımsak, oldukça etkili doğal bir antibiyotiktir ve göz arpacığına da iyi gelmektedir. Vücudun savunma mekanizmasını güçlendirmek ve enfeksiyonlarla savaşabilmek için, günde 10 tane sarımsak yemenin büyük faydası vardır. Hem bu sayede, antibiyotik özelliğinin faydasıyla arpacığın iyileşmesinde büyük rol oynayacaktır.

error: Copyright! Yaşamloji