beyazlatıcı maske yüz beyazlatma maske Evde Yüz Beyazlatıcı Doğal Maskeler beyazlat  c   maske
beyazlatıcı maske

Evde Yüz Beyazlatıcı Doğal Maskeler

Yüz Beyazlatmak İçin Yapılan Maskeler Ev Yapımı 

Ev yapımı yüz beyazlatıcı maskeler ile kısa süre içerisinde cildinizi bir veya iki ton kadar açmak mümkün. Sizler için hazırlamış olduğumuz doğal cilt beyazlatan maske tarifleri ile kısa sürede etkili sonuçlar elde edebileceksiniz.

Evde Doğal Yüz Beyazlatıcı Maske Tarifleri

Malzemeler:

* 1 çay fincanı su.

* 3 tatlı kaşığı kadar papatya çiçeği.

* İsteğe bağlı olarak 1 çorba kaşığı kadar gül suyu.

* 1 Çorba kaşığı bal.

Evde maske nasıl yapılır: 1 Fincan kadar suyumuzu kaynatarak içerisine papatyaları ilave ediyoruz. Yaklaşık olarak 9 – 10 dakika kadar kaynattıktan sonra güzelce süzüyor ve kenara alıyoruz.

Ardından hazırlamış olduğumuz papatya suyunun içerisine balı da ilave ediyoruz ve isteğe bağlı olarak gül suyunu da ilave ederek iyice karıştırıyoruz. Bazı kullananlar içerisine bir kaç damla limon atmaktadır.

Elde etmiş olduğumuz karışımı boynumuzdan başlayarak yüzümüze doğru krem gibi sürmeye devam ediyoruz ve cildimizde yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekleterek bol su ile arındırarak temizliyoruz.

Yüz beyazlatan maskeler içerisinde papatya maskesi en etkili olanlardan bir tanesidir ve haftada 3 kez olmak üzere düzenli uygulandığında en etkili sonuçları elde edebilirsiniz. Hazırlandıktan sonra hava geçirmeyen bir kap içerisinde en fazla 1 hafta kadar muhafaza ederek kullanabilirsiniz.

Bitkisel Yüz Beyazlatan Maske Nasıl Yapılır?

İçindekiler:

* 2 Çorba kaşığı kadar taze fasulye unu.

* 2 Damla kadar lavanta yağı.

* 1 Ad yumurtanın sadece akı.

Ev yapımı kür maskesi kremi hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırarak doğal yollarla yüz beyazlatıcı krem elde etmiş oluyoruz. Ardından hazırlamış olduğumuz yüz beyazlatan maske tarifini dudaklara ve göz çevresine gelmeyecek şekilde tüm cildimize eşit şekilde uyguluyoruz.

Kür ciltte yaklaşık olarak 20 – 25 dakika kadar kaldıktan sonra oda sıcaklığında su ile durulayarak arındırıyoruz. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinizin nem dengesini kaybetmemesi için nemlendirici uygulamak gerekmektedir.

* Yüz beyazlatıcı kür sayesinde cildiniz ölü hücrelerden arınacak, akneler, siyah noktalar ve yağ bezeleri kaybolacaktır. Ayrıca en önemli etkilerinden biri cildi sıkılaştırması ve rengini açmasıdır.

Yüz Rengini Açan Domates Maskesi Tarifi

Yüz beyazlatmak için malzemeler:

* Yarım domates.

* Bir miktar un.

yüz beyazlatma maske yüz beyazlatma maske Evde Yüz Beyazlatıcı Doğal Maskeler y  z beyazlatma maske
yüz beyazlatma maske

Tarifi: Domatesi ikiye bölüyoruz ve kabuğunu soyduktan sonra blendır ile iyice ezerek bir miktar un ile karıştırıyoruz ve krem kıvamına getiriyoruz. Doğal yüz beyazlatıcı krem olarak kullanabileceğiniz bu maskemizi dudaklar ve göz çevresi açıkta kalacak şekilde cildimize uyguluyoruz.

Yüz beyazlatıcı domates maskesi yaklaşık olarak 5 – 6 dakika cilt üzerinde kaldığında etkili sonuçlar verecektir.

Domates maskesi cildin rengini açar, nemlendirir ve gözenekleri temizleyerek yaraların daha çabuk iyileşmesini sağlar.

error: Copyright! Yaşamloji