Solgar VM 2000 mi Pharmaton mu ? solgar pharmaton 1 750x400

Solgar VM 2000 mi Pharmaton mu ?

Solgar VM 2000 kullananlar bu ürünü Pharmaton ile karşılaştırmaktadır. Bu makalede Solgar VM 2000 mi Pharmaton mu daha etkili, bu ürünlerin birbirlerine göre artıları ve eksileri neler, hangi durumda hangi ürün daha kullanışlı olur gibi konularda bilgi verilecektir.

Solgar VM 2000’yi tanıyalım:

Solgar VM 2000 piyasadaki en iyi ve en etkili 3 multivitamindir. İçerisinde vücüdun ihtiyaç duyabileceği neredeyse her vitamin ve mineral bulunmakta olup bu ürünü kullandığınız dönemde ekstradan başka bir takviye ürüne ihtiyaç duymamaktasınız.

Solgar VM 2000 içeriğindeki maddeler aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

Solgar VM 2000  Solgar VM 2000 mi Pharmaton mu ? VS 2000

Solgar VM 2000 içeriğinde B vitaminin bir çok çeşidi, D2, C, E vitaminleri, ayrıca vücudun daha sağlıklı olmasını destekleyen beta karoten, folik asit, L-glutatyon, biotin, inositol gibi maddeler kas gelişimini destekleyen l-ornitin, l-glutatyon gibi amino asitleri, soya proteini gibi veganları talep ettiği bitkisel protein ayrıca eksikliğinde sağlık sorunları yaşanan demir, bakır, krom, selenyum, manganez, çinko ve iyot gibi mineraller bulunmaktadır.

Bunlara ilave olarak enerji vermesi, kullananın kendini daha iyi hissetmesini sağlaması için taurin maddesi bulunmaktadır.

Solgar VM 2000 önemli derecede vitamin ve mineral eksikliği yaşayanlar ile düzenli olarak spor salonuna gidip kas gelişimi hedefleyenler için uygun bir üründür. Bağışıklığı yükseltmesi nedeniyle hastalıkların yoğunlaştığı kış ve mevsim geçişleri dönemlerinde kullanılabilecek bir üründür.

Solgar VM 2000, eğer vitamin ve mineral eksiğiniz var ise size yardımcı olur, eğer vücudunuzda vitamin veya mineral yönüyle bir eksik yok ise bu ürünün fazla bir etkisi olmayacaktır.

Solgar VM 2000 ile alınan vitamin ve minerallerden ihtiyaç fazlası (genellikle %80-90’ı) idrar yoluyla atılmaktadır.

Pharmaton’u tanıyalım:

Pharmaton birkaç tane multivitamin ürünü bulunmakta olup bunları içerikleri benzer olmakla birlikte ürün çeşidine göre bir miktar farklılıklar olmaktadır.

Pharmaton’un 50 yaş üzeri için, kadınlar için, erkekler için ayrı ürünleri, ayrıca günlük kullanıma uygun Daily ve ginseng içeren vitaly çeşitleri bulunmaktadır.

pharmaton  Solgar VM 2000 mi Pharmaton mu ? pharmaton birlesik 173x300

 

Günlük kullanım için üretilen Daily ürününde C, B1, B2, B3, B5, B6, B12 vitaminleri ve Biotin, Çinko, Demir, Magnezyum, Manganez, Bakır, Kalsiyum, selenyum mineralleri ve folik asit bulunmakta, Vitaly çeşidinde ise ekstradan ginseng 115 bulunmaktadır.

Biraz daha detaya girersek;

Pharmaton Daily, temel düzeyde vitamin içeren genel olarak bağışıklık sistemini destekleyen bir üründür.

Pharmaton Vitaly’nin kapsül ve efervesan tablet çeşitleri bulunmakta olup Daily ürününden ekstra olarak Ginseng 115 bulunmaktadır. Bu ürün ekstra zorlu koşullarda kullanıacak bir üründür. Örneğin stresli bir dönemdesiniz veya fiziksel performansınızın üst düzey olması gereken zamanlarda size ekstradan enerji sağlaması için kullanacağınız bir üründür.

Pharmaton women, Daily ürününe benzemekle birlikte saç ve cilt için yararlı maddeler daha fazla bulunmaktadır.

Pharmaton men de ise spor salonuna giden, kas geliştiren erkekler için yararlı olan maddelerin oranı yüksektir.

Phatmaton 50 + ise daha sade bir içeriğe sahip olup B1, B2, B6, B12, C vitaminleri ve Bakır, Demir oranı daha yüksektir.

Solgar VM 2000 mi Pharmaton mu ?

Solgar VM 2000 ile Pharmaton ürününü birkaç farklı açıdan karşılaştırdık:

İçerik

Solgar VM 2000 içeriği Pharmaton çeşitlerinin içeriğinden daha fazladır. Pharmaton ise çeşit fazlalığı yönüyle öne çıkmaktadır. Çünkü her zaman her vitamine ihtiyacımız olmamakta ve kişinin yaşı, cinsiyeti, bulunduğu koşullara göre ihtiyacı farklı olabilmektedir.

Solgar VM 2000 mi Pharmaton mu  Solgar VM 2000 mi Pharmaton mu ? solgar pharmaton 1

Bu yüzden içerik fazlalığı yönüyle Solgar VM 2000 daha önde olmakla birlikte çeşit fazlalığı yönüyle de Pharmaton öndedir.

 

Etki

Etki açısından Solgar VM 2000’nin etkisi Vitaly hariç diğer Pharmaton çeşitlerinden daha etkilidir.

Solgar VM 2000 genel olarak bağışıklık sistemini desteklemede daha etkilidir. Enerji verme ve stresle başa çıkma konusunda ise Pharmaton Vitaly ürünü ginseng 115 içermesi nedeniyle daha etkilidir.

Her ne kadar Solgar VM 2000’de enerji vermesi için taurin maddesi bulunuyorsa da bu konuda ginseng 115 daha etkilidir.

Etki süresi konusu ise değişkendir. Etki süresi konusunda ürünlerin birbirine göre bariz avantajı bulunmamaktadır.

Fiyat

Solgar VM 2000’nin fiyatı 60 kapsül için 200-250 TL civarındadır. Pharmaton Vitaly 60 kapsül ise 120-150 TL civarına satılmaktadır.

Solgar VM 2000 günde 1-2 kere Pharmaton Vitaly 60 kapsül ise günde 1 kere kullanıldığı için Pharmaton Vitaly Solgar’dan daha ucuza gelmektedir.

Kas gelişimi

Kas gelişimi ve vücut sağlığı açısından Solgar VM 2000, Pharmaton Vitaly’e göre bir tık daha öndedir. Solgar VM 2000 içeriğinde kas gelişimine yardımcı olan bitkisel proteinler, amino asitler ve mineraller bulunmaktadır.

Bağışıklık sistemini destekleme

Bağışıklık sistemini destekleme konusunda Solgar VM 2000 biraz daha iyidir.

Kişiye ve duruma göre kullanım

Kişiye ve duruma göre kullanım yönüyle değerlendirme yapıldığında Pharmaton daha fazla çeşit imkanı sunduğu için avantajlıdır.

Solgar VM 2000 içeriğinde daha fazla vitamin ve mineral bulunmakla birlikte sürekli olarak yoğun bir şekilde vitamin ihtiyacı olmamaktadır.

Pharmaton’da stres ve fiziksel aktivitenin yoğun olacağı zamanlar için ayrı, günlük kullanım için ayrı, kadın ve erkekler için ayrı ürünler olması bir avantajdır.

GeneL bir değerlendirme yapacak olursak Solgar VM 2000 daha etkili ve daha pahalı bir üründür, Pharmaton’un ise ekstra enerji isteyen zamanlar ve normal zamanlara göre farklı ürünleri olması ve daha ucuz olması avantajıdır.

İlgili yazı:Solgar VM 2000 mi Pharmaton mu ?

İlgili yazı:Solgar VM 2000 yan etkileri

İlgili yazı:Solgar VM 2000 faydaları ve zararları

İlgili yazı:Solgar VM 2000 kullananlar

İlgili yazı:Solgar VM 75 mi VM 2000 mi ?

İlgili yazı:Solgar VM 2000 cildi güzelleştirir mi ?

error: Copyright! Yaşamloji