Solgar resveratrol kullanıcı yorumları  Solgar resveratrol kullanıcı yorumları resveratrol kullanici 516x400

Solgar resveratrol kullanıcı yorumları

Solgar resveratrol, doğal bir fitoaleksin olan resveratrol içeren bir takviye üründür. Günümüzde resveratrol maddesinin kalp hastalıklarından ve kanser türlerinden koruduğu, ömrü uzattığı, gençleştirdiği, kilo vermeye yardımcı olduğu gibi konular TV’lerdeki sağlık programlarında sıkça konuşulmakta, internet sitelerinde bununla ilgili bilgiler yayınlanmaktadır.

Resveratrol maddesinin faydalarını duyanlar da bu ürünü takviye olarak kullanmak istemektedirler. Solgar markası piyasadaki birkaç kaliteli resveratrol ürünü sunan markalardan biridir, belki de ülkemizdeki en kalitelisidir.

Her bir Solgar resveratrol kapsülünde 100 mg resveratrol (Polygonum cuspidatum) maddesi bulunmakta olup günde bir veya iki kapsül kullanılması önerilmektedir.

Bu makalede Solgar resveratrol kullanıcı yorumları hakkında bilgi verilmektedir. İçeriğe katkı yapmak isteyen ziyaretçilerimiz makale altında bulunan yorum kısmında deneyimlerini paylaşabilirler.

Solgar resveratrol kullanıcı yorumları

Solgar resveratrol kullanıcı yorumları genellikle netlikten, kesin bilgiden uzak yorumlardır. Ürünü kullananlar genellikle ürünün işe yarayıp yaramadığı konusunda kesin konuşamamakta, faydalı olduğunu söyleyenler bunu somut örnekle kanıtlayamamaktadırlar.

Ürünü kullanıp tam olarak neye faydalı olduğunu kestiremeyenler de bulunmaktadır.

Peki bu ürünü kullananlar boş yere mi kullanıyorlar ?

–       Ürünün faydaları var ama bu faydalar kısa vadede görülen ve somut olarak tespit edilebilen faydalar değildir.

Örneğin Solgar resveratrol’ün ömrü uzatmaya yardımcı olduğu söyleniyor ama ömrü uzatıp uzatmadığını teyit etmek mümkün değildir.

Aynı şekilde kalp krizi ve felç riskini azalttığı söyleniyor ama bu hususları da teyit etmek mümkün olmamaktadır. Örneğin 2 yıl boyunca Solgar resveratrol kullanan biri kalp krizi geçirmediyse, bunda ürünün katkısı var mı yoksa kişi zaten kalp krizi geçirmeyecek miydi bu hususu tespit etmek mümkün değildir.

Ürün kullanıcıda bir doping etkisi yapmamakta veya belirgin bir etki yapmamaktadır. Örneğin kendini daha enerjik hissetme, merdivenleri daha rahat çıkma, uyku kalitesinin artması gibi belirgin etkileri olsaydı kullanıcılar bu hususları daha kolay fark edip yorumlayacaklardı.

Solgar resveratrol ürünü bu tür şeyler vadetmemektedir. Hatta şişe üzerindeki yazıları okuduğumuz zaman ürünün neye faydalı olduğuna dair bir açıklama olmadığı görülmektedir.

Ürün açıklamasında sadece “resveratrol” olduğu bilgisi verilmekte, ekstra bir açıklama yapılmamaktadır. Siz resveratrol maddesine ihtiyacınızın olduğunu düşünüyorsanız bu ürünü satın alıp kullanıyorsunuz.

Solgar resveratrol ne işe yarar ?

Resveratrol maddesi üzüm kabuğunda bulunan (yer fıstığı, dut, erik, Japon madımağı, kızılcık ve yaban mersini gibi bitkiler de resveratrol maddesinden bulunmaktadır) ve meyveyi mantarlardan , bakteri ve virüslerden, güneşin zararlı etkilerinden, tabiatın sert koşullarından korumaya yarayan bir antioksidandır.

Bu maddenin insan vücudunda da benzer etkiyi yapacağı, kalp damarları başta olmak üzere organ ve dokuları, bakterilerin, mantarların, serbest radikallerin, virüslerin zararlı etkilerinden koruyacağı, enfeksiyon ve kanser riskini azaltacağı, böylece vücudun yıpranmasını azaltacağı için yaşlanmayı geciktireceği ve ömrü uzatacağı düşünülmektedir.

Fareler üzerinde yapılan deneylerde resveratrol maddesinin ömrü uzattığı tespit edilmiştir.

Farelerde yapılan deneylerde ilk grup farelere bol miktarda yiyecek verilmiş ve fareler şişmanlatılmıştır. Şişmanlayan fareler normal farelerden önce ömürlerini tamamlamışlardır.

İkinci grup farelere de bol miktarda yiyecek verilmiş ve şişmanlatılmıştır. Bu farelere ayrıca resveratrol maddesinden verilmiştir. İkinci grup fareler şişmanlamış olmalarına rağmen yine de uzun yaşamışlardır.

Bu nedenle resveratrol  maddesinin kalp ve damar hastalıklarına iyi geldiği ve ömrü uzattığı düşünülmektedir.

Birçok bitkide benzer faydaları olan antioksidan içerikli bileşikler olmakla birlikte Resveratrol maddesi oldukça etkili bir antioksidandır.

Resveratrol maddesi denilince ilk olarak akla üzüm gelmektedir. Bu madde üzüm kabuğunda bol miktarda bulunmaktadır. (üzümün sapında, yaprağında ve çekirdeğinde de bir miktar resveratrol bulunmaktadır.)

Solgar marka resveratrol takviyesi üzümden değil Polygonum cuspidatum bitkisinden (Japon madımağı denilen bir bitki) elde edilmiştir.

Solgar resveratrol 60 kapsül ne işe yarar ? başlıklı makalede ürünün yukarıda sayılanlar haricinde hangi sorunlara da iyi geldiği, insanın günlük resveratrol ihtiyacının ne olduğu, bu ihtiyacın sağlıklı beslenmeyle karşılanmasının mümkün olup olmadığı konularında bilgi verilmektedir.

Ziyaretçilerimizden “Solgar resveratrol kullanıcı yorumları” başlıklı makalemize yorum yaparak destek olmalarını bekliyoruz. Ürünün yan etkileri ve muhtemel zararları hakkında bilgi almak için aşağıdaki makaleyi okuyunuz:

İlgili yazı: Solgar resveratrol yan etkileri

error: Copyright! Yaşamloji