cilt saç güzellik sırları saç ve cilt güzelliği Saç ve Cilt Güzellik Sırları cilt sac guzellik sirlari
cilt saç güzellik sırları

Saç ve Cilt Güzellik Sırları

Güzellik için Güneş Işığı; Güneş ışığı ciltte yoğun tahribata neden olabilir. Bu yüzden kendinizi sürekli korumalısınız. Yaşlanma ve ciltte lekeler yapan güneş yararından çok zararlı hale gelebilir. Yapmanız gereken şeylerden birisi fondöten öncesi uyguladığınız nemlendiricinin üzerine güneş koruyucu krem sürmektir. Bu şekilde kendinizi güneşten yoğun olarak koruyabilirsiniz.

Şakaklarda Saç Dökülmesi

Yüzün şakak kısmı yoğun olarak saç dökülmesi yaşanılan kısımlardandır. Ve bu bölgelerde yapılacak boya ve saç rengi açma işlemlerinde oldukça dikkatli davranmak gerekmektedir. Aksi halde dikkatsiz uygulamalarda saçların cansızlaşıp o bölgede daha da saçsızlığa neden olabileceğini unutmamak gerekmektedir. Saçlarınızda açma işlemini yoğun olarak yaptırıyorsanız o zaman yapmanız gereken kuaförünüze saç diplerinde işlem yapmaması gerektiğidir.

Saçlarda Doğal Dalga

Gençlerin arasında ‘gelin maşası’ olarak adlandırılan ve aslında tamamen işlevini kaybetmiş olan belirgin bukleler yerini doğal ve her an denizden yeni çıkmış dalgası olan kıvrımlar almıştır. Bunu sağlamak için yapmanız gereken kalın saç maşası edinmektir. Daha sonra ise saçlarınızın uçlarını serbest bırakıp maşa ile şekillendirmektir. Maşayı yaparken silindiri sabit tutmadan hareket ettirirseniz bu sayede ısı her tarafa eşit yayılmış olacaktır. Ardından saç fırçası yardımı ile buklelerin doğal görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Dudak Kalemi

Sürülen ruja bir çerçeve hazırlamak oldukça akıllıca bir harekettir ve bunun için dudak kalemlerinden yardım alırız. Kimi zaman dudakların dolgun görünmesi için bu yola başvururuz. Fakat dudakları dolgun göstermek için dudağın kalp bölgesi olarak adlandırılan kısmına uygulanan kalem hafif dağıtılmak kaydıyla daha dolgun dudaklara sahip olmanıza neden olacaktır.

Makyaj Öncesi Hazırlık

Makyaj yapmadan önce ilk yapılan işlemlerden birisi yüze uygulanan makyaj bazıdır. Kadınlar genellikle makyaj bazını özel günlerde buluşmalarda kullanmaktadır. Bu yanlış bir tutumdur. Yapmanız gereken makyaj bazını her daim uygulayarak ürünlerin gözenekleri tıkamasını önlemek ve süreklilik sağlamaktır. Böylece pürüzsüz ve sağlıklı bir makyaj kullanırsınız.

Duş Sonrası Losyon

Genellikle bir yere gitmeden önce ilk iş duş almak, duş sonrası vücut losyonu uygulaması ve en son iş olarak parfüm sıkmaktır. Yapılması gereken ve parfüm kalıcılığının sabitlenmesine yarayan şey önce parfüm sıkıp sonra losyon sürmektir. Bu demek oluyor ki parfüm vücutta mühürlenecektir. Kokusu her daim üzerinizde olacaktır.

Kaş Yapısı

Kaş yapınız da inceleme yaptığınız zaman bazı tüylerin olduğundan uzun olduğunu fark edersiniz. Bu zamanda yapmanız gereken asla cımbızla o kaşları almamak. O kaşlar net olarak kaş şeklinin oluşmasını sağlayacaktır. Aksi halde kaş yapınız tamamen bozulabilir ve bu durumda oldukça olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilirisiniz. Uzmana danışmadan bu tarz şeyler yapmamalısınız.

Buzun Mucizesi

Evde her daim buz küpleri oluşturmak mümkündür ve aynı zamanda masraf gerektirmezi. Yüzünüzde uygulayacağınız bu kompresi yüz de oluşacak çizgilenmelere yaşlanma belirtilerine birebir etki sağlayacaktır. Günlük olarak kumaş bir mendil aracılığı ile yüzünüze temas ettireceğiniz buz sayesinde zamanı durdurup yaşlanmaktan kaçabilirsiniz.

Saç Güzellik Ürünleri

Bir üründen ne kadar fazla kullanılırsa o kadar fazla yararı görülür anlayışı neredeyse tüm insanlığa yayılmış yanlış bir düşüncedir. Aksine saç kimyasal maddelerle ne kadar az temas ederse o kadar sağlığını ve yapısını korur. Örneğin şampuanı demir para ebadında kullanmak, saç serumlarından ise yalnızca birkaç damla kullanmak oldukça akıllıca uygulanan bir işlem olacaktır.

Zamana Ayak Uydurmak

Yeni çıkan saç trendleri altında kendinizi mutlu hissetmiyorsanız şayet asla bu modellerin kölesi olmak durumunda değilsiniz. Her birey kendine yakışanı yapmakta özgürdür. Bırakın zaman size ayak uydursun o zaman gerçek farkınız ortaya çıkacaktır.

saç güzelliği önerileri saç ve cilt güzelliği Saç ve Cilt Güzellik Sırları sac guzelligi onerileri
saç güzelliği önerileri

Güzellik için Spor

Spor yapmanın gerekliliği ve faydaları adlı bir konuşma elbette yapmayacağız. Çünkü yadsınamaz bir gerçektir bu. Asıl olan şey her şeyde olduğu gibi sporda da kararında yapmaktır. Kişilerde aşırı kilo kaybı sağlık sorunlarına yol açabilir ve görünüm uğruna pek çok şeyden uzak kalınması mümkündür. Hep spor ancak hep yeteri kadar spor.

Dolgun Dudaklar

Dudaklarınızın dolgun görünmesini ancak bunun doğal bir görüntü oluşturmasını istiyorsanız şayet yapılması gereken dudak kenarlarına ruj öncesi aydınlatıcı krem uygulamaktır. Bu şekilde dudaklarınız vurgulanacak ve olduğundan daha iri olmasını sağlayacaktır.

Kurumuş Saçlar

Yoğurdun içeriği az çok herkes tarafından bilinmektedir ancak saç konusunda yarar sağlaması çoğu kişi tarafından bilinmemektedir. Yoğurt içeriği bakımından yoğun olarak protein içermektedir. Bu da kurumuş olan saç tellerinde yoğun olarak besleyici bir etki yaratacaktır.

Yorgun Gözler

Yorgunluğunuzu kapatmak için pek çok yola başvurdunuz ve en iyi sonucu hiç elde edemediniz değil mi? Yapmanız gereken ilk şey sabah kalkınca demlikteki çaydan pamuğa biraz dökmek ve ılıyınca gözlere koymak. Bu oldukça yarar sağlayacak olan şeylerdendir. Ardından likit formda olan aydınlatıcınız ile kapatıcınızı karıştırıp göz altına uygulamalısınız. Bu şekilde ışık yansımasından da yararlanarak yorgunluğunuzu giderebilirsiniz. Oldukça etkili olan bu işlemler sizlerin hayatını çok kolaylaştıracaktır.

error: Copyright! Yaşamloji