Januvia 100 mg zayıflatır mı ?  Januvia 100 mg zayıflatır mı ? januvia zayiflatirmi 600x400

Januvia 100 mg zayıflatır mı ?

En iyi kilo verdiren şeker ilacı arayışında olan hastalar Januvia 100 mg zayıflatır mı  diye sormaktadırlar.

Şeker hastalığının tedavisinde kullanılan ilaçların bazıları aynı zamana kilo vermeyi de kolaylaştırmaktadır. Fazla kiloların verilmesi şeker hastalığının tedavisini kolaylaştırmaktadır.

Tip 2 şeker hastalığı insülin hormonunun yetersizliği nedeniyle meydana gelmektedir. Aslında “insülin hormonunun yeterli derecede salgılanmaması” ifadesi belki yanlıştır.

Çünkü yüzyıllardır şeker hastalığı günümüze nazaran seyrek görülen bir hastalıktı. Demek ki yüzyıllardır insanoğlunun salgıladığı insülin kendine yeter durumda iken geçtiğimiz yüzyıldan beri yetmemeye başladı.

Peki eskiye göre ne değişti ?

Gübre, ilaç ve tohum ıslahı gıda verimliliğini artırdı ve günümüzde yüz yıl öncesine göre çok daha fazla besleniyoruz hatta çoğumuzun kilo fazlası var.

Doğal gıdalar yerine hazır gıdaları tercih ediyoruz ve bu da organlarımızı kısa sürede yıpratıyor.

Yediğimiz gıdalardaki kalori yoğunluğu eski yüzyıllara göre çok daha fazla. Yani çok yediğimiz gibi aynı zamanda yüksek kalorili de besleniyoruz.

Eski yüzyıllarda kas gücü ağırlıklı olarak çalışıyorduk. Şimdilerde çoğu işi makinelere bıraktık. Kendimiz hareketsiz kaldık.

Eğer bu gidişatı ters çevirebilirseniz, yani atalarımız gibi beslenirseniz ve onlar  gibi fiziksel olarak aktif yaşarsanız belki de tip 2 diyabeti ilaçsız da yenebilirsiniz.

56 kiloya göre programlanmış bir vücudu 86 kiloya çıkarıyoruz ve diyoruz ki pankreasın ürettiği insülin hormonu yetersiz kalıyor. Belki de 86 değil de 56 kilo olsak yetecekti ?

Januvia 100 mg zayıflatır mı ?

Şeker hastalığında tedavi için tamamıyla ilaçlara bel bağlamak doğru değildir. Ama doğal yoldan kilo veremiyorsak diyete ve egzersize devam etmek kaydıyla bazı şeker ilaçları hem kilo verdirecek hem de sağlığımızı koruyacaktır.

Januvia 100 mg insülin hormonunun daha fazla salgılanmasını sağlayan bir ilaçtır. İnsulin hormonu ise kandaki şeker düzeyini düşürmektedir.

Şeker hastalarının gereğinden fazla yemesinin ve kilo almasının bir sebebi insülin hormonu yetersizliği nedeniyle vücudun kandaki şeker düzeyini algılayamaması, yeterli olsa bile az zannetmesidir.

Bu nedenle şeker hastaları gereksiz yere de yemek yerler. Bu sadece bir irade meselesi değildir. Şeker hastası ihtiyaç duymasa da yemek yemek isteyebilir ve yemezse açlık krizine girebilir.

Januvia 100 mg insülin hormonu salgılanmasını artırmak suretiyle şeker hastalarının aşırı yemek yeme güdüsünü törpülemektedir.

Dolayısıyla Januvia 100 mg direk olarak zayıflatan bir ilaç olmamakla birlikte zayıflama iradesi gösteren bir kişiye bu konuda yardımcı olabilmektedir.

Januvia 100 mg ilacının en etkili olduğu konu yemek sonrasında kandaki şeker miktarının aşırı artmasını engellemesidir. Eğer hasta ilaca güvenip öğünlerde eskisine göre daha fazla yiyecek olursa bırakın zayıflamayı kilo alması bile söz konusu olabilecektir.

Özetli Januvia 100 mg ile zayıflama konusu hastanın kendisinde biten bir husustur. Eğer diyet ve egzersizini düzenli yaparsa, bol sıvı tüketip doğal beslenirse şeker hastalığının Januvia 100 mg ile tedavi ediliyor olması hastanın kilo vermesini kolaylaştıracaktır.

Öte yandan Januvia 100 mg kullanırken aşırı kilo kaybınız olduysa bu da hayra alamet değildir. Böyle bir durumda doktora başvurmanız gerekir.

İlgili yazı:Januvia kullananların yorumları

error: Copyright! Yaşamloji