Detoxon şikayet  Detoxon şikayet detoxon sikayet 506x400

Detoxon şikayet

Detoxon fit çayı kullandıktan sonra sorun yaşayan kişilerin şikayetlerini bildirebilmesi için bu sayfayı hazırladık. Detoxon fit çayının tanıtımı yapılan sosyal medya sayfalarında Detoxon çayı ile ilgili yapılan şikayetler siliniyor veya fake yorumlarla bastırılıyor diye düşünmekteyiz.

Bu sebeple Detoxon çayı kullananların yorum ve şikayetlerini özgürce yazabilmesi için bu makaleyi hazırladık. Makale altında bulunan yorum bölümüne Detoxon çayı ile alakalı şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Detoxon çayı ile ilgili şikayetler nelerdir ?

Detoxon çayı ile ilgili yaygın şikayetlerden biri bu çayın ishal ve mide bulantısı yapmasıdır. Sinameki gibi ishal yapıcı bitkiler içeren Detoxon çayı, kullananların bir çoğunda ishal yapmakta, bazıları ishal yaptığı için bu çayı kullanamamaktadır.

İshal şikayetine ilave olarak karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma gibi şikayetler yaşayanlar da bulunmaktadır.

Detoxon çayı ile ilgili diğer yaygın şikayet sürekli idrara çıkma ve sürekli su içme isteğidir.

Detoxon çayı ile ilgili başka bir yaygın şikayet, bu çayın reklamlarda tanıtıldığı kadar bir faydası olması, kilo verdirmemesidir.

Detoxon çayı seyrek olarak böbrek şikayetleri ile de ilişkilendirilmektedir. Bu çay böbrekleri fazla çalıştırdığı için daha öncesinde böbreklerinde sorun yaşayanların rahatsızlıkları çay kullanımı sonrasında nüksetmektedir.

Detoxon çayı ile alakalı tansiyon değerlerinin dengesini bozduğu, baş dönmesi, baş ağrısı yaptığı, kalp çarpıntısı yaptığı gibi şikayetler de bulunmaktadır.

İlgili yazı: Detoxon çayı ayda kaç kilo verdirir ?

Detoxon çayı zararları

Araştırmalarımız sonucunda Detoxon çayının Sağlık Bakanlığı veya Tarım Bakanlığı onayını teyit edemedik. Bu çayı kim nerede üretiyor, faydalarını nasıl garanti ediyor tespit edemedik.

Bu nedenle Detoxon çayına temkin ile yaklaşmaktayız.

Detoxon çayı içeriğinde boşaltım sisteminin hızlı çalışmasını sağlayan bazı bitkiler bulunmakta olup bu sayede kilo verdirmektedir. İçeriğinde oldukça fazla bitki olması nedeniyle her kişide farklı bir etkisi olabilmekte, bazı rahatsızlıkları tetikleyebilmektedir. Özellikle, kalp, karaciğer ve böbrekler ile sorun yaşayanların, hamile veya emziren kadınların bu çayı kullanmaması gerektiği kanaatindeyiz.

Ayrıca bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara da yol açması muhtemeldir. Bu nedenle bu çay kullanılmaya başlandıktan sonra ciddi yan etkiler görülürse çay kullanımı bırakılmalıdır.

Detoxon çayı için artı olarak söylenebilecek bir şey içeriğinde kimyasal bir madde olmaması, aktarlarda satılan bazı bitkilerin karışımı olmasıdır.

Aşağıdaki makalede Detoxon çayı içeriğindeki bitkiler hakkında bilgi verilmektedir.

İlgili yazı: Detoxon çay yorumları

error: Copyright! Yaşamloji