Belek otelleri  Belek’te Ne Yapılır? Yasamloji

Belek’te Ne Yapılır?

Belek; Antalya sınırları içerisinde yer alan oldukça popüler bir tatil bölgesidir. Her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin tatil yapmak adına Belek’e geldiklerini söylemek gerekir. Belek; Antalya’ya 40 km uzaklıktadır. 2012 yılından bu yana mahalle statüsündedir.

Belek’e gitmek istiyorsanız son derece doğru bir karar verdiğinizi söyleyebiliriz. Her şeyden önce, buranın tarihi ve doğal güzelliklerine hayran kalacaksınız. Ayrıca, Belek’in denizi de gören herkesi kendisine hayran bırakacak niteliktedir. Ancak, Belek’i yalnızca birkaç gün içerisinde gezip bitiremezsiniz. En az bir hafta burada kalmanız gerekiyor. Bu yüzden, gitmeden evvel Belek otelleri için rezervasyon yaptırmalısınız. Erken rezervasyon sayesinde Belek otellerinde son derece uygun fiyatlarla kalma şansına erişebilirsiniz.

Belek Gezilecek Yerler

Belek gezilecek yerler listenizin ilk sırasında kesinlikle Kurşunlu Şelalesi olmalı! Buranın eşsiz manzarasına hayran kalacaksınız. Kurşunlu Şelalesi bünyesinde birden çok şelale yer alır. Ayrıca, buraya 1986 yılında inşa edilen park sayesinde ziyaretçilerin şelaleyi ziyaret etmeleri mümkün hale gelmiştir. Kurşunlu Şelalesi; her yaştan insana hitap eder. Bünyesinde barındırdığı çocuk parkı ile çocukların gözdesi haline gelir. Bunun yanı sıra, piknik alanları da dikkat çekicidir. İnsanlar; burada arkadaşları ve sevdikleri ile piknik yapma şansına erişirler.

Belek’in mutlaka görülmesi gereken yerlerinden birisi de Dinler Bahçesi! Burada birden çok dini yapıyı bir arada görebilirsiniz. Farklı dinlerin ibadet alanları buradadır. 2004 yılında inşa edilen Dinler Bahçesi; aynı zamanda Belek’in ne kadar hoşgörülü bir yer olduğunu gösterir. Perge Antik Kenti; bilhassa tarihe meraklı insanlar tarafından ziyaret edilmelidir. Antalya’nın 18 km doğusunda yer alır. Kuleleri, sur duvarları, kapıları, bastionları, su kanalları ve daha birçok özelliğiyle dikkat çeker.

Belek’e Ne Zaman Gidilmeli?

Belek’te tahmin edebileceğiniz gibi Akdeniz ikliminin etkileri görülür. Bu yüzden, Belek’e bilhassa yaz aylarında gitmelisiniz. Bu sayede, tam da hayal ettiğiniz gibi bir deniz tatili yapabilirsiniz. Ancak, Belek; yaz aylarında oldukça kalabalıktır. Otellerde yer bulmakta çok fazla zorlanırsınız. Erken rezervasyon yaptırmadığınız takdirde bütçenizin çok üzerinde fiyatlar ile karşılaşırsınız. Belek otelleri; beklentilerinizi karşılayacak seviyededir. Yine de sorunsuz bir tatil yapmak istiyorsanız beş yıldızlı Belek otelleri tercihiniz olmalı!

İşin bir de yeme içme kısmı bulunuyor. Burada Antalya’ya özgü lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Antalya piyazı, sarımsaklı ekmek, kulak çorbası, Hibeş ve yoğurt gibi yemekleri yemeden buradan dönmemelisiniz. Ayrıca, Belek’teki restoran ve kafelerde de hem Türk hem de dünya mutfaklarına ait çok sayıda lezzet ile karşılaşabilirsiniz.

En İyi Belek Otelleri

Belek otelleri tavsiyeleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Aşağıdaki Belek otelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bu oteller hakkında yapılan yorumların tamamı olumludur.

  • Rixos Premium Belek
  • Maxx Royal Belek Golf Resort
  • Xanadu Resort Hotel
  • Ela Excellence Resort Belek
  • Voyage Belek Golf & SPA
error: Copyright! Yaşamloji