yüzden kilo vermek  Yüzden Kilo Nasıl Alınır / Verilir? y  zden kilo vermek
yüzden kilo vermek

Yüzden Kilo Nasıl Alınır / Verilir?

Kilo vermeye karar verdiyseniz sizin için önemli bir uyarı, yüzden kilo vermek istiyorsanız ve vücudunuzun yağ oranı normalinden az ise sadece yüzünüzden kilo vermek epey bir zordur. Vucudumuzu bölge bölge ayırmak bir bölgeye kilo verdirmek sandığımız kadar kolay değildir. Ama bazı öneriler, azim ve küçük egzersizlerle istediğiniz yüz şekline kavuşabilirsiniz. Verilen önerileri eksiksiz bir şekilde terarlarsanız, yapabilirsiniz.

Öncelikle kilo alımını Artırmanın gerekir yani kilo vermekte yasaklanan bazı yiyecekler kilo almakta daha az şekilde, dikkatli tüketilebilir. Mesela ekmek makarna patates ve pirinç gibi gıdaları bol tüketmeye özen göstermeniz gerekir. Iki tane sağlıklı yağıda tüketmeniz tavsiye edilir bu iki yağ, zeytinyağı ve fındık yağıdır bunları tüketmeyi de kesinlikle ihmal etmeyiniz abur cuburlar da dikkatli ve az bir şekilde tüketilebilir.

Yüz egzersizleri çok önemlidir. Egzersizin ihmal etmemeniz gerekir yediğiniz besinler aşırı kalorili besinlerdir. Yüzünüzün istediğiniz gibi şekil alması ve daha dolgulu durması için yüz egzersizleri ne yapmanız gerekmektedir. Yüz egzersizleri araştırınız ve gün içinde bolca tekrarlayınız. Mesela nefes alıp yanakları şişirip 20 25 saniye bekleyip, nefesinizi bırakın bunu sürekli tekrarlayın iyi bir egzersizdir.

Bolca su tüketin, su vücuttaki şekeri düzenler ve sağlıksız bir kilo alımını da durdurur. Su kilo kaybına yol açan bakterilere vücuttan atar ve kilo kaybına engel olur. Günde 7 bardak su içmeniz tavsiye edilir. Sağlıklı kilo almak için çok önemlidir.

Tavsiye edilmese de bazı yerler de satılan kilo alımına yardımcı olan tozları kullanabilirsiniz. Eğer besinler kilo almanıza yetmiyorsa, küçük protein alımı ve benzeri şeyleri süt veya su ile karıştırarak tüketebilirsiniz. Tavsiye edilmeyen pek sağlıklı bir şey olmasa da yine de kilo almanıza yardım amaçlı kullanılabilir.

Yüzden kilo almak istiyorsunuz. Fakat bu kadar çok kalorili besinler tüketirseniz, vücuttan da alırsınız bunu da engellemek ve olayı dengelemek için bolca vücut için egzersiz ve spor yapmak gerekir. Yoksa sadece yüzden değil, tüm vücudunuzdan kilo alırsınız. Sağlıksız bir kilo aldığınız için vücudunuzun şekli değişir ve görünümünüz hoş olmayabilir, bunu engellemek için egzersiz ve spor yapmaya başlamalı ve asla bırakmamalısınız.

Yüzden Kilo Almamak İçin Ne Yapılmalı?

Yüzden kilo vermek için tabii ki de yukarıda okuduklarımızın tam tersini yapmamız gerekir. Ayrıca bazı besinleri tamamen sıfırlamak da gerekmektedir. Mesela tuz ve şeker yüzde aşırı miktar da su birikmesine yol açar. Ve aşırı alkol da yüzde kilo verimini engeller. Yanlış ilaç kullanımı ve ya bazı kullandığınız ilaçların yan etkisi sonucu da yüzde şişkinlik yapar.

Bazı öneriler;

  • Saç stili: Yüz şekline göre birçok saç stili vardır dikkat etmeniz de fayda var.
  • Kalsiyumlu besinler: Süt, yoğurt gibi besinler yardımcı olacaktır.
  • Sebze Meyve: Bolca tüketmeniz gereken iki besin, hem cilt için faydası vardır, hem yüzdeki ödemi artırır, hemde yüzden kilo vermeye yardımcı olur.
  • Egzersizler: Yüz kasları için çok önemi vardır hem yanaklarınızda ki fazla kiloyu almanıza yardımcı olur.
  • Yağlı Besinler: Tamamen uzak durmanız gerekir. Eğer yüzünüz istediğiniz şekilde olsun istiyorsanız yağlı besinlerden uzak durmalısınız.
  • Bol bol gülümseyin.

Kol Bölgesi Kilo Alımı

En zor kilo alınan bölgelerden biri de koldur. Kollarınıza da yüzünüz gibi beslenme sonucu kilo aldırabilirsiniz. Ve önemli egzersizler yapmalısınız. Kol bölgesi kilo alımı için ve bilekleri güçlendirmek için bir kaç tavsiye vardır. Besin kalsiyum ağırlıklı besinler tüketilmelidir. Kilo aldıran besinler de tüketilmelidir.

Kollar için dumbell çalışmak gerekir ama bu da kendi başına değil de bir spor salonunda hoca tarafından tavsiyeli ve düzenli bir şekilde yapmak da fayda vardır. Bilekler için powerball alıp çalışmakta da fayda vardır. Yüzde de önerdiğimiz gibi protein tozları da etkilidir. Sürekli tekrar etmek kollarınızı istediğiniz şekle sokar.

Kol Bölgesi Kilo Alımını Engellemek İçin Ne Yapılmalı?

Kol bölgesindeki fazla kilolardan yağlardan kurtulmak için başlıca yapılması gereken şey iyi biri diyettir. Diyet programınız çok yüksek değerli protein ve çok az karbonhidrat içermelidir. Bu diyet sizin sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır tabi ki diyetin yanı sıra spor da yapmalısınız. Diyet ve sporu yapmanız halinde vücudunuz önce fazla olan yağ ve kilodan kurtulacaktır bu kollarınızdan da gidecektir. Ama siz kollarınızı istediğiniz şekle sokmak için kollarınıza düzenli egzersizler yapmalısınız. Daha sonra bi spor salonuna yazılıp daha iyi bir görünüme sahip olmak için spor hocalarından yardım alabilirsiniz. Eğer kilo vermeden kollarınızı çalıştırmaya kalkarsanız kollarınızdaki yağ kasa dönüşür ve kollarınız kalınlaşır ve istediğiniz bir görüntü olmaz. Ayrıca spor salonuna gitmem kollarım kaslı olsun istemiyorum demek yanlıştır çünkü hafta da 3 kere, üç ve ya dört kilo ile egzersiz yapmak sizi kolları kaslı bir bayan yapmaz sadece kilo verdikten sonra da fazla olacak olan cıvık yağlarınızın kaybolmasına ve kollarınızın sıkı olmasına yardımcı olacaktır.

error: Copyright! Yaşamloji