zayıflamak isterken kilo almak zayıflamak Zayıflamak İsterken Kilo Almak zay  flamak

Zayıflamak İsterken Kilo Almak

ZAYIFLAMAK İSTERKEN NEDEN KİLO ALIRIZ?

Zayıflamak isterken kilo alma nedenleri nelerdir? Neden zayıflamak yerine kilo alınır? Sizde zayıflamak için mücadele ederken kilo alanlardan mısınız? Nedenlerini hep birlikte öğrenelim…

  Zayıflamaya çalışılırken kilo alınmasının nedeni; yanlış diyet uygulamalarıdır.  Kulaktan doğma ve bir başkasının demesiyle yapılan diyetler size kilo olarak geri dönüyor!

Bir diyetisyen veya doktor tarafından verilen diyetleri uygulamaya özen gösteriniz. 

Zayıflamak uğruna doğru bilinen ve kilo aldıran yanlışlar;

  • Ekmek yenildiği takdirde kilo alınacağı düşüncesi yanlıştır. Tam tahıllı, buğday ve kepek ekmekleri tüketilmediği takdirde enerji kaybı olacağından kilo almanıza neden olur. Bu grup ekmekler size gün içerisinde enerji kazandırarak sağlıklı beslenmenizde yardımcıdır.
  • Atlanan bir öğünün kilo verdireceği düşüncesi yanlıştır. Ne kadar az yenilirse o kadar kilo verilir düşüncesi sağlığınızı olumsuz etkilemektedir. Öğün atladığınız vakit, yememeniz gereken saatte acıkacak ve gereğinden fazla yemek yiyeceksiniz. Buda size kilo olarak dönecektir.
  • Limon ve sirkeli suyun zayıflattığına dair bir bulgu yoktur. Limonlu ve sirkeli su vücuttaki asitleri temizlediğinden dolayı vücut yağları serbest kalmaktadır. Yağ oranınız arttıkça kilonuzda artacaktır.
  • Meyvenin kalorisi olmadığından dolayı fazla tüketmeye yönelmek yanlıştır. Sebzeler için sınırlama yokken, meyveler için sınırlama vardır. Meyvelerin şeker oranı fazla tüketildiğinde artmaktadır. Günde 3-4 porsiyondan fazla meyve tüketmemelisiniz.
  • Yağı tamamen kesmenin zayıflatacağı düşüncesi yanlıştır. Yağı tamamen kestiğiniz vakit, vücuttaki yağ oranı koruma altına alınıyor ve birikimi sonucunda kiloya neden oluyor.
  • Şekersiz çay ve kahveyi fazla tüketmenin kilo aldırmayacağı düşüncesi yanlıştır. Şekersiz oldukları sürece kalori aldırmazlar. Ancak fazla tüketildikleri zaman su ihtiyacını bastırırlar. Hal böyle olurken su kaybına neden olmaktadırlar. Ayrıca çay ve kafein vücuttaki sıvı oranını emerler.
  • Haftada 1-2 kez yapılan egzersizin yeterli olduğu düşüncesi yanlıştır. Her gün düzenli olarak 1 saat spor yapmalısınız. Spor yapmak, metabolizmayı hızlandırır ve dinlenirken bile kalori kaybedersiniz.
  • Yemekten önce içilen 1 bardak suyun iştah kesmesiyle kilo verme düşüncesi yanlıştır. Yemek yenirken sindirim aşamasında mide asidik ( asit içeren kimyasal madde ) durumunda olmalıdır. Ancak yemekten önce içilen su bu durumu yok etmektedir.

Zayıflamak isterken kilo almak istemiyorsanız, online yaşam koçu yaşamloji.net’ in verdiği önerileri dikkate almanız dileğiyle.

  Herkes kendi vücut dilini bilmelidir. Neyin iyi geleceğini ve neyin zarar vereceğini bilmeli ve doktorlar tarafından onay almalıdır. 

Doğru diyet, sağlıklı bir forma ulaşmak demektir…

 

error: Copyright! Yaşamloji