Kilo verme ile zayıflama için birçok faydası bulunan karbonatlı su kürünü içmek, diyette veya sağlıklı beslenme de önerilen içecekler arasında.

Karbonatlı Su İle Zayıflama

Karbonatlı su faydaları açısından pek çok alanda ve sağlık alanında çok sık şekilde kullanılmaktadır. Faydaları ağız ve diş sağlığından tutun karbonatlı su içerek zayıflama gibi pek çok farklı alanda şifa olarak kullanılmaktadır. Karbonatlı su ile kilo verme son dönemlerde çok sık şekilde duyduğumuz zayıflama yöntemlerinden biri haline geldi. Özellikle ünlülerin bu yolla kilo vermesi üzerine pek çok kişi bu yola başvurdu. Gülben Ergen başta olmak üzere pek çok ünlü kişiyi zayıflatan mucize olarak adlandırılmaktadır. Diğer su diyeti için şurayı inceleyin.

Karbonatlı Su İçerek Kilo Verme;

Neye iyi gelir: Karbonatlı su vücudun alkali düzeyini yükseltir ve bu sayede metabolizma ve sindirim sistemi daha hızlı şekilde çalışarak kilo vermek mümkün olur.

* Özellikle karbonhidrat ve et ile beslenen insanlarda vücutta asit birikmeleri görülebilmektedir. Suyu içerek bu asitleri vücuttan kolaylıkla atabilir, daha kolay zayıflayabilirsiniz. Bu su sayesinde vücuttan atılan asitler, genellikle zayıflamayı engelleyici özellikleriyle bilinirler.

* Sizin için özel olarak hazırladığımız karbonatlı su tarifi ile düzenli şekilde tüketerek çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Nasıl İçilmeli?

* Tarifi ile hazırlayacağınız karışımı günlük 2.5 litre kadar tüketmeniz gerekmektedir.

* Özellikle her öğünden önce sofraya oturmadan 30 dakika önce tüketilmesinde fayda vardır.

* Ayrıca yemeğinizi yedikten ortalama 1 saat sonra aynı oranda karbonatlı su ile zayıflama kürü tüketmelisiniz.

* Yemeklerden sonra şişkinlik sorunu yaşayan ve maden suyu içen bireylerin bunun yerine karbonatlı su içmek şeklinde alışkanlıklarını değiştirmeleri önerilmektedir. Vücuttaki şişkinliği ve gazı kolayca alacaktır.

Karbonatlı Su Tarifi: Kürü hazırlamak çok kolaydır, yaklaşık olarak 1.5 litre suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar karbonhidrat eklemek yeterlidir.

* Su ve karbonhidrat bir bütün oluncaya kadar çok iyi şekilde çalkalayın veya karıştırın.

Zayıflama Yorumları Nasıl?

Karbonatlı su ile zayıflama ve faydaları hakkında bilgi sahibi olan herkes bu suyu içiyor ve normal suyun tüm görevlerini yerine getiren karbonatlı su ile kilo verebiliyorlar. Sizde uyguladıysanız altta yorumlar kısmına düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Karbonatlı su zayıflatır mı, zayıflayan var mı?

1 ay boyunca düzenli şekilde tüketerek 5 ile 7 kilo arasında kilo verdiğini belirten pek çok kişi mevcut.

14 Responses

 1. Zehra

  Bende yapmıştım bu karbonatlı suyu 1 hafta ancak düzenli yapabildim evet gerçekten de kiloveriyorsun 1 hafta da 2 kilo verdim ve geri almadım ben diyet yapmadım sadece ekmek yemedim akşamları yemek yemedim abur cubur çok fazla yiyordum azalttım vazgeçilmez gecemezdim günde 1.5 litre karbonatlı su 1 litre de normal şu tükettim böylece günlük 2.5 litreyi karşıladım önce 1 hafta denedim geri kilo alıniyor mu diye ama almadım şimdi tekrar başladım deneyin ama doktora danışın bana dokunmadı belki size dokunur

  Cevapla
 2. sibel

  mide rahatsızlığı olanlar içmesin ayrıca bağırsakları çalıştırarak zayıflattığı için bağırsakların tembelleşmesine neden oluyor bunuda dikkate alarak kullanın bence…

  Cevapla
  • Fatih

   Bagirsaklari calistirmasi ,tembellesmesine nasil neden olur mantikli degil bu dusunceye nasil vardin

   Cevapla
   • aa

    mantıklı çünkü vücudun dışarıdan alınan takviyeyle çalışmaya alışıyor takviye gelmediğinde bağırsaklar tembelleşiyor hep ihtiyaç duyuyor müshil gibi düşün alışkanlık yapınca müshilsiz tuvalete çıkılmıyor

 3. reff

  2 yıldır içiyorum
  şişkinlik sorunuma kesin çözüm oldu
  veremediğim kilolar eridi gitti
  karbonat içmek bana iyi geliyor

  Cevapla
 4. bülent

  karbonatlı suyun mide ve kalp zararlı olduğu konusunda bazı sitelerde yazılar var ne diyorsuzun. Gerçekten karbonatlı su metobolizmayı hızlandırır mı?

  Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

error: Copyright! Yaşamloji