Solgar B-Complex nasıl kullanılır ?  Solgar B-Complex nasıl kullanılır ? b komplex nasil 600x400

Solgar B-Complex nasıl kullanılır ?

B vitaminleri B12 haricinde vücutta depolanamayan vitaminler olup sürekli olarak bu vitaminleri gıdalardan almak gerekmektedir.

Eğer gıdalardan alınan B vitaminleri yeterli gelmiyorsa veya vücut gıdalardaki B vitaminlerini yeterince alamıyorsa B vitaminini takviye olarak dışarıdan almak gerekmektedir.

Vücudumuzdaki B vitamini seviyeleri sürekli değiştiği için günlük B vitamini ihtiyacımızı tespit etmek zordur. Bu nedenle bir kişinin günde kaç tane Solgar B-Complex kapsülü kullanması gerektiğini belirlemek zordur.

Üretici firmanın bu konudaki tavsiyesi günde 1 kapsüldür. Günde 1 kapsül bir kişinin B vitamini ihtiyacını gayet iyi şekilde karşılamaktadır.

Eğer günde 1 kapsül Solgar B-Complex, kişinin ihtiyacından fazla gelirse, fazlalık kısım idrar yoluyla atılmaktadır.

Solgar B-Complex nasıl kullanılır ?

B vitamini takviyesine başlamak için bir sebep olması gerekmektedir. Sağlıklı bir kişi, yeterli besleniyorsa B vitaminini yediği besinlerden alacak ve dışarıdan B vitamini takviyesine ihtiyaç duymayacaktır.

B vitamini kullanmaya başlaması için kişinin B vitamini eksikliği yaşadığını belirten emareler olması veya tahlillerde B vitamini eksikliği çıkması gerekir.

Eğer son zamanlarda sinirlerde zayıflık, unutkanlık, saç dökülmesi, metabolizma yavaşlaması, aşırı kilo kaybı, ruh hali dengesizliği gibi şikayetler varsa bunların B vitamini eksikliği ile alakası olabilmektedir.

Eğer testlerde B vitamini eksikliği çıkarsa Solgar B-Complex ürününe faydalı olabilmektedir.

Bazıları yukarıda sayılan şikayetleri yaşamadan da Solgar B-Complex gibi bazı vitamin takviyelerine başlamaktadır. Özellikle sınav performansını artırmak isteyen öğrenciler, bağışıklığını artırmak isteyen kişiler, sporla uğraşan kişiler bu tür vitamin takviyelerini kullanmak istemektedirler.

Solgar B-Complex herkeste aynı derecede etkili değildir. Bir kişinin B vitamini seviyeleri zaten tamsa bu ürün ekstra fayda sağlamayacaktır.

Solgar B-Complex gibi bir vitamin takviyesine doktor tavsiyesi üzerine başlanmasının daha uygun olduğu kanaatindeyiz.

Solgar B-Complex aç mı tok mu kullanılır ?

Bu ürünü aç iken alırsanız emilim oranı artar ancak yan etkileri de daha fazla görülebilir. Bu ürün içerisinde ihtiyacı fazlasıyla karşılar durumda B vitamini olduğu için aç iken değil de yemeğin hemen arkasında veya yemek esnasında almak gerekir.

Aç iken alındığında mide ağrısı veya sindirim sistemi şikayetlerine neden olabilmektedir.

Hangi öğünde Solgar B-Complex kullandığınızın bir önemi yoktur. İstediğiniz bir öğünde günde bir kapsül kullanabilirsiniz.

Solgar B-Complex kullanırken mümkünse bir bütün halinde bol su ile yutunuz. Ürünü ezmeyiniz, bir sıvıya karıştırıp içmeyiniz, bütün olarak ağızdan alınız.

Solgar B-Complex kullanıla dönemde sıvı ihtiyacınız artacaktır. Bu sebeple bol miktarda su içemeye çalışınız. Bol su içmek Solgar B-Complex kapsülünün kolay sindirilmesi, ayrıştırılması ve ihtiyaç fazlasının vücuttan atılmasını sağlar.

Solgar B-Complex ne kadar süre kullanılır ?

Solgar B-Complex’e başlarken olduğu gibi bırakırken de doktora danışmak gerekir. Vitamin takviyesi ürünler karaciğer ve böbrek gibi organları yorduğu için çok uzun süre kullanmamaya dikkat etmek gerekmektedir.

Ürünü kullanmaya devam edip etmemek konusunda Solgar B-Complex kapsüllerinin olumlu etki edip etmediği kriteri önemlidir.

Ürün ciddi miktarda yan etki yaptıysa veya alerjiye neden olduysa kullanım devam edilmemelidir. Ürün nadiren bu tür şikayetlere neden olur, ancak yine de yan etkilerinin izlenmesinde fayda bulunmaktadır.

İlgili yazı: Solgar b-complex kullanıcı yorumları

error: Copyright! Yaşamloji