manken diyeti listesi nasıl yapılır? Manken Diyeti İle Zayıflama Listesi manken diyeti

Manken Diyeti İle Zayıflama Listesi

Birçok zayıflama programı arasında manken diyeti şok listesi olarak bilinir ve kaç kilo verdirir, nasıl yapılır? Bu diyetin sırları arasında zararları var mı bakalım.

Manken Diyeti Nedir?

Manken diyeti, zayıflamak isteyenlerin destek aldığı önemli bir yardımcıdır. Adından da anlaşılacağı üzere bu diyet listesi, mankenlerin formunu korumak ve devamlı olarak sabit kilo da kalmak için uyguladıkları bir rejim türüdür. Manken diyeti söz konusu olduğu zaman diyete devamlı olarak bağlı kalmak daha önemlidir. Aslında burada bağlılık diyet türüne bağlılık değildir. Her zaman için az yemeye spor yapmaya ve vücudunuza özen göstermeye bağlılık kastedilmektedir. Yazının sonunda size, mankenlerin uyguladığı bazı küçük uygulamalar hakkında da bilgi verilecektir. Formada kalmak ve mevcut formunuzu korumak için bu küçük önerilere dikkat edebilirsiniz.

Bu diyet programı şok liste olarak da adlandırılabilir. Çok etkili olması kısa süre içerisinde oldukça önemli sonuçlar vermesini sağlamaktadır. Bir haftada belki 6 kilo verdirir, bu biraz da sizin kilo vermeyi ne kadar istediğinizle doğru orantılı bir şekilde dikkatleri üzerine çeken bir konu başlığıdır.

Manken Diyeti Nasıl Yapılır: Bu diyet tamamen kilo verdirme amaçlıdır. Pek çok uzman tarafından aslında sağlıksız olduğu için tavsiye edilmemesine karşın, gerçekten kilo vermeye ihtiyacınız olduğu durumlarda bu diyet programından yardım alabilirsiniz. Sıkı bir egzersiz programı, düzenli olarak yürüyüş yapmak ve forma özen göstermenin de bu verdiğiniz kiloları korumanıza oldukça önemli faydaları olduğu da unutulmamalıdır.

Bir hafta boyunca uygulanan şok diyet listeleri arasında yer almaktadır. Günlük maksimum alacağınız kalori miktarı 1400 kcal. ile sınırlandırılmıştır. 1400 den daha fazla kalori alırsanız kilo almaya doğru yelken açarsınız. Aynı zamanda manken diyetini yalnızca ayda bir kez yapmanız gerektiğinin de özellikle altını çiziyoruz.

Manken Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Manken diyeti, haftalık bir program listesidir. Bu sebepten bu diyet listesine dikkat ederken ayda yalnızca bir kez yapılmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde zararları olacaktır. Önemli durumlarda üst üste iki hafta şeklinde de uygulanabilir. En önemli nokta diyet listesinin harfiyen uygulanması ve düzenli olarak yapılan egzersizlerdir.

Örnek Manken Diyeti Listesi Tarifi:

 • Pazartesi

Sabah: Güne bir bardak süt ve yulaf ezmesiyle başlıyoruz. Kurutulmuş kayısı yada erik yiyebilirsiniz.

Öğle: Limon suyu ve çorba içiyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise limonata değil, limon suyu içilmesi gerektiğidir. Sabah olduğu gibi kurutulmuş meyve yiyoruz.

Akşam: Ezogelin yada mercimek çorbasını, sebze salatası ve yağsız pilav ile tüketiyoruz.

 • Salı

Sabah: Bu sabah güne bol meyve ve yeşil çay tüketerek başlıyoruz. İmkanınız varsa meyve salatası da yapabilirsiniz.

Öğle: Sebze yemeği yapabilirsiniz. Aynı zamanda türlünün de yapılması faydalı olacaktır. Tabi ki yağ oranına dikkat ederek.

Akşam: Yine yağsız pilav ve mercimek çorbası tüketebilirsiniz. Ekmek yemiyoruz.

 • Çarşamba

Sabah:  Güne fındıklı yada ballı müsli ile başlayabilirsiniz. Yanında yulaf ezmesi tüketebilirsiniz.

Öğle: Az yağlı sebze yemeği ve yağı alınmış yoğurt.

Akşam:  Haşlanmış sebze ve haşlanmış patatesin yanında meyve salatası.

 • Perşembe

Sabah: Bu gün iki dilim light ekmek tüketebilirsiniz. Yanı sıra yağsız peynir ve yeşil çay.

Öğle: Güne başlarken sebze çorbası ile başlıyoruz. Daha sonrasında çoban salata ve çay.

Akşam: Mercimek veya Ezogelin çorbası ve yağsız yoğurt yiyoruz.

 • Cuma

Sabah: Güne domates ve salatalık ile başlıyoruz. Peynir (yağsız olmalı) ve yeşil çay da yiyebilirsiniz.

Öğle: Yağsız pilav ve yeşil çay aynı zamanda öncesinde çorba içebilirsiniz.

Akşam: 4 adet dolma ve yoğurt tüketebilirsiniz.

 • Cumartesi Pazar:

Sabah: Merve salatası ve yeşil çay.

Öğle: Az yağlı makarna yada yağsız pilavın yanı sıra yeşil çay.

Akşam: Sebze yemeği ve yağsız pilav üstüne meyve.

Manken Diyeti Yapacaklara Tavsiyeler;

 • Diyetinizi gün gün anlatan bir günlük oluşturun. Gün sonunda eksikliklerinizi not alın ve bir daha onu yapmamaya gayret gösterin.
 • Bol bol su tüketin, içerisinde sıvı olan hiçbir şeyi su ile bir tutmayın.
 • Öğünler arasında muhakkak yeşil çay için, tok hissetmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda kilo vermenize de yardımı olur.
 • Az kalori içeren içeceklere geçin.
 • Tavuğun yağının büyük bir çoğunluğunun derisinde olduğunu unutmayın. bu sebepten tavuk yemeden önce derisini ayırmayı unutmayın.

Listeyi uygulamak isteyen veya yapanlar yorumlar kısmına yazabilir.

error: Copyright! Yaşamloji