zayıflatan bitkiler Zayıflatan Şifalı Bitkiler zay  flama bitki

Zayıflatan Şifalı Bitkiler

Zayıflamaya Yardımcı Bitkiler

Doğal zayıflatan bitki, sebze kürleri, sadece kilo konusunda sıkıntı yaşayanların değil, formunu korumak isteyenlerin de en önemli, en çok tercih gören yöntemlerinden, formülden biridir. Çeşitli sebzelerin, bitkilerin karışımlarını, suyunu kullanmak bazen şifalı olabilmekte, bazen aradığımız zayıflama sonucunu vermekte ve bazen de bünyeye göre ikisinin birden sonucunu alabilmek mümkün bu bitki karışımlarıyla. (Zayıflatan bitkiler için sayfanın altına bakınız)

doğal zayıflatan bitki zayıflatan bitkiler Zayıflatan Şifalı Bitkiler zay  flatan bitkilerTabii ki böylesine çok genele yayılmış bir bilginin araştırılması, kullanılması özellikle de topyekün olarak ele alınması: örnek vermek gerekirse tüm bitkilerin denenmesi tehlikeli sonuçlara hatta besin zehirlenmelerine kadar gidebilmektedir. Onun için, muhakkak bir doktor kontrolü ileri düzey bitkisel zayıflama yöntemleri için düşünülmelidir. Yeri gelmişken şunu da belirtmeliyiz ki, şifalı bitkiler ile zayıflama ve bitkisel ilaçlar ile zayıflama arasında keskin farklar bulunmaktadır.

Bizim şuan ele aldığımız, zayıflatan şifalı bitkiler konusu, bu noktada ilaç gibi kimyasal maddelerden tamamen bağımsız olarak yapılmış bir araştırmanın sonucudur. Bu aşamada yapılan gözlemlere ve elde edilen bilgilere göre şu noktanın altını çok rahat bir şekilde çizebiliriz ki, şifalı bitkiler kullanmakla sağlığa kavuşmak, formu bulmak ve birden fit olmak mümkün değil! Hayatta çok istediğimiz şeylere hiçbir zaman çabucak ulaşamıyoruz. Bu durum da aynen sözünü ettiğimiz şekilde işte. Gerekli azim, kararlılık ve program gerekiyor her şeyden önce. Eğer kendimizde tüm bunların varlığını hissediyorsak ve mental olarak da hazırsak işte o zaman bitkilerin faydasını görmeye başlayacağız. Ama unutulmaması için tekrar hatırlatıyoruz, sindire sindire, yavaş yavaş! Zaten bunun haricinde ani etki yapan bir bitki ya da bilimum diğer şeylerin sağlıklı olması, doğal olması söz konusu dahi olacak bir durum değildir. Kesinlikle böyle natural palavralara itibar etmemenizi öneririz!

Zayıflatan ve aynı zamanda şifalı olan bitkiler için çok fazla seçenek var önümüzde. Hepimizin kolayca bulacağı isimleri görmek mümkün oluyor kimi zaman ama bazen de çok zor ulaşılacak bitki türleri çıkabiliyor karşımıza. Bu yüzden hem ulaşması kolay hem de bütçemizi sarsmayacak ( devamlı kullanımı düşündüğümüz zaman bütçeyi de hesaba katmak gerektiğini unutmamamız gerekiyor ) şekilde tercihler yapmamız gerekiyor. Bu noktada başlangıç için bir iki parça karışım yapmak yeterli gibi görünüyor. Ama yine de sorumluğun size ait olduğu gibi bu önemli karar da size ait. Bu hatırlatmanın ardından az önce sözünü ettiğimiz kolay ulaşımlı bitkilere baktığımız zaman;

Zayıflatan Bitkile;

Adaçayı ile başlayabiliriz. İştah kapatıcı özelliği sayesinde açlık hissinizi giderir.

Zayıflatan bitkiler içinde bir diğer önemli isim ise kesinlikle ısırgan otu! Çünkü hem zayıflama konusunda hem sağlık konusunda etkili! Çünkü idrar yolunu hareketlendirerek hem rahatlamaya, hem ödemlerin azalmasına hem de zayıflamaya yardımcı oluyor.

Sindirimi kolaylaştıran ürünlerden bir diğeri de zencefil olarak söylenebilir.

Keza lahana suyu da sindirim ve vücudun toksitlerden – taze kullanılırsa selülitlerden de kurtulma sağlıyor – arınması konusunda oldukça başarılı.

Sindirimi kolaylaştırma konusunda başarılı bir diğer isim elma sirkesi olarak çok rahat bir şekilde tedarik edilebilir.

Listemize göz gezdirmeye devam ettiğimizde, maydonoz, kekik, tere otu, biberiye, ardıç tohumu, funda yaprağı ve özellikle leblebi dikkat çeken isimler arasında.
Görüldüğü gibi hayli uzayan ve belirli bir sınırlamanın gelmediği bu bitki türlerinde kullanım şekillerini ve programını şekillendirerek etkiyi arttırmak sizin elinizde. Kendinize en uygun olan seçimi yapın ve sağlıklı zayıflamanın tadını çıkartın!

error: Copyright! Yaşamloji