kulak çınlaması kulak çınlaması Kulak Çınlaması Deyip Geçmeyin kulak     nlamas
kulak çınlaması

Kulak Çınlaması Deyip Geçmeyin

Kulağınız çınlıyorsa kulak çınlaması deyip geçmeyin. Kulak çınlamasının sebepleri arasında yaşa bağlı işitme kaybı, yüksek sese maruz kalmak, depresyon, kansızlık, tansiyon gibi rahatsızlıklar olabilir ve bu rahatsızlıkların her bir tanesi ciddi rahatsızlıklardır. Yine de kulak çınlamasının nedeni tıbbi olarak genellikle anlaşılmaz. Tedavi için öncelikle kulak çınlamasına neden olan sebep ortaya çıkartılmalıdır. Kulak çınlaması kişiler için oldukça rahatsız edici olabilir. Zaman zaman ıslık ve vızıltı sesine benzeyebilecek olan bu ses, zil sesine de benzeyebilir.

En Büyük Neden Kulaktaki Kir

Bugüne kadar sürekli kulağı çınlayan insanlar incelendiğinde bu çınlamanın nedeninin kulak kiri olduğu görülmüştür. Tiroid sorunları, şeker rahatsızlıkları da yine çınlamaya sebep olabilir. Kulakta oluşacak çeşitli hasarlar da kulağın çınlamasına neden olur.

Kulak Çınlaması Zaman Zaman Çok Ciddi Bir Rahatsızlık Olabilir

Kulak çınlamasının kendisi olmasa da bu çınlamanın altında yatan neden çok ciddi bir rahatsızlık olabilir. O nedenle kulak çınlamasını önemsemek gerekir. Kulakları çınlayınca biri beni andı deyip geçenler ileride büyük problemlerle karşı karşıya kalabilirler. Bunları engellemek için çeşitli kulak çınlaması tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden en kesin ve net sonuç verecek olanı alanında uzman bir kulak burun boğaz doktoruna tedavi olmaktır. Bunun yanı sıra kulak çınlamasına iyi gelen bitkiler de birer tedavi yöntemidir fakat yine de doktor müdahalesi öncelikle seçenek olmalıdır.

Doğal Ve Tıbbi Seçenekler Her Zaman Var

Alanında gerçekten uzman bir isim ile çalışırsanız her hastalığın tıbbi ve doğal çözümü olduğunu göreceksiniz. Kulak çınlamasının bitkisel çözümü için alanında uzman kişilerin tavsiyelerini tek bir yazıda toparlamak istedik. Bu tavsiyelere baktığımızda karşımıza ilk olarak Ginkgo Biloba isimli bitki çıkıyor. Bu bitki sahip olduğu antioksidan etki ile ön plana çıkıyor. Bitkinin kan dolaşımını iyileştirme özelliği de çoğu kimse tarafından bilinir. Bitki sağlık açısından çok faydalıdır. Sinirler, kan damarları, kalp kasları bu bitkinin iyi geldiği bölümlerdir.

Kulak ile ilgili çınlama problemlerinde de bu bitkinin çayı veya kapsülü kullanılabilir. Eğer bir dolaşım sorunu ya da iç kulak sorunu yaşadığınız için kulağınız çınlıyorsa bu bitkiyi kullanmak sizler için çok faydalı olacaktır. Yine de bitkisel tedavinin bir kulak çınlaması alternatif tedavi yöntemi olduğunu unutmamalıyız. En kesin tedavi doktor ve ilaç tedavisidir. Mesela tıbbi çalışmalar bu bitkinin gerçekten kulak çınlamasına yararlı olduğu konusunda herhangi bir veri elde etmemiştir. Biz bitkisel tedavi hakkında detaylı bilgiler paylaşıyoruz ancak sizleri kesinlikle bir uzman kontrolüne davet ediyoruz. Bu bitkileri kullanacaksanız da uzman tavsiyesinde kullanmalısınız çünkü kullandığınız herhangi bir ilaç ya da hamilelik durumunuz, belki bir kronik hastalığınız bu bitkiyle buluşarak size büyük zararlar verebilir.

Tam Bir Sağlık Deposu: Kara Yılan Otu

Kara yılan otunun faydalarını çok kez duymuşsunuzdur. Menopoz ile ilgili sorunlarda daha çok ön plana çıkan bu ot, birçok şikayeti ortadan kaldırıcı etkiye sahiptir. Romatizma için de bu bitkinin tavsiye edildiğini görürsünüz, artrit ve sinir sinirle ilgili ağrılar için de… Bu bitki aslında ülkemizde yetişmiyor. Hatta bu bitki Kuzey Amerika’da yetişen bir bitki… Ülkemize çok uzak bir coğrafyada yetişen bu bitkinin tabletleri eczaneler aracılığı ile kolayca temin edilebiliyor. Black cohosh nedir? Black cohosh adıyla da bilinen ürün kara yılan otudur.

Teknik olarak bakmak gerekirse bitki mutluluk hormonuna benzer bir hormonun salgılanmasını sağladığı için bitkinin depresyona bağlı durumlarda oluşan kulak çınlamalarına iyi geldiği düşünülür. Damar genişletici etkisinin de çınlamayı engellediği yine bitkiye dair yapılmış bir yorumdur. Meniere isimli kulak çınlamasına neden olan hastalığın tedavisinde damar genişletici ilaçların kullanıldığı göz önünde bulundurulursa bu da mantıklı bir yorumdur. Fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Kişiye göre kara yılan otu diğer bitkiler gibi çok zararlı ve bol yan etkili olabilir. Bu ot özellikle çok tüketilmesi durumunda sakıncalıdır.

Bir Başka Bitki: Kurt Üzümü

Bu bitki daha çok böbrek temizleme kürü olarak tavsiye edilse de kulak çınlamasına iyi geldiği de iddia edilir. Ancak kurt üzümü bitkisi de yine diğer bitkiler gibi kişiye bağlı olarak yan etki gösterebilir. Tüketilirken mutlaka uzmana danışılmalıdır.

error: Copyright! Yaşamloji