yaşam koçu ne iş yapar  Yaşam Koçu Ne Yapar? ya  am ko  u ne yapar
yaşam koçu

Yaşam Koçu Ne Yapar?

Yaşam Koçu Ne Yapar?

Yaşam Koçluğunun Türkiye sınırları içerisinde yaygınlaşması günümüzde artarak devam etmektedir. Yaşam koçunun ne yaptığına dair çoğu kişinin herhangi bir fikri olmayabilir. Bizlerde Yaşamloji olarak sizlere yardımcı olmaya çalışalım. Gelin beraber bir göz atalım;

 Yaşam Koçluğu kısaca istediğiniz yönü bulmanıza yardımcı olan bireylerdir. Bu ilişki, kariyer, finansal, aile, kıyafet, sağlıklı beslenme, diyet gibi kişisel konular içeriğinde olabilir. Genel olarak bakıldığı zaman yaşam koçu; istediğiniz hedefi keşfetmenizi, hedefe ulaşmak için kat edilecek yolunu bulmanızı ve tüm yolları aştıktan sonra da ulaşılan noktada ki hayat tarzınıza odaklanmayı gösterir. Size rehberlik eder. Fikirlerinizin kendiniz için önemli olduğunu aşılar. Hayata daha mutlu devam etmeniz gerektiğini, karar vermeden objektif olabilmeyi öğrenmenize yardımcı olur. Tüm bunları sorduğu ve size yönelttiği soruların cevaplarında kendiniz öğrenirsiniz. İçsel bir durumun içinden çıkmak içinde rahatlıkla rehberlik yardımı alabilirsiniz.

Yaşam Koçu sizin en iyi arkadaşınız, öğretmeniniz yada psikoloğunuz değildir. Kendinizi sevmeyi, yolunuzu bulmak için neler yapmanız gerektiğinizi öğrenmenizi ve tüm sorunlardan, geçmişten çok geleceğe bakmanız gerektiğinizi keşfetmenizi sağlar. Farklı ve kişiye özgü metotlar ile sizin hayatınızın merkez noktasına yerleştirmenize yardımcı olur. Tüm cevaplar içinizdedir ve işte tam da bu notada bu cevapları bulmanızı sağlar. Bu sağlamada size sorulan sorulardan meydana çıkacaktır. Kişilerin mutsuzlukları, çözemediği noktaları ve çıkmaz sokak olarak adlandırdığı hayallerin özünde hep bir çıkış noktası vardır. Bu çıkış noktasını bulmak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için yaşam koçu edinebilirsiniz. Seans aralıkları, süreleri tamamen size kalmış bir program ile hedeflerinize daha yakınlaşabilir ve hatta istediğiniz hayatı yaşamayı tercih edebilirsiniz.

Değişim insanların cesaret edemediği, adapte olamadığı ve pekte tercih etmediği durumlardır. Değişime odaklanmak cesaret ve özgüven ister. Bu değişimin hayal ettiğiniz hedef olması halinde bile uzaktan bakmayı tercih edebilirsiniz. Bu aslında korkaklık değil, sadece bir şeylerin eksikliğini yaşıyorsunuz demektir. Bu gibi noktaların üstesinden gelmek için yaşam koçundan yardım alabilirsiniz. Sizi değişime adapte edecek yine kendi içinizdeki sizden başkası değildir. Sadece bunu keşfetmek ve bir adım atarak, cesaret etmek yeterli olacaktır.

yaşam koçu nedir, ne demek  Yaşam Koçu Ne Yapar? ya  am ko  u ne i   yapar

Yaşam Koçu Ne İş Yapar, Ne İşe Yarar?

Gereken desteği, sizin öngördüğünüz yerde ve dilediğiniz kadar koçunuz verecektir. Sorduğu sorular, yönelttiği fikirler ile kendi yönünüzü ve özgüveninizi kazanıp, istediği hayatı yaşayabilen mutlu bireylerin arasında yerinizi almaktan geri kalmayacaksınız. Aslında bunların çözümünde gerekli olan aşamalar vardır. İlk olarak üzerinde bulunduğunuz noktayı incelemeniz, gitmek istediğiniz noktayı görmeniz, fark etmeniz ve son olarak hedefinize ulaşmanız olarak bölünebilir. İşte son noktada asıl mutluluğu, huzuru yakaladığınızı ve istediklerinizin gerçekleştirmenin gerekli olduğunu bir kez daha anlayacaksınız. Tüm bunlar yaşanırken koçunuz tüm desteğini size birebir hissettirecektir. Yaşam koçu ne iş yapar sorusunun yanıtı da kısaca, sizi destekleyen, yön bulmanıza yardımcı olan, yaşamınız için gerekli rehberliği yerine getiren kişiler olarak tanımlanabilmektedir.

Çıkmaza girdiğinizde yaşam koçuna başvurun, unutmayın sadece başı sıkışınca değil, sağlıklı bir  yaşam yaratmak adına koçlar vardır. Yaşam koçlarının verdiği altın öğütler, tavsiyeler ve önerilere  uyun.

Kadın sitesi ve online yaşam koçunuz Yaşamloji’yi takip etmeye devam edin!

error: Copyright! Yaşamloji