Bu uzun yazımızda Goji Berry kullanımı ve faydaları hakkında tüm bilgileri tek sayfaya topladık. Zayıflamak için Goji Üzümü nasıl kullanılır, kaç kilo verdirir, diyette çayını içmek zayıflatır mı tüm detaylarla inceliyoruz;

Diyette Goji Berry İle Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır;

Zayıflamak için goji üzümü kullanımı istiyorsanız ister diyet yapın veya yapmayın goji berry kullanımı aşağıdaki gibidir. Goji çayı, smoothie veya taze meyve olarak yiyebilirsiniz, tüm detaylara bakalım, goji berry faydaları sayfanın en altındadır;

Goji Berry Üzümü İştah Keser, Tok Tutar mı: Goji üzümünün içerisinde Tiamin, Beta-karoten, Polisakkarit şeker, C Vitamini, A Vitamini, diyet lifi değerleri oldukça faydalıdır. Trans yağ ve kolesterol değeri sıfırdır. Bu ve benzeri faydalarından dolayı goji berry tok tutar ve goji üzümünün iştah kesen faydaları vardır.

goji berry üzümü zayıflamak için nasıl kullanılır Goji Üzümü Faydaları, Goji Berry İle Zayıflama goji berry kullan mDiyette goji kullanımına geçmeden önce goji berry kalori değerleri hakkında bilgilendirmek isteriz. Bize sağladığı veriler için Amerika Tarım Bakanlığı (USDA) ya teşekkürlerimizi sunarız.

Goji Berry Kaç Kalori: 10 gram goji üzümü taze ham olarak 34,9 kaloridir ve 100 gram kalorisi 34,90. Diğer besin değerleri aşağıdadır. Gojinin kalorisi yüksek olsa da korkmaya gerek yok, aşağıdaki faydalarını gördüğünüzde rahatlayacaksınız.

100 Gram Goji Berry Besin Değeri
Su g 7.50
Kalori kcal 349
Protein g 14.26
Toplam Yağ g 0.39
Karbonhidrat g 77.06
Diyet Lifi g 13.0
Şeker g 45.61
Mineraller
Kalsiyum (Ca) mg 190
Demir (Fe) mg 6.80
Sodyum (Na) mg 298
Vitaminler
C Vitamini (askorbik asit) mg 48.4
A Vitamini IU IU 26,822
Yağlı asitleri g 0.00
Trans yağ asitleri g 0.00
Kolesterol mg 0

 

Goji Berry Çayı Kullanımı: Goji üzümünün çayını sıcak olarak hazırlamak için 2 farklı yöntem bulunuyor.

 • Taze Goji Meyvesi İle Çay Yapılışı: Bir avuç goji berry  meyvesi kaynamış suyun içerisine atılır suyun ılınması beklenir. Sonrasında goji berry çayı süzülüp içilir. Kalan tanelerin yumuşadığını göreceksiniz, goji çayını içerken yanında bir kaç tane de meyvesinden yiyin. Kalan yumuşamış goji üzümlerini atmayınız.
 • Hazır Poşet Goji Çayı Hazırlama: Normal poşet çaylar gibi hazır paket olarak satılmakta goji berry çayı. Çayın yapılışı için 1 tane poşet çayı sıcak su içerisine koyduktan sonra 3-5 dakika demleme işlemini gerçekleştiriyoruz ve çay sıcak olarak içilir.

Kilo Vermek İçin Goji Üzümü Kullanımı: Eğer diyetle beraber goji berry kullanıyorsanız en uygun kullanım şekli sabahları aç karnına olmalıdır. Vücudun yağ yakımını hızlandırmak, metabolizmayı hızlandırmak için sabah kalktığınızda 10 tane goji üzümünü yiyin. Öğlen yemeğine kadar tok tutucu etkilerini gösterecektir. Diyette öğlen yemeği en önemli öğündür ve yediğiniz besinlerin kalorileri yakılması için akşama kadar önünüzde zaman vardır. Akşam yemeklerini çok hafif geçirip besleyici özelliği olan yiyecekleri öğlen yemeye çalışın, bu süreçte alınan kaloriler hem daha hızlı yakılır hemde zayıflamak için faydalıdır. Zayıflamak için goji berry kullanımını çeşitlendirebilirsiniz;

 • Light yoğurdun içerisine 10-15 adet gji üzümü atıp yemek, hem yoğurttan alınan kalsiyum oranını arttırır hemde kilo vermek için kullanımını çeşitlendirmiş olursunuz.
 • Öğlen yemekleri veya sabah kahvaltısı için kullandığınız tahıl gevreği içine goji berry atıp yiyebilirsiniz.
 • Goji Berry ile zayıflamak için Smoothie yapın örneğin; bir avuç goji üzümünü blender içerisine koyun üzerine sıcak suyu koyup 1 dakika bekledikten sonra (gojiler yumuşayınca) karıştırın ve bu karışımı smoothie olarak için.
 • Diyet yaparken taze meyve olarak goji üzümünü tüketmek hem tok tutar hemde yemek yeme isteğini, tatlı krizlerinin önüne geçer.
 • Siz diyet yapmıyor musunuz? O zaman harika bir önerimiz var, neden yaptığınız keklerin içerisine goji üzümü kullanmıyorsunuz. Sağlık için bir çok faydaları bulunmakta ve bir çok hastalığa iyi gelir.

Goji Berry İle Zayıflama Yöntemleri

Yapılan bilimsel araştırmalar, bugüne kadar ismi çok az duyulan ve harika meyve diye adlandırılan goji üzümü ile zayıflamak mümkün. Hem zayıflama yöntemleri için etkisi olduğunu hem de cildi gençleştiren faydaları olduğu ortaya çıktı. Daha önceden saça iyi geldiği biliniyordu.

goji berry ile zayıflama yöntemleri Goji Üzümü Faydaları, Goji Berry İle Zayıflama goji berry kurt  z m 1

goji berry

Goji Berry (wolfberry) meyvesinin bu etkilerinin araştırmalar sonucunda kanıtlanmasının ardından, birçok resmi kurum goji üzümü fidanını çiftçilere dağıtmaya başladı.

Portakala Göre Daha Faydalı Vitamin Deposu;

Özellikle C vitamini deposu olarak bilinen portakaldan, çok daha fazla vitamin bulunan goji  üzümü, kilo vermek isteyenler için çok ideal meyveler arasında yer almaya başladı. Ana vatanı Asya Çin ve Tibet bölgeleri olan kurt üzümü, ülkemizin farklı bölgelerinde de yetişebilme özelliğine sahip. Avrupa’da etkileri yeni anlaşılmaya başlayan Goji Berry içeriğinde, portakaldan kat ve kat daha fazla C vitamini bulundurması nedeniyle de adeta bir enerji kaynağı.  Küçük kırmızı meyveler şeklinle olan wolfberry, görünüm olarak kızılcığı andırırken, tat olarak ise yaban mersini hissi veriyor. Son derece güçlü antioksidan etkisine sahip mucize meyve kurt üzümü, magnezyum, çinko, B1, B2, Kalsiyum, B6, E ve C vitaminleri açısından da çok zengin.

Goji Berry Kilo Verdirir mi, Goji Üzümü Zayıflatır mı?

Öncelikle bir çok faydaları bulunduğu için goji berry zayıflatır diyebiliriz. Ayrıca zayıflayanların yorumlar incelendiğinde 1 haftada 2-5 kilo verenler olmuş, sizde goji kullanıyorsanız kullanıcı yorumları kısmına yazınız. Hipofiz bezini uyararak, hücrelerin yenilenmesine ve büyümesine neden oluyor. Uyku düzenini sağladığı gibi, hafızayı kuvvetlendirici etkileri de bulunan goji üzümü, yağ yakımı üzerindeki etkisi nedeniyle de zayıflamak için yardımcı olmakta. Kilo vermenin yanı sıra cildi gençleştirme özelliğine de sahip olan mucizevi meyve goji berry, kan dolaşımını da ideal seyrine sokarak adeta sağlık saçıyor.

goji üzümü zayıflatır mı goji berry Goji Üzümü Faydaları, Goji Berry İle Zayıflama kurt  z m

goji üzümü

Zayıflamak için Goji Berry kullanımı düşünüyorsunuz ama Goji Berry nasıl kullanılır sorusuna cevap bulamadız mı? Goji Üzümü hem çay hem de meyve olarak tüketebilirsiniz. Uzmanlar çok faydalı olduğu için Goji Berry tüketimine insanları teşvik etmektedir.

 

Metabolizmanın verimli çalışmasına da son derece olumlu etki eden kurt üzümü, kanser gibi önemli hastalıkların engellenmesi içinde adeta bir şifa kaynağı.

 Goji Berry Kaç Para: Kurt Goji üzümü hakkında bir diğer merak edilen de fiyatı. Goji Çileği internet üzerinden satılıyor ayrıca aktarlardan da alabilirsiniz. 1 kilogramı yaklaşık 50 TL civarındadır.

Goji Berry İle Çayı: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi hem meyve hem de çay olarak tüketebiliyoruz. Çay olarak tüketimi diğer çaylarla aynı şekilde kurutulmuşunu sıcak suda bekleterek yapılıyor. Çayınızı demlerken içerisine faydalı diğer bitkilerden de ekleyebilirsiniz. Hem tat olarak hem de fayda olarak artış sağlayabilirsiniz. Bununla uğraşmak istemiyorum diyenler de aktarlardan çay olarak da alabilirler. Fakat taze meyve ile yapılan goji çayı zayıflamak için daha faydalıdır.

Goji Berry Üzümü Faydaları Sağlık İçin Çok Yararlı;

goji berry Goji Üzümü Faydaları, Goji Berry İle Zayıflama goji berry

goji berry

Goji Berry sağlık açısından çok faydaları bir bitki. Bu yararları içindeki bir tanesi kanser. Bu bitkinin birçok kanser çeşidine iyi geldiği söylenmektedir. Beyin fonksiyonlarına iyi gelir, hafıza güçlendiricidir. Kemik ve kas yapısının güçlenmesini sağlar. Polisakkarit ve güçlü antioksidan içeren Goji Berry karaciğere de çok faydaları vardır ve iyi gelir.

İçeriğiyle vücuttaki fazla yağların atılmasını sağlar yani doğal bir yağ yakıcıdır. Kan dolaşımını hızlandırır. Bağışıklık sistemini de güçlendirerek, halsizlik ve yorgunluk gibi şikayetleri de azaltır. Tüketimiyle iltihaplı ciltleri de iyileştirmeye yardımcıdır. Sadece iltihap değil sedef hastalığı ve alerji durumlarında da işe yarar. Şeker hastalığının doğal yolla tedavisinde kullanılır.

Goji Berry aynı zamanda gözlere de faydalıdır. Görme bozukluğunu azaltıcı etki göstermektedir. Kandaki trombosit seviyesini yükselterek kan artırıcı etki gösterir. Polisakkarit içerdiğini söylemiştik, bu içeriğinden dolayı uzun yıllardır Uzak Doğu’da kısırlık tedavisinde de kullanılmaktadır.

Goji Üzümünün Zararları;

Bu konu sürekli takip edilmekte ve goji berrynin zararları araştırılmaktadır. Şu ana kadar karşılaştığımız goji üzümü zararları arasında yüksek derecede gaz probelemi ortaya çıkarttığı biliniyor.

goji üzümü faydaları ve zararları yan etkileri Goji Üzümü Faydaları, Goji Berry İle Zayıflama goji berry kurt  z m  faydalar

goji berry kurt üzümü faydaları

Herkes için aynı yan etkileri göstermeyebilir fakat özellikle hamile kadınlar veya emziren anneler goji üzümü kullanmak için kesinlikle bir doktor tavsiyesi almalıdır. Emzirirken bebekte gaz oluşumu ve hamilelerde de aynı şekilde bebeklerde gaz yan etkileri göstermekte.

 

 • Damarlarda oluşan kan hastalıkları (Koagülasyon) olanlar goji berry kullanmamalıdır.
 • Anti-diyabetik ilaçlar kullananlar için yan etkileri daha fazla olabilir. Doktorunuza danışınız.
 • Hiper tansiyona sahip kişiler.

76 Responses

 1. İsimsiz

  BENİM BİRSURU TANİDİKLARİM VAR GOJİ Yİ KULLANAN VE HERKES MUTİS ZAYİFLADİ NASİL Mİ OLDU TABİYKİ DESTEKLİYCİ DİYETLE KİZLAR SİZ HAMUR İSLERİ YAĞLI SEYLER VE TATLİLAR YERSENİZ GODJİ NAPSİN GUNLUK YEDİYİNİZİN BİR BİR YAZİN NELER VE NEKADAR YEDİYİNİZİ GORUCEKSİNİZ MİLLET AYDA 15 20 KİLO VERDİ SİZ NİYE VEREMEDİNİZ SİMDİ BENDE BASLADİM VE ZAYİFLADİM ZAMAN SİZE YAZARİM NEKADAR KİLO VERDİMDEYE İSMİMİ YAZMADİM ESİMİN HABERİ YOK OYUZDEN SAYGİLAR KİZLAR VE BASARİLAR HEPİMİZE.

  Cevapla
 2. Gamze

  Süper bir şey tavsiye ediyorum hergün düzenli içiyorum günde 1 kilo veriyorum 64 düm 53 oldum şimdi

  Cevapla
  • Zeynep

   Gamze hanım bnde iki gündür kullanıyorm Ama hem çayını hem üzümünü sizde de baş AğrıSı göz Kararması yapıyomu acaba

   Cevapla
  • meryem

   gamze hanım çayınımı yapıyosunu
   ya bende kullanıyorum ama faydasını görmedim pek acaba yanlışmı kullnoıyorum

   Cevapla
 3. Amine

  Ben 15 gundur kulaniyorum gram vermedim 200g da almisim ustelik kilo verdirdigi yok ,ama kuru yemis olarak guzel ,,,

  Cevapla
 4. Meltem

  Valla arkadaşlar bende çok aradım taradım orjinalini Goji Form diye bir sitede buldum. Oradaki tarif ve diyet menüsüne başladım bakalım sonuç alabilecekmiyim meraktayım.

  Cevapla
 5. Aysel

  Benım bugun ilk günüm çayını ve meyvesini yemeğe başladım kaç günde etkisini gösterir

  Cevapla
 6. Meltem

  Merhaba

  Bende satın almak istiyorum ama emin olamadım gercekten bu kadar faydalı olabilir mi bir anda o kadar kilo vermek ne kadar sağlıklı? Güvenipte nereden satın alabilirim?

  Cevapla
 7. esma

  Kesinlikle tavsiye ederim siskinlikle beraber zayıflamaya da çok yardımcı haftada uç haftada iki kilo verdm

  Cevapla
 8. serap

  Gojy Bery ile ben 1 ay önce tanıstım 1 aydır düzenli olarak kullanıyorum ve şu anda 1 kg vermişim
  1 ayda gayet başarılı bir sonuç düzenli kullanın emin olun kilo vericeksiniz arkadaslar ben
  Naturpystore diye bir site var ben ordan düzenli alıyorum bunun bide orjinal olması lazım ithal ürünleride var
  düşük fiyata veriyorlar onların kükürt oranı yüksek ve kacak ürünmüş bunlara dikkat etmek lazım
  valla ben kilosunu 99 tl ye aldım gayet memnunum orjinallik önemli saygılar

  Cevapla
  • İsimsiz

   Sayin Serap hanim hic bisey destekleyici bisey olmayinca tabiyki fayda olmaz biraz diyetle destek yap benim tanidiklarim var cok kilo verdiler ben daha yeni aldim tavsiye uzerine millet ayda 15 kilo verdi sen niye veremedin yediklerinin bir listesini yap ve nekadar yedini gorucen boylelikle saygilar

   Cevapla
 9. hilal

  Özlem goji berry limon tarifini dene istersen ben çok mennunum bu tariften 3 ayda 7 kilo verdim.

  Cevapla
  • İsimsiz

   Evet bende aynisini uguluyorum ve on gun oldu uc kilo vermisim bile ama biraz yememe dikkat ediyorum canim

   Cevapla
 10. özlem

  Slm bende aldım 1hafta oldu uzumunude yiyorum cayinida içiyorum daha hiç zayiflama yok

  Cevapla
 11. Volkan onural

  Ben aktarla konustum…etkili dedi..haci adam yalan soylemez..bir kadin kullanmis..kocasi farki gorunce oda satin almis…gunde 8..10 tane yiyorsundedi..hepsi bu..acmi tokmu sormadim..fayda gorursem..aiteyi nulup yazarim…83 kiloyum..

  Cevapla
 12. Mehmet bektaş

  Ben aldım bu gün ama Nasıl kullanılacak yazmamışlar bi bilgisi olan varmı paylaşsın

  Cevapla
 13. İrem

  Nasıl kullanıyor? Aktarda ki ile sipariş edilip getirilen arasında fark var mı ?

  Cevapla
 14. Hatun

  Zayılamak isterken bile yiyecem birşeyler arıyorsun uz. Öyle zayılayamasınız ne yemesekte zayıflasak diyecek siniz.zayılamak için çok kolayısıvarYEMIYECEKSINIZ

  Cevapla
 15. tugba

  bi sitede okumuştum şimdi hatırlamıyorum ismini ama Goji Berry Alırken Dikkat Edin diye bi bakın isterseniz.

  Cevapla
 16. Fahriye

  Kullanın bişey kaybetmezsiniz hamile yada emziren annelerin kullanması uygunmu bilmiyorum

  Cevapla
 17. Fahriye

  Ben kullandım öyle çok çok kilo vermiyosunuz evet veriliyor ama yavaş etkisi var zayıflamak tan çok sağlıklı oluyorsunuz adetiniz dengeli oluyor

  Cevapla
 18. Serife

  Orjinal sitesi hangisi oluyo arkadaşlar bir sürü sitede çıkıyor karşıma karar veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
  • huriye

   ben de kullanmaya dün başladım.aktartan aldım. hem güvenilir hem daha sağlıklı bence. internet sitelerine güvenmiyorum. kilosu 80tlden ben 10 tl lik aldım bittikçe gidip temin edeceğim. nette ”… gr”’ olarak 150 tl ye satılıyor. ve eminim içinde birçok katkı maddesi var.

   Cevapla
   • Tuğçe

    huriye hanım acaba kullanıp faydasını gördünüz mü ?

 19. Ayse

  Ben de kulanmak ıstiyorum nasıl sıparıs verebilirim yardimci olurmusunuz Goji Berry Üzümü nasıl sipariş verebılırım?

  Cevapla
 20. nillal

  goji üzümü blogu bunu gördükten sonra sipariş verdim bende umarım işe yarıyordur.

  Cevapla
 21. Güler

  Bende kullanmak istiyorum dogumdan dolâyi karnimda sarkma var ve 20 kilo fazlalik var goji faydalı olurmu bunu pakettemi kiloylami gonderiyorsunuz bildolendiriseniz sevinirim.

  Cevapla
 22. Seda

  Mrb. 8 aylik bebeğim var bende kullanmak istiyorum emziriyorm bi zararı olur mu bebeğe. Guvenip aladim hic de tatmin edici cevaplar yok aciklayici yazarsaniz seviniriz

  Cevapla
 23. müzeyyen elmas

  Yaa ben bunu aldım ama suyunu mu icicem yoksa meyvesini mi yicem anlamadım yardımcı olun lütfen ayrıca diyer paketlerde jel ve tozu da var denildi bana ama baska birsey yok sadece meyvesi var

  Cevapla
  • İsimsiz

   SEDA SANA YARDIM ETMEYI COK ISTERIM CANIM BEN HEP KILO PROBLEMI OLAN BIRIYDIM BIRSURU DIYETLER ILACLAR BITKI CAYLARI FALAN YANI DENEMEDIM HIC BISEY KALMADI SIMDI SANA GODJI BERI YI TAVSIYE EDIYORUM VE ONUNLA BERABER AC KARINLA SICAK LIMONLU SU ICIYOSUN BEN GODJIYI ALALI ON GUN OLDU VE UC KILO VERMISIM BILE BIRSURU TANIDIM VAR AYDA 15 KILO VERENLER VAR AMA BUNYEDEN BUNYEYE DEYISIYO CANIM ALCAKSAN AKTALARDAN AL DAHA IYIDIR VE GUNDE IKI DEFA IYICEN BIR CORBA KASIGI AC KARINLA TABIYKI BIRAZ YEMENE DIKKAT ET UC BEYAZ YASGINI UNUTMA SANA YARDIM EDEBILIRSEM COK MUTLU OLURUM BANA YAZ

   Cevapla
   • Eylem

    Ben 14 yaşında 79 kiloyum yardım edin annem dalga geçiyo çok mıtsuzum yardım edin lütfen lütfen ☺️??

 24. Deniz asya

  Merhabalar emzirirken kullanilirmi yada kacinci aydan itibaren kullanilir bebege zarari gazmi yapmasi cevaplarsaniz sevinirim

  Cevapla
 25. Aygün

  Goji berry hamileler için kesinlikle önerilmeyen bir meyvedir. İçinde bulunan selenyum fetüsün büyümesine etki edebiliyor.

  Bu ne demek oluyor bebegede sütten geciyor yani tehlikeli olabiliyor

  Cevapla
 26. Aygün

  Bu kadar kısa sürede bu kadar hızlı kilo vermek sağlık açısından ne kadar doğru olur bilmiyorum ama kullanmak isterim yalnız kullanipta emziren anneler var mı her hangi bir zarari olur mu bebeğe

  Cevapla
 27. meral

  Bende kullanmak istiyorum alacağım ama kararsız kaldım sadece üzümümü zayıflatılır yoksa setinimi almam gerekli bi cevap verir misiniz nolur çok acil

  Cevapla
 28. ELVAN ÖZDEMİR

  1 KG 50 TL CİVARINDA MI? ORJİNAL SİTESİNDE BAKTIM ÇOK PAHALI BURAYI YENİ GÖRDÜM AMA ORDAN SİPARİŞ VERMİŞ BULUNDUM

  Cevapla
 29. Bengul Zaman

  Merhaba ben 5 yıl önce 3ay içinde beyin ameliyat i oldum. şimdi çok sağlıkliyim fakat çok kilo aldım ne diyeti yaparsam yapayım bir türlü kilo veremedim.

  Cevapla
 30. tugba

  Bende zayiflamak istiyorum ama bu pek inandirici gelmiyor gercekten zayiflatiyormuymus bazi sitelerde yazmislar 3 ayda 15- 16 kilo verenler hatta daha fazla bu yuzden inanamadim lutfen kullananlar varsa yorum atar mi

  Cevapla
 31. nermin

  yeni şipariş verdim heyacanla bekliyorum… arzu hanımın hayat güzeldir yazı dizisini bulamadım yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
 32. Mehtap

  Bu goji berry (kurt üzümü) emzirirken kullanılabilir mi çocuk için bir sakıncası olur mu bilgisi olan var mı

  Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

error: Copyright! Yaşamloji