goji berry faydaları goji üzümü kullanımı Goji Üzümü Faydaları, Goji Berry İle Zayıflama goji berry kurt  z m
goji berry kurt üzümü

Goji Üzümü Faydaları, Goji Berry İle Zayıflama

Bu uzun yazımızda Goji Berry kullanımı ve faydaları hakkında tüm bilgileri tek sayfaya topladık. Zayıflamak için Goji Üzümü nasıl kullanılır, kaç kilo verdirir, diyette çayını içmek zayıflatır mı tüm detaylarla inceliyoruz;

Diyette Goji Berry İle Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır;

Zayıflamak için goji üzümü kullanımı istiyorsanız ister diyet yapın veya yapmayın goji berry kullanımı aşağıdaki gibidir. Goji çayı, smoothie veya taze meyve olarak yiyebilirsiniz, tüm detaylara bakalım, goji berry faydaları sayfanın en altındadır;

Goji Berry Üzümü İştah Keser, Tok Tutar mı: Goji üzümünün içerisinde Tiamin, Beta-karoten, Polisakkarit şeker, C Vitamini, A Vitamini, diyet lifi değerleri oldukça faydalıdır. Trans yağ ve kolesterol değeri sıfırdır. Bu ve benzeri faydalarından dolayı goji berry tok tutar ve goji üzümünün iştah kesen faydaları vardır.

goji berry üzümü zayıflamak için nasıl kullanılır Goji Üzümü Faydaları, Goji Berry İle Zayıflama goji berry kullan mDiyette goji kullanımına geçmeden önce goji berry kalori değerleri hakkında bilgilendirmek isteriz. Bize sağladığı veriler için Amerika Tarım Bakanlığı (USDA) ya teşekkürlerimizi sunarız.

Goji Berry Kaç Kalori: 10 gram goji üzümü taze ham olarak 34,9 kaloridir ve 100 gram kalorisi 34,90. Diğer besin değerleri aşağıdadır. Gojinin kalorisi yüksek olsa da korkmaya gerek yok, aşağıdaki faydalarını gördüğünüzde rahatlayacaksınız.

100 Gram Goji Berry Besin Değeri
Su g 7.50
Kalori kcal 349
Protein g 14.26
Toplam Yağ g 0.39
Karbonhidrat g 77.06
Diyet Lifi g 13.0
Şeker g 45.61
Mineraller
Kalsiyum (Ca) mg 190
Demir (Fe) mg 6.80
Sodyum (Na) mg 298
Vitaminler
C Vitamini (askorbik asit) mg 48.4
A Vitamini IU IU 26,822
Yağlı asitleri g 0.00
Trans yağ asitleri g 0.00
Kolesterol mg 0

 

Goji Berry Çayı Kullanımı: Goji üzümünün çayını sıcak olarak hazırlamak için 2 farklı yöntem bulunuyor.

 • Taze Goji Meyvesi İle Çay Yapılışı: Bir avuç goji berry  meyvesi kaynamış suyun içerisine atılır suyun ılınması beklenir. Sonrasında goji berry çayı süzülüp içilir. Kalan tanelerin yumuşadığını göreceksiniz, goji çayını içerken yanında bir kaç tane de meyvesinden yiyin. Kalan yumuşamış goji üzümlerini atmayınız.
 • Hazır Poşet Goji Çayı Hazırlama: Normal poşet çaylar gibi hazır paket olarak satılmakta goji berry çayı. Çayın yapılışı için 1 tane poşet çayı sıcak su içerisine koyduktan sonra 3-5 dakika demleme işlemini gerçekleştiriyoruz ve çay sıcak olarak içilir.

Kilo Vermek İçin Goji Üzümü Kullanımı: Eğer diyetle beraber goji berry kullanıyorsanız en uygun kullanım şekli sabahları aç karnına olmalıdır. Vücudun yağ yakımını hızlandırmak, metabolizmayı hızlandırmak için sabah kalktığınızda 10 tane goji üzümünü yiyin. Öğlen yemeğine kadar tok tutucu etkilerini gösterecektir. Diyette öğlen yemeği en önemli öğündür ve yediğiniz besinlerin kalorileri yakılması için akşama kadar önünüzde zaman vardır. Akşam yemeklerini çok hafif geçirip besleyici özelliği olan yiyecekleri öğlen yemeye çalışın, bu süreçte alınan kaloriler hem daha hızlı yakılır hemde zayıflamak için faydalıdır. Zayıflamak için goji berry kullanımını çeşitlendirebilirsiniz;

 • Light yoğurdun içerisine 10-15 adet gji üzümü atıp yemek, hem yoğurttan alınan kalsiyum oranını arttırır hemde kilo vermek için kullanımını çeşitlendirmiş olursunuz.
 • Öğlen yemekleri veya sabah kahvaltısı için kullandığınız tahıl gevreği içine goji berry atıp yiyebilirsiniz.
 • Goji Berry ile zayıflamak için Smoothie yapın örneğin; bir avuç goji üzümünü blender içerisine koyun üzerine sıcak suyu koyup 1 dakika bekledikten sonra (gojiler yumuşayınca) karıştırın ve bu karışımı smoothie olarak için.
 • Diyet yaparken taze meyve olarak goji üzümünü tüketmek hem tok tutar hemde yemek yeme isteğini, tatlı krizlerinin önüne geçer.
 • Siz diyet yapmıyor musunuz? O zaman harika bir önerimiz var, neden yaptığınız keklerin içerisine goji üzümü kullanmıyorsunuz. Sağlık için bir çok faydaları bulunmakta ve bir çok hastalığa iyi gelir.

Goji Berry İle Zayıflama Yöntemleri

Yapılan bilimsel araştırmalar, bugüne kadar ismi çok az duyulan ve harika meyve diye adlandırılan goji üzümü ile zayıflamak mümkün. Hem zayıflama yöntemleri için etkisi olduğunu hem de cildi gençleştiren faydaları olduğu ortaya çıktı. Daha önceden saça iyi geldiği biliniyordu.

goji berry ile zayıflama yöntemleri Goji Üzümü Faydaları, Goji Berry İle Zayıflama goji berry kurt  z m 1
goji berry

Goji Berry (wolfberry) meyvesinin bu etkilerinin araştırmalar sonucunda kanıtlanmasının ardından, birçok resmi kurum goji üzümü fidanını çiftçilere dağıtmaya başladı.

Portakala Göre Daha Faydalı Vitamin Deposu;

Özellikle C vitamini deposu olarak bilinen portakaldan, çok daha fazla vitamin bulunan goji  üzümü, kilo vermek isteyenler için çok ideal meyveler arasında yer almaya başladı. Ana vatanı Asya Çin ve Tibet bölgeleri olan kurt üzümü, ülkemizin farklı bölgelerinde de yetişebilme özelliğine sahip. Avrupa’da etkileri yeni anlaşılmaya başlayan Goji Berry içeriğinde, portakaldan kat ve kat daha fazla C vitamini bulundurması nedeniyle de adeta bir enerji kaynağı.  Küçük kırmızı meyveler şeklinle olan wolfberry, görünüm olarak kızılcığı andırırken, tat olarak ise yaban mersini hissi veriyor. Son derece güçlü antioksidan etkisine sahip mucize meyve kurt üzümü, magnezyum, çinko, B1, B2, Kalsiyum, B6, E ve C vitaminleri açısından da çok zengin.

Goji Berry Kilo Verdirir mi, Goji Üzümü Zayıflatır mı?

Öncelikle bir çok faydaları bulunduğu için goji berry zayıflatır diyebiliriz. Ayrıca zayıflayanların yorumlar incelendiğinde 1 haftada 2-5 kilo verenler olmuş, sizde goji kullanıyorsanız kullanıcı yorumları kısmına yazınız. Hipofiz bezini uyararak, hücrelerin yenilenmesine ve büyümesine neden oluyor. Uyku düzenini sağladığı gibi, hafızayı kuvvetlendirici etkileri de bulunan goji üzümü, yağ yakımı üzerindeki etkisi nedeniyle de zayıflamak için yardımcı olmakta. Kilo vermenin yanı sıra cildi gençleştirme özelliğine de sahip olan mucizevi meyve goji berry, kan dolaşımını da ideal seyrine sokarak adeta sağlık saçıyor.

goji üzümü zayıflatır mı goji berry Goji Üzümü Faydaları, Goji Berry İle Zayıflama kurt  z m
goji üzümü

Zayıflamak için Goji Berry kullanımı düşünüyorsunuz ama Goji Berry nasıl kullanılır sorusuna cevap bulamadız mı? Goji Üzümü hem çay hem de meyve olarak tüketebilirsiniz. Uzmanlar çok faydalı olduğu için Goji Berry tüketimine insanları teşvik etmektedir.

 

Metabolizmanın verimli çalışmasına da son derece olumlu etki eden kurt üzümü, kanser gibi önemli hastalıkların engellenmesi içinde adeta bir şifa kaynağı.

 Goji Berry Kaç Para: Kurt Goji üzümü hakkında bir diğer merak edilen de fiyatı. Goji Çileği internet üzerinden satılıyor ayrıca aktarlardan da alabilirsiniz. 1 kilogramı yaklaşık 50 TL civarındadır.

Goji Berry İle Çayı: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi hem meyve hem de çay olarak tüketebiliyoruz. Çay olarak tüketimi diğer çaylarla aynı şekilde kurutulmuşunu sıcak suda bekleterek yapılıyor. Çayınızı demlerken içerisine faydalı diğer bitkilerden de ekleyebilirsiniz. Hem tat olarak hem de fayda olarak artış sağlayabilirsiniz. Bununla uğraşmak istemiyorum diyenler de aktarlardan çay olarak da alabilirler. Fakat taze meyve ile yapılan goji çayı zayıflamak için daha faydalıdır.

Goji Berry Üzümü Faydaları Sağlık İçin Çok Yararlı;

goji berry Goji Üzümü Faydaları, Goji Berry İle Zayıflama goji berry
goji berry

Goji Berry sağlık açısından çok faydaları bir bitki. Bu yararları içindeki bir tanesi kanser. Bu bitkinin birçok kanser çeşidine iyi geldiği söylenmektedir. Beyin fonksiyonlarına iyi gelir, hafıza güçlendiricidir. Kemik ve kas yapısının güçlenmesini sağlar. Polisakkarit ve güçlü antioksidan içeren Goji Berry karaciğere de çok faydaları vardır ve iyi gelir.

İçeriğiyle vücuttaki fazla yağların atılmasını sağlar yani doğal bir yağ yakıcıdır. Kan dolaşımını hızlandırır. Bağışıklık sistemini de güçlendirerek, halsizlik ve yorgunluk gibi şikayetleri de azaltır. Tüketimiyle iltihaplı ciltleri de iyileştirmeye yardımcıdır. Sadece iltihap değil sedef hastalığı ve alerji durumlarında da işe yarar. Şeker hastalığının doğal yolla tedavisinde kullanılır.

Goji Berry aynı zamanda gözlere de faydalıdır. Görme bozukluğunu azaltıcı etki göstermektedir. Kandaki trombosit seviyesini yükselterek kan artırıcı etki gösterir. Polisakkarit içerdiğini söylemiştik, bu içeriğinden dolayı uzun yıllardır Uzak Doğu’da kısırlık tedavisinde de kullanılmaktadır.

Goji Üzümünün Zararları;

Bu konu sürekli takip edilmekte ve goji berrynin zararları araştırılmaktadır. Şu ana kadar karşılaştığımız goji üzümü zararları arasında yüksek derecede gaz probelemi ortaya çıkarttığı biliniyor.

goji üzümü faydaları ve zararları yan etkileri Goji Üzümü Faydaları, Goji Berry İle Zayıflama goji berry kurt  z m  faydalar
goji berry kurt üzümü faydaları

Herkes için aynı yan etkileri göstermeyebilir fakat özellikle hamile kadınlar veya emziren anneler goji üzümü kullanmak için kesinlikle bir doktor tavsiyesi almalıdır. Emzirirken bebekte gaz oluşumu ve hamilelerde de aynı şekilde bebeklerde gaz yan etkileri göstermekte.

 

 • Damarlarda oluşan kan hastalıkları (Koagülasyon) olanlar goji berry kullanmamalıdır.
 • Anti-diyabetik ilaçlar kullananlar için yan etkileri daha fazla olabilir. Doktorunuza danışınız.
 • Hiper tansiyona sahip kişiler.
error: Copyright! Yaşamloji