diyeti diyet Basit, Kolay Diyetler diyet
diyet

Basit, Kolay Diyetler

Basit, Kolay Diyet Yöntemleri

Diyetin basitkolay bir çok tarifi olabilir. Bizde bugün sizlere basit diyet yöntemlerinden bir öneri sunuyoruz. Kolay diyet programlarından sağlıklı olanları tercih etmeniz dileğiyle;

Diyetin en önemli amacı kilo verdirirken sağlığı da korumasıdır. Kilo vermek isteyen kişiler katı programları uygulamaktan kaçınmalıdırlar. Vücutları için gerekli besinleri muntazam aldıklarında kolay bir şekilde kilo verdiklerini göreceklerdir. Günümüzde internetin yaygınlaşması ile birlikte evlerde daha uzun süre kalma oranı arttığı için hareketsizlik başlamıştır. Basit kolay diyetler ile özellikle uzun süre oturarak iş yapanları mutlu edecek birçok yöntemi bulabilirsiniz. Diyetin amacı zayıflarken sizi sıkıntıya sokmayan yiyecekleri hayatınıza katmanızdır. Kolay diyet yaparak  harika bir şekle girebilirsiniz.

Basit, Kolay Bazı Diyetlerle Sağlıklı Zayıflama Mümkündür

Protein ağırlıklı diyet: Protein ağırlıklı diyet özellikle hareketsiz kalanlar için gereklidir. Protein kas yapımına destek verdiği için gün içinde mutlaka tüketilmesi gereklidir. Tavuk, hindi eti içerisine herhangi ürün konulmadan buharda, haşlama yada teflon tavada pişirilerek güzel bir besin takviyesi olabilir. Protein ağırlıklı diyetlerde bol miktarda salata yemeniz beyaz etin daha kolay hazmına olanak sağlar. Diyet yapan kişilerin su tüketimini biraz daha artırmalarında fayda vardır. Proteinli diyetlerin dönüşümlü olarak yapılması önerilir. Bedenin karbonhidrat türü gıdalara ihtiyacı olduğunu unutmayınız.

Domates rejimi; yaz ayının geldiği bu dönemlerde diyet yapan kişiler sebzelerin su oranı yüksek olanlarını seçmelidir. Domates cildi beslediği gibi diyetiniz için de mucize bir meyvedir. Domates ağırlıklı rejim yaparken sofranızda kabuksuz domatesi mutlaka bulundurmalısınız. Pişmiş yada çiğ olarak tüketebilir ve tokluk hissini sağlayabilirsiniz. Domatesi sadece salatalarda tüketmeyin, katı meyve sıkacağı ile domatesin suyunu çıkartarak kilonuzu muhafaza edin. Orta boy domatesin kalorisi: 19, Karbonhidrat (g) 2.9, Protein (g) 1.1,Yağ oranı ise yoktur. Düşük kalorisi sebebi ile diyetlerin vazgeçilmezleridir. Lif oranı yüksek olması kolay hazmedilmesini sağlar.

Karpuz ve lor peyniri diyeti: Karpuz bol vitaminli ve yaz aylarının vazgeçilmez bir meyvesidir. Tokluk hissini sağladığı için tavsiye edilir. Karpuz diyeti yaparken istediğiniz miktarda tüketebilirsiniz. Karpuz yanına yağı alınmış lor yada çökelek peyniri yemenizi önermekteyiz. Düzenli olarak diyete uyduğunuz zaman haftada 2 kilo verdirdiği gözlemlenmiştir. Karpuz su oranı yüksek olduğu için vücuttan yağın atılmasını da kolaylaştırır. Diyeti muntazam yaptığınız zaman etkisini kısa sürede görebilirsiniz.

Bünyenize göre kolay diyetler için yaşam koçuna danışabilir ve sağlıklı bir diyet programı oluşturabilirsiniz. Tekrar hatırlatalım; Kişilerin metabolizma fonksiyonları farklı çalıştığından, kişiye özel oluşturulmuş yöntemleri denemelisiniz.

error: Copyright! Yaşamloji