yağlı ciltlere doğal cilt maskesi tarifleri  Yağlı Ciltlere Doğal Cilt Maskesi Tarifleri yagli ciltlere dogal cilt maskesi tarifleri
yağlı ciltlere doğal cilt maskesi tarifleri

Yağlı Ciltlere Doğal Cilt Maskesi Tarifleri

Yağlı Ciltler İçin Doğal Maske

Çeşitli sebeplerden ötürü yağlanan ve ya yapısında yağ bulunduran ciltlere düzenli aralıklar ile maske yapılmalıdır. Yağlı ciltlerin genel problemlerinden biri olan sivilce ve siyah noktalar bir çok insanın canını sıkan durumlardan birisidir.

Genellikle bayanların başına gelen yüzün makyaj tutmaması ve ya uzun süre kalmaması gibi sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunların aşılması adına yağlı ciltler için cilt maskesi tarifleri gerçekleştirilmelidir. Cildinize uygun hazırlayabileceğiniz bu maskeler sizlerin daha rahat bir şekilde vakit geçirmesini temel almaktadır.

Yağlı Ciltlere Maske Tarifleri

Yağlı Ciltler İçin Limon Bal Maskesi

Yağlı ciltlere cilt maskesi tarifleri adına önemli bir yer tutan bu karışım cildinizi rahatlatarak nefes almasını sağlamaktadır. Aynı zamanda cildinizi temizleyen bu maske bir çok bileşeni de barındırdığı için yağ oranını da azaltmaktadır.

Bu karışımın hazırlanması için;

Bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı limon suyu ve bunlara oranla yeterli miktarda süt gerekmektedir. Bir kâse içersine balı ve limonu koyup üzerine yavaş bir şekilde süt ilave edilmelidir. Bu işlem devam ederken bir yandan da karıştırma eylemi gerçekleştirilir. Karışım macun kıvamına gelene kadar karıştırma işlemi devam etmektedir. Hazırladığınız maskeyi boyun yüz bölgesine uygulayarak bir süre vakit geçirmeniz gerekmektedir. Maskenin cildinizde kuruma işlemi gerçekleşmesinin ardından cilde zarar vermeden sünger yardımı ile temizlemelisiniz. Yağlı ciltler için limon bal maskesi bir çok şekilde cildinize iyi gelmektedir. Bunların içerisinde cildin yağ salgısını düzene sokup akne ve siyah noktaların oluşumu önlemektedir. Bir aylık bir süre içerisinde 2 defa bu maskeyi yapmak cildinize daha parlak ve temiz bir görünüm kazandırmaktadır. 

Yağlı Ciltlere Limon Maskesi

2 tane limon kabuğu ve 2 çorba kaşığı büyüklüğünde su bir araya getirilerek oluşturulan bir karışımdır. Yapım basit olan bu maske ile yağ oranınızı ciddi oranda azaltma şansınız vardır. 2 tane limon kabuğunu rendeleyip küçük parçalara bölerek suyun içerisinde 5 dakika kadar bekletmelisiniz. Bekletilen suyu robottan geçirerek iyice ezme işlemi gerçekleştirilir. Krem haline gelen bu maske yüze sürmeye hazır hale geldiğinde bir kap içerisinde saklayabilirsiniz. Suratınıza sürdükten sonra 5 dakika gibi bir süre beklenir ve ılık su ile cilt temizlenir. Temizlenmenin ardından ciltte renk açılması, yağ oranının azalması, daha parlak bir görünüm, siyah nokta ve akne gibi rahatsız edici görüntülerin kaybolması ve ya oluşumun engellenmesi gibi durumlar gerçekleşir. Yağlı ciltlere limon maskesini hafta da bir kere uygulayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi

Yağlı ciltler için düzenli bir şekilde maske yapılması sonucu ciltteki yağ oranı azalarak daha net bir görüntü oluşturulur. Bir diğer maske tarifi de kil maskesidir. 2 tatlı kaşığı büyüklüğünde su, bir tatlı kaşığı büyüklüğünde toz şeker, iki yemek kaşığı maya ve üç yemek kaşığı kil kullanılarak güzel bir karışım elde edilebilmektedir. İlk işlem iki yemek kaşığı maya su içerisinde eritilir. Hemen ardından da toz şeker maya üzerine konulup bir kıvam oluşturulur. Bu işlemin ardından kil karışımın üzerine eklenerek yoğun bir kıvam oluşturulur. Bütün işlemler bittikten sonra maske 15 dakikalık bir dinlenme süresine ayrılır ve beklenir. Yüze sürülmesinin ardından 30 dakika geçmesi beklenerek ılık su ile yüz iyice temizlenir. Yağlı ciltler için kil maskesi ile 10 günde bir kez uygulanarak sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşulabilir.

Yağlı Ciltler İçin Yumurta ve Salatalık Maskesi

Yağlı ciltlere uygulanacak birden çok maske çeşidi bulunmaktadır. Tamamen doğal olan bu maskeler ile cildinize zarar vermeden kendinize uygun olanı seçip cildinizi güzel bir hale getirmeniz mümkündür. Bunlardan biriside yumurta ve salatalık maskesidir. Bir adet yumurtanın beyazı, yarım çay kaşığı kil, bir yemek kaşığı büyüklüğünde salatalık suyu ve 4 damla limon suyu ile güzel ve yararlı bir maske hazırlamanız mümkündür. İlk olarak bütün malzemelerin sığabileceği bir cam kase alınır. Bu kase içerisine koyulan malzemeler maske kıvamına gelene kadar karıştırılır ve birbiri içerisinde homojen dağılım sağlanır. Hazırladığınız kremi gözleriniz ve çevresi hariç bütün yüzünüze yedirmeniz gerekmektedir. Bu sürme işlemi arkasından da yaklaşık olarsak 15 dakika bekleyerek maskenin cilde nüfuz etmesi sağlanır. Bekleme süresinin geçmesi ile birlikte maskeyi çıkarmak adına önce sıcak su, ardından da soğuk su ile cilt yıkanarak iyice temizlenir. Yağlı ciltler için yumurta ve salatalık maskesi ile cildiniz çok daha parlak bir rengi alarak sağlıklı bir görünüme kavuşur. Bu işlemin ardından siyah nokta, sivilce ve yağ oranının azalması gibi problemler büyük ölçüde ortadan kalkmaktadır. Bu maskenin 7 günde bir uygulanması önerilmektedir.

Yağlı Ciltler İçin Nane Maskesi

doğal cilt maskesi tarifleri  Yağlı Ciltlere Doğal Cilt Maskesi Tarifleri dogal cilt maskesi tarifleri
doğal cilt maskesi tarifleri

Yağlı ciltler için maske yapımı önemli bir olaydır. Diğer bir uygulanması önerilen ve başarılı sonuçlar alınan bir diğer maske türü de nane maskesidir. Malzemelerinin tedariki kolay ve yapılması kolay olan bu maske türünde yarım muz, bir çay kaşığı kil, bir yemek kaşığı büyüklüğünde yoğurt ve bir çay kaşığı nane yağı kullanılmaktadır. Malzemelerin belirli bir kap içerisinde bir müddet karıştırılması ile maske kıvamı yakalanır. Bu maske türünde dikkat edilmesi gereken nokta ise kil oranıdır. Kil oranının tarife uygun bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Hazırlanan maske yüze sürülür ve kuruması beklenir. Kuruyan maske ılık su yardımı ile ciltten çıkartılır ve temizlenir. Yağlı ciltler için nane maskesi 7 günde bir defa uygulanması önerilmektedir.

error: Copyright! Yaşamloji