kaş doldurma tekniği nasıl yapılır kaş doldurma tekniği, kaş doldurma nasıl yapılır, kaş doldurma yöntemi, kaş boyama kalemi, saç boyası Kaş Doldurma Tekniği Yöntemleri Nasıl Yapılır kas doldurma nasil yapilir teknigi
kaş doldurma tekniği nasıl yapılır

Kaş Doldurma Tekniği Yöntemleri Nasıl Yapılır

Kaş boya işleminde birçok üründen yararlanılabilir. Fakat daha doğal bir görünüm elde etmek adına kaş farı kullanılmalıdır. Doğal renge oldukça hakim olan kaş kalemleri de mevcuttur.

Kesin sonuç elde etmek adına ikisi bir arada kullanılmalıdır. Genellikle kullanıma uygun kolay kullanılan yan kesik fırçalar kullanılmaktadır. Hangi marka odluğu genellikle kaş fırçalarında fark etmez.

Kaşın kendi renginde dahi olsa yoğun uygulama halinde koyu renkler ortaya çıkabilmektedir. Saç diplerine uygun saçtan bir ton açık ya da koyu olmasına özen göstermek gerekmektedir. Kaş boyama işlemi bir bakıma kaşa şekil verme işlemidir. İdeal ölçü herkesin bildiği kadarıyla kaş başının göz pınarı ile birlikte olması, burun kenarından göz dibine çizgi çekildiğinde ise aynı doğrultuda bitmelidir.

Kaş boyamaya orta kısımlardan ziyade kaş ortasından başlamalıdır. Kaş başı çok koyu ve keskin olduğu zaman sert bir ifade vermektedir. Bunu istemiyorsanız kaş başlarınızda daha soft olmaya çalışmalısınız. Daha kalıcı ve net sonuç elde etmek adına kaş kalemi ile kalan boşlukların üzerinden gidebilirsiniz. Herhangi bir eski maskara fırçası bile kullanarak renklerin kolaylıkla eşit olarak dağılmasını sağlayabilirisiniz. Fırça üzerinde kalan boya ile kaş başlarına da uygulama yapabilirsiniz.

Kaş Boyama Kalemi

Kaşların boyanması için kalem seçilirken kaş boyama kaleminden yana tercih yapılırsa daha mantıklı bir tercih yapılmış olunacaktır. Çünkü kaş kalemleri göz kalemlerinden farklı olarak daha sert ve daha uzun süre kalacak şekilde tasarlanmıştır.

Kaş kalemi seçerken içinde kızıl tonları bulunan tonlardan uzak durulmalıdır. Yapılması gereken daha küllü renklerden yararlanmaktır. Böylece tabii bir kaş doldurma işlemi gerçekleştirilmiş olunur. Kaş renginiz oldukça koyu dahi olsa tonu daha açık farlardan ve kalemlerden yararlanmanız doğru olacaktır. Kendi kaşlarınızın koyuluğunda yapacağınız uygulamalarda oldukça sert ve doğal olmayan bir ifade yakalayabilirisiniz bu da şık durmayacaktır.

Saç Boyası ile Kaş Boyama

Kaş boyamak için piyasada oldukça çeşitli ürünler bulunabilir. Fakat saç boyası ile de gönül rahatlığı ile kaşlarınızı boyayabilirsiniz. İki boya arasındaki fark kaş boyasındaki amonyak miktarı saç boyasından daha azdır. Fakat yeni çıkan kanunlara nazaran amonyak oranları oldukça aşağı çekilmiştir ve bu da kullanılabilirliğinin göstergesidir.

İlk başta dikkat edilecek etken alerjen bir kişiyseniz bunun alerji testini uygulamanız gerektiğidir. Daha sonra ise göze kaçmamasına ve herhangi bir şekilde temas etmemesine özen göstermeniz gerekmektedir. saç ve kaşın aynı anda boyanması kişilerde hatalara neden olabilmektedir.

Burada dikkat edilecek ayrıntı kaşlarınızı koyulaştırmak için saçlarınızda uyguladığınız boyanın bir ton koyusunu uygulamanız gerekmektedir. eğer kaş renginizi açmak istiyorsanız şayet o zaman 1 ton açık renk kullanmanız gerekmektedir.

Koyu Kaş Rengini Açmak

Kaşların rengini açmak için kaş boyasının dışında saç boyası da kullanılabilir. Bu yüzden saç renginden 1 ton açık renk kullanmak yeterli bir oran sağlayacaktır. Boya ile oksidanı yoğurt kıvamına gelecek şekilde karıştırın.

Boyayı kesinlikle gözlerinize kaçırmamalısınız. Boya her tarafa eşit dağılacak şekilde sürülmelidir. Otalama yaklaşık 5 dakika beklemek gerekmektedir. Ancak her kişinin kaş tonu ayrı ve yapısı ayrı olduğu için anlık kontroller yapılmalıdır. Ardından istenilen renge ulaşıldığı an pamukla ya da bezle silinmeli ve iyice durulanmalıdır.

Kaşların Boyanma Sıklığı

Kaş yapısı saç yapısından farklılık gösterdiği için boyama sıklığı da farklılık gösterir. Kaşın kendi rengine dönmesi genellikle 15 günde gerçekleşir ama tabi ki bu durumda kişiden kişiye farklılık arz eden bir durumdur. Kaşlar sürekli yenilendiğinde sık boyanması ona zarar vermeyecektir. Yanlış uygulama olmadığı sürece sorun yaşanmaz ve saç rengine uygun kaşlara ulaşmak için en fazla 3 haftada bir kaşların boyanması gerekmektedir.

Boya Sonrası Kaş Bakımı

Kaşların boyanmasının ardından yoğun bir işleme tabi tutulmasına gerek yoktur. Ancak boya temel alınarak düşünüldüğünde saçınızda sabit kalmasını istediğinizde sıcak su, kimyasal ve sabun gibi maddelerle temas ettirirseniz o kadar çabuk boyası akacaktır.

Aynı zamanda kaşlarınızda besleyici amaçlı kullandığınız yağlar renkte kalıcılık için oldukça yarar sağlayıcı ürünlerdendir. Burada dikkat etmeniz gereken husus yağın gerçekten de doğal olması gerektiğidir. Aksi halde kaşınızda dökülmelere dahi neden olabilir.

error: Copyright! Yaşamloji