yüze cilt vitamin enjeksiyonu işlemi yaptıran  Vitamin Enjeksiyonu İşlemi Yüze ve Cilde Yaptıran y  ze cilt vitamin enjeksiyonu islemi yaptiran
yüze cilt vitamin enjeksiyonu işlemi yaptıran

Vitamin Enjeksiyonu İşlemi Yüze ve Cilde Yaptıran

Vitamin Enjeksiyonu İşlemi

Vitamin enjeksiyonu ile hedeflenen amaç cildin kaybetmiş olduğu canlılığın ve gerginliğin geri kazanılmasıdır. Yoğun bir şekilde çalışma temposu içinde oldukları için cildine özen gösteremeyen kişiler, alkol kullanan kişiler, cildi solaryuma ve güneşe maruz kalmış kişiler için kullanılabilir.

Bu uygulama için yaş sınırı ve cilt farklılığı yoktur. Yer yaşa ve cilde uygulanabilmektedir. Yüze vitamin enjeksiyonu için en sık kullanıldığı yerler göz çevresi, yanak bölgesi, alın bölgesi, çene, dekolte bölgesi ve boyun bölgesidir. Cildin kaybettiği gerginlik ve canlılık uygulama sonrasında geri kazanılır. Cilt taze ve daha parlak bir görüntüye sahip olmuş olur. Vitamin enjeksiyonu işlemi öncelik olarak Fransa’da başlamaktadır. Sonrasında ise tüm Dünya’ya yayılmaktadır.

Vitamin Enjeksiyonu Seansları

Vitamin enjeksiyonu seansı uygulama aralıkları ve sayı bakımından kişiye göre değişim göstermektedir. Ağrının azaltılması için işlem sırasında ağrı kesici ve lokal anestezi içeren kremler kullanılabilir. Uygulamadan önce de uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi içeren kremler kullanılabilir. Hastanın uygulama sırasında daha rahat olabilmesi için bu uygulamalar önemlidir.

Uygulamadan sonra cilde ihtiyaç duyduğu oksijenlenme geri kazandırıldığı için yaşlanma etkisinin azalması durumu gözlenmektedir.

Vitamin Enjeksiyonunun Amacı

Cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazanılmasını sağlar. Gündelik hayatta kullanılan cilt bakım kremlerinin emilmesini sağlamak uzun süre alabilmektedir. Bunun dışında cildi besleyen stratum bazale denilen tabakaya kadar ulaşması genel olarak mümkün olmayabilir. Cildin ihtiyacı olan ve gerekli takviyelerin doğrudan istenilen bölgeye gerektiği miktarda verilmesi vitamin enjeksiyonu adı altında toplanmıştır. Yüz derisinde yaşlanma durumuna bağlı olarak çizgiler oluşturur ve kırışık olmaktadır. Ayrıca cilt elastik olma özelliğini yitirmektedir. Bu yüzden de zamanla ciltte sarkmalar meydana gelmektedir.

Vitamin Enjeksiyonu Sonrasında

Cildin bu zamanda oluşabilecek değişikliklerin yavaşlamasına neden olmaktadır. Deri içerisine doğal maddelerin enjeksiyon yapılması ile oluşmaktadır. Derinin üst tabakasındaki doku yenilenir.

Vitamin Enjeksiyonunun Cilt ve Cilt Altındaki Dokuya Yararları

Vitamin enjeksiyonu uygulamasından sonra ciltte azalmış olan elastin kolajen hyaluronik asidi içeriğinde denge sağlanmış olur. İçeriğinde bulunan hücreler yenileyici olan vitaminler içermektedir. Cilde dolgunluk sağlamakta, antioksidan içermekte ve nemini dengelemektedir. Ayrıca nemlenir ve ince çizgilerin oluşmasında ve bulunan ince çizgilerin azalmasında yardımcı olur. Bu nedenle ciltteki elastik özelliği daha fazla kazandırıldığı için derinin yapısı sağlamlaşmaktadır. Bu uygulama sonucunda sağlıklı bir cilt ve parlak bir görünüme sahip olmuş bir cilt olur. Daha tazelenmiş bir cilde sahip olursunuz. Yaşlanma etkisinin de azaldığı görülmektedir.

Vitamin Enjeksiyonu Yaptıran

Vitamin enjeksiyonu yaptıran ve enjeksiyonda kullanılan ilaçların içeriğinde ilk olarak somon balığından elde edilmiş olan dna bulunmaktadır. Bunun dışında vitaminler, aminoasitler, mineral tuzlar, koenzimler, kök kücre ve hyaluronik asitler, nükleik asitler ve dimetil amino etanoldur.

Uygulanan A vitamini epidermis hücrelerinin büyümesini düzenler ve deri esnekliğinin kazanılmasını sağlar. E vitamini içerdiği anti oksidan ile ciltte eğer zararlı oluşumlar varsa onları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. C vitamini ise derideki melanin yapımını azaltır ve kollajen sentezini artırır. Amino asitler protein yapı taşıdır. Yıpranan cildin onarılması için çok yardımcı olurlar. Somon dna’sı deri dokusunda bulunan proteinlerin sentezini sağlar.

Moleküllerin Özelliklerinin Yararları

Moleküllerin özellikleri sayesinde yapısında bol miktarda su tuttuğu için deriyi nemlendirmektedir. Cilde eğer dışarıdan kimyasal ve mekanik hasarlar gelirse tamponlayıcı özellik göstermektedir. Deri hücreleri ile kılcal damarlar arasında besin madde alışverişinin düzenlenmesinde yardımcı olur.

Kullanılan Hyalüronik Asidin Özellikleri

Bu asit laboratuvar ortamında üretilmektedir. Üretilen bu sentetik hyalüronik asit derideki kırışıklıkların giderilmesi için kullanılır ve dudakları doldurmak için de dolgu maddesi olarak kullanılabilir. Derideki asit kaybının yerini doldurabilmek için de hyalüronik asit kullanılır. Ancak yapılan ölçümler sonrasında bunları etkilerinin çok sınırlı olduğu bilinmektedir.

Vitamin Enjeksiyonu Uygulaması Sonucunda

Cilt serbest oksijen radikallerine karşı dayanıklı hale gelmektedir. Deri dokusundaki elastik yapı ve kolajen artımı sağlanır. İşlem sonrasında bir sorun olmadan günlük yaşantıya dönmek mümkündür. Cilt nem içeriğini artırır ve gerginliğin artması sağlanır. Cildin destek hücreleri çoğalmaktadır.

vitamin enjeksiyonu işlemi  Vitamin Enjeksiyonu İşlemi Yüze ve Cilde Yaptıran vitamin enjeksiyonu islemi
vitamin enjeksiyonu işlemi

Vitamin Enjeksiyonu Süresi

Vitamin enjeksiyonu haftada bir yapılabilir ve 8 hafta sonunda ciltte istenilen canlanma elde edilmiş olmaktadır. Cildin rengi düzenlenir, beslenir ve su tutulumundaki artış sayesinde gerginlik hissedilir. Bunların yanı sıra sıkılaşma ve dirilik de hissedilmektedir. Sonrasında idame tedavi için birkaç ay daha seans yapılmaktadır.

Vitamin Enjeksiyonu İş Hayatını Etkiler Mi?

Çalışan bireyler yüze vitamin enjeksiyonu yaptırdığı zaman iş yaşantılarını etkilemez. Bu uygulamayı yaptıran hastalar tedaviden sonra rahat bir şekilde işlerine gidebilmektedir. Özellikle ofiste çalışan kişiler için en uygun yöntemlerden biridir.

Vitamin Enjeksiyonu Ne Zaman Yaptırılmalı

Cildinizde yıpranmalar oluşmadan vitamin enjeksiyonu yaptırmalısınız. İlk seanstan itibaren ciltte parlaklık ve pırıltı hissettiren bir uygulamadır. Ciltte yıpranma etkileri başlamadan vitamin enjeksiyonu yaptırılabilir. Ciltteki kırışıklıkların ve çizgilerin henüz oluşmadığı zaman bu uygulama cildin olduğundan da daha genç görünmesini, sağlıklı ve daha canlı görünmesini sağlayabilmektedir. Tek sefer sonrasında hasta farkı hissetmektedir.

error: Copyright! Yaşamloji