burun kaldıran hareketler burun Burun Ucu Kaldırma ve Küçültme Egzersizleri burun ucu kald rma hareketleri

Burun Ucu Kaldırma ve Küçültme Egzersizleri

Burun Küçültme ve Ucu Kaldırma Egzersiz Hareketleri Yöntemleri

Kimi insanların, yüzlerinin önemli bir bölümünü kapsamakta olan, burunları ile araları pek iyi değildir. Bu da hayatta onları bazı şeylerden mahrum bırakmak zorunda hissettirir.

Toplum içine girerken acaba burnum hakkında kötü bir şey düşünürler mi? Çirkin gözüküyor muyum? Gibi sorulara yöneltir. Fotoğraflarda çıkmak istemezler, burunları hakkında konuşmaktan pek hoşlanmazlar gibi olayları olur. Ama artık bu soruna evde kendimizin yapabilecek olduğu kolay, pratik bir burun kaldırma egzersizleri  ile çare bulabileceğiz.

Bu hareketleri yürürken, yatarken, çalışırken, temizlik yaparken vs. kolaylıkla yapabilmekle birlikte sağlık açısından da hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Kimi insanlar burun görüntüsü karşısında estetik ameliyat olma gibi fikirler yürütürler. Ancak bu operasyonun nasıl geçeceğinden veya operasyon sonrası yeni halinden memnun kalmamak gibi kuşkuları vardır. İşte size doğal yöntemlerle elle yapılan burun kaldırma hareketleri.

Burun Kaldırma Dikleştirme Hareketleri:

 1. Hareket: Öncelikli olarak sol elimizin işaret parmağı yardımıyla burun ucuna aşağıdan kaldırıyoruz ve sağ elimizi de burnumuzun iki yanından bastırmakla birlikte aşağı yukarı hareket ettiriyoruz.

burun zayıflatma burun Burun Ucu Kaldırma ve Küçültme Egzersizleri burun ucu kald ranburun kaldıran hareketler burun Burun Ucu Kaldırma ve Küçültme Egzersizleri burun ucu kald rma 258x300

 1. Hareket: İkinci olarak yapmamız gereken yöntemler ise işaret parmağımız ile burun ucu aşağı doğru bastırmakla birlikte burna baskıyı bozmadan yukarı doğru yüzümüzü çekmeye çalışmak olacaktır.

burun kaldıran hareketler burun Burun Ucu Kaldırma ve Küçültme Egzersizleri burun ucu inceltme hareketleri

Bu hareketleri düzenli olarak uyguladığımız sürece burun ucu aşağı doğru sarkma oranı biraz daha düşecek. Burunda oluşan o çirkin görünüşünden yavaş şekilde kurtulmuş olmakla birlikte yüzünüzün en önemli kısmını kapsayan burnunuz için artık içinizde şüpheler kalmayacak.

Burun Küçültme Egzersiz Yöntemleri:

Bu eritme egzersizleri sayesinde büyük olduğunu düşünmekte bulunduğunuz burnunuzu doğal yollar ile hiçbir tedavi uygulamadan kendi kendimize çok kolay ve pratik bir şekilde uygulayacak olduğumuz hareketler yardımı ile burun küçültme yöntemlerini göstermiş olacağız. Bildiğimiz üzere burun yüzümüz üzerinde çok önemli bir yere sahiptir. Yüzün güzel gözükmesini sağlayan unsurlardan birisi olan burnunuzun eğer büyük olduğunu düşünüyorsanız sizlere estetik ameliyat olmadan sadece birkaç masaj hareketi ile burun nasıl küçülür ile ilgili bilgi vermiş olacağız. Çoğu insan ameliyatlardan korkar veya içinde çekinceleri olur. Ameliyattan sonra acaba daha mı kötü bir şekle sahip olacak, ameliyat esnasında bana bir şey olur mu, acaba çok ağrır mı vb. sorularla karşı karşıyadırlar. İşte size ameliyat olmaksızın sadece masaj hareketleri yardımı ile kendimizin kolay bir şekilde uygulayabileceği yöntemler arasındadır..

Burun Ucu Küçülten Egzersiz areketleri;

Oldukça basit olan bu burun kaldıran egzersizi her ortamda rahatlıkla yapabilirsiniz.

İşaret parmağımızın ucu yardımı ile burun ucu tam ortasından aşağı doğru baskı uygulayın.

 1. Burnunuz üst dişlerinize doğru eğilmiş olacaktır.

( Bu şekilde ortalama olarak 1 saniye boyunca bekleyin elinizi çekin )

 1. Tekrar işaret parmağımızı burnun ucuna aşağı doğru bastırarak üst dişlerimize doğru eğiyoruz.

( Bu hareketi 30 tekrardan 1 set yapmanız yeterli olacaktır. Her tekrar 1-2 saniye gibi bir süreç içerecektir. )

 1. Eğer burnunuzun gereğinden fazla büyük olduğunu düşünüyorsanız bu hareketi 3 set olmakla birlikte 30 tekrardan uygulayınız. Her set arasında yaklaşık 30 saniye kadar bekleyiniz. Gün içerisinde ağrı yapmaz ise dilediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Not: Her tekrar  yine aynı 1-2 saniyelik süre içinde olması gerekmektedir.

 1. Bu egzersiz hemen bir iki uygulamada etkisini gözle görülür bir şekilde göstermeyebilir. En az 1 ay içerisinde burnunuz kendini toplamaya başlar ve de en az iki ay içerisinde burnunuzda gözle görülecek şekilde değimler yaşanmış olacaktır.

burun ucu burun Burun Ucu Kaldırma ve Küçültme Egzersizleri burun k   ltme kald rmaBu burun kaldıran hareketleri düzenli olarak yapmanız durumunda büyük olan burnunuz daha kibar bir şekil alabilir ve de bu sayede yüzünüzün önemli bir kısmını kapsayan burun daha güzel bir görünüme sahip olmaya başlar.

error: Copyright! Yaşamloji