zero kola pepsi max kaç kalori kola kalori Light Kola Max Kaç Kalori Zero? kola kalori

Light Kola Max Kaç Kalori Zero?

Kola Kalorisi Diyet Yaparken İçilir mi, Kilo Aldırır mı?

Asitli içecekler gurubunda olan Pepsi ve Coca-Cola light ürünleri kola kalorisi kaç ve kilo yaparmı aşağıda inceleyelim.

Normal kola kaç kalori: 1 kutu kola 149, bir büyük su bardak ise 250 ml. 110-115 kalori değeri vardır. Ve 24 mg. kafein içerir.

Zero Kola kalorisi: 1 kutu Coca-Cola Zero yaklaşık olarak 0.7 kaloridir. (Kendi sitesinden alınmıştır) Zero kolada light kolaya göre ek olarak içinde sukraloz vardır.

Diyet Light kola kaç kalori: Şekersiz yapılan bu içecek içerisinde şeker yerine kullanılan düşük kalorili tatlandırıcılar vardır (Aspartam, potasyum ve asesulfam vb.) . 0.7 Kaloridir 1 bardak light kola.

Pepsi max kaç kalori: Aynı guruptaki bir diğer kola markası Pepsi max kalori değeri ise aşağı yukarı aynı miktarı içerir.

Diyette kola içilir mi: Diyet yaparken en önemlisi alınan kaloriler ve yakılan kaloriler arasında bir denge kurmaktır. Gereksiz, sağlık açısından bir fayda sağlamayan içi boş kaloriler diyette kilo aldırır. Bu sadece kolaya nazaran değil tüm yiyecekler ve içecekler için gereklidir.

Eğer diyet yapıyorum diyorsanız en azından cola zero veya pepsi max tercih etmeye çalışın. Biz şahsen asitli içecekleri önermiyoruz.

Kola kilo aldırır mı: Normal kola kalori bakımından kilo yapar fakat zero, max ve light kolanın kalori değeri her ne kadar az görünse de asitli ve sağlığa fayda sağlaman bir içecek türü olduğu için tavsiyemiz arasında değildir.

error: Copyright! Yaşamloji