Kilo verdirici yiyecekler kilo verdiren Hızlı Kilo Verdiren Yiyecekler, Besinler ve Gıdalar kilo verdirici

Hızlı Kilo Verdiren Yiyecekler, Besinler ve Gıdalar

Kilo Verdiren Yiyecekler Nelerdir, Hangi Besinler Kilo Verdirir?

Zayıflamak veya kilo almak metabolizma etkisiyle bağlantılı bir süreçtir. Eğer kilo verdiren besinler arıyorsanız, bu yiyeceklerle metabolizma hızını belirli bir seviyeye getirmek ve mideye fazla yüklenmemek mümkün. Öncelikle yemiyorum ama zayıflayamıyorum diyorsanız bu durum yemek yemediğinizden kaynaklanıyor olabilir. Sebebi ise metabolizmanızın çalışmasını engelliyorsunuz ve sürekli bir baskı altında bırakıp yavaş çalışmasını sağlıyorsunuz.

Oysa ki sık aralıklarla yediğiniz yemek, alınan vitamin, mineral ve vücut için faydalı sağlıklı kaloriler metabolizmanın hızlanmasını sağlayacak ve kilo vermek daha kolay olacaktır. Metabolizma ne kadar hızlı çalışırsa o kadar hızlı zayıflamak ve kalıcı kilo verme mümkün olacaktır.

Kilonuz ile 22 çarpın, çıkan bu sonuç bazal metabolizmanız ve sizin için gerekli olan enerjiyi verir. Günde bu kalori alımının altına düşmemeye çalışın. Çok şişman olanlar bu değerin biraz altına inebilirler.

Örneğin: 25 yaşında bir kadın 70 kilo ağırlığında; 70*22=1640 Bu değer günlük alınması gereken kaloriyi vermektedir. Bunun altına düşerseniz kalıcı kilo vermek ve sağlıklı zayıflamak pek mümkün görünmüyor. Şimdi diyeceksiniz ki bu kalori değeri çok fazla, fakat 1640 kaloriyi gereksiz kalori yapan yiyeceklerden değil, tam tersine sağlıklı kilo vermeyi hızlandıran besinlerden almalıyız. Yoksa kilo alımı başlar. aşağıdan kilo verdirici gıdalar ve besinler nelerdir bakalım;

Çörek otu, 1 tatlı kaşığı 18 kaloridir: Anti oksidan ve kanserle mücadele mucize olarak adlandırılan çörek otu zayıflamak için de birebir. Dr. Murat Topoğlu şöyle diyor; Her sabah 1 tatlı kaşığı çörek otunu ağzınıza atın, iyice çiğneyin ve yutun veya tokmakla döverek yiyebilirsiniz. Ayrıca koleterolü düşürür.

Enginar 1 adet 10 kalori: Düşük kalorisi ile sağlığa oldukça faydaları olan enginar zayıflatan yiyeceler arasındadır. Haşlama olarak yapacağınız yemek içine en fazla 1 tatlı kaşığı zeytinyağı koymalısınız. Veya alternatif olarak şuradaki enginar diyet yemeği yapabilirsiniz.

Ananas, 90-10 gram 50 kalori: Bu tropik meyve olan ananas kilo verdiren meyveler arasındadır. Bağırsakları hızlı çalıştırdığı gibi metabolizmayı düzenler. Günde 1 adet ananasın yarısını diyet yaparken ara öğünlerde yiyebilirsiniz. Daha fazlası vücudun alacağı şeker oranı için sakıncalıdır. Ana yemek olarak değil sadece yardımcı öğünlerde. Unutmayalım mide küçültmek ve kalıcı kilo verme istiyorsak az ve sık öğünlerle bu mümkün.

Kilo Verdiren Besinler Yiyecekler Nelerdir?

Kilo verme süreci zorlu bir süreçtir ve tükettiğiniz besinlerden elde ettiğiniz kalori miktarının yaktığınız kalori miktarından az olması koşulunda kilo vermeniz mümkün hale gelir. Bunun dışında daha kolay kalori yakmak ve yağların yakılmasını hızlandıran kilo verdiren yiyecekler bulunmaktadır. Bu besinleri tüketerek hem enerji depolayacak hem de kilolarınızdan daha hızlı şekilde kurtulabileceksiniz.

Baklagiller: Diyet yaparken daha uzun süre tok kalmanızı sağlar ve içeriklerinde yüksek oranda lif bulunmaktadır. Bu sayede sindirimleri kolaydır. Ayrıca zengin sağlıklı protein ve karbonhidrat kaynağıdırlar. Sindirimi kolaylaştırarak metabolizmanın çalışmasını hızlandıran kilo verdiren besinler arasında sayılırlar.

kilo verdiren kilo verdiren Hızlı Kilo Verdiren Yiyecekler, Besinler ve Gıdalar kilo verdiren sebzelerSebze Püresi: Sebzeler diyette en rahat tüketebileceğimiz gıdaların başında gelmektedir. Özellikle posası fazla olan sebzeler mideyi doldurur ve doygunluk hissini arttırır. Bu nedenle çeşitli sebzelerden oluşan sebze pürelerini makarna ve pilav gibi kilo aldırıcı gıdaların yanında tüketildiğinde, doygunluk hissini arttırıyor ve daha az tüketime neden oluyor. Ayrıca sebzelerin yağ parçalayıcı özelliklerinden dolayı kilo verdirici yiyecekler olduğu bilinmektedir. Unutmadan, makarna kendi başına kilo aldırmaz, taki bol tereyağlı ve çeşitli yüksek kalorili soslar ile yapılmadığı zaman.

Çorbalar: Yemek öncesi çorba içmek sindirim sistemi için çok faydalıdır. Ayrıca midede doygunluk hissi verir ve sonrasında daha az yemek tüketmenizi sağlar. Yemek yerken tokluk hissi beyinden yaklaşık olarak 15 dakika sonra gelir ve bu süre içerisinde yavaş yavaş çorba için, ana yemekleri daha az yemeyi sağlayacak tokluk mesajının beyinden gelmesine olanak sağlayacaktır. Tüm bunların yanı sıra çorba kilo verdiren içecekler arasında yer alır ve yoğun posa miktarı nedeniyle tok tutma etkisi bulunur.

Yoğurt: Farkındaysanız bu gıda tüm diyet listelerinde bulunur ve diyet uzmanları genellikle ara öğünlerde ve yemeklerle beraber yoğurt tüketimini önerirler. Yoğurt kilo vermek için iyi bir besin maddesidir ancak az yağlı ve kaymaksız olarak tüketildiğinde kilo verdirici etkileri görülmektedir. Faydalarını saymakla bitmez daha fazla detay yoğurt ve ayran için tıklayınız. Eğer sevmiyorsanız ara öğünlerde ayran içmek yerinde bir karar olacaktır.

Kilo verdirici sebze kilo verdiren Hızlı Kilo Verdiren Yiyecekler, Besinler ve Gıdalar kilo verdiren yiyeceklerLahana: 1 adet bütün lahana çiğ olarak 40 kalori değerindedir. Vücuttan toksinleri atmak için birebir sebzeler gurubundadır. Özellikle son günlerde sıkça uygulanan lahana diyeti kilo verdiren sebzeler arasındadır. Az kalorili fakat sağlık açısından bolca faydaları olan lahana diyeti ile zayıflama yöntemine bakınız.

Yumurta: Özellikle kahvaltıda tüketilen yumurta sizi gün boyunca tok tutar ve enerji ihtiyacınızı giderir. Şuradan faydaları ve kalorisine bakın, içeriğindeki yüksek protein sayesinde genellikle sporcuların çok fazla tükettiği yumurta, yağların kasa dönüşmesi için vücudun protein takviyesini sağlar ve kilo verdiren besinler arasında yer alır. Kalıcı kilo vermek için protein ve karbonhidrat dengesi oranını besinler ile yakalamak şart.

Bitter Çikolata: Çikolata yemeden duramıyorsanız ve kan şekeriniz düşerek kendinizi kötü hissediyorsanız korkmayın, artık diyet yaparken de çikolata tüketebileceksiniz. Bitter çikolatanın içerisinde yer alan bileşenler ve normale göre düşük kalorisi sayesinde saha uzun süre tokluk hissi sağladığı tespit edilmiştir. Bu sadece tatlı krizi önlemek ve daha çok kalorili yiyeceklere yönelmemek için kendinizi durdurma politikasıdır. Direk zayıflamaya etkisi yoktur. Mutlu olun zayıflayın, çikolata yiyin mutlu olun!

error: Copyright! Yaşamloji