zayıflama diyetleri  Diyet Gerçekleri zayiflama diyetleri
zayıflama diyetleri

Diyet Gerçekleri

Obezite çağın en büyük hastalığı olma yolunda ilerlerken çocuğundan yaşlısına herkesin bu tehditle yüz yüze olduğu gerçeği kaçınılmaz. Farkında olmadan alınan kilolar, hareketsiz yaşam tarzı ve sağlıksız gıdalar obezitenin başlıca sebepleri arasındadır. Diyet Gerçekleri hakkında ne kadar çok şey öğrenirsek sağlıklı hayat yolunda emin adımlar atmaya başlamış oluruz.

Diyette Saat Sınırlamaları

Farklı hayatlar, farklı yaşam tarzları ya da iş yoğunlukları insanların belirli saatlere uymayı hedef alan diyet listeleri konusunda başarısını düşürmektedir.  Diyette Saat Sınırlamaları yapmak insanların çabuk vazgeçmelerine neden olan gereksiz bir uygulamadır. Gece geç saatlere kadar çalışan bir insana sabah en geç sekizde kahvaltı yapması gerektiğini söylemek ya da insanları aynı saatte kaldırıp aynı saatte yatırmaya çalışmak oldukça gereksiz bir çabadır. Farklı saatlerde beslenmek sağlıksız beslendiğiniz anlamına gelmez, yeter ki abartıya kaçmadan gıda tüketin.

Diyette Suyun Önemi

Su ile ilgili gerçekler birçoğunuzun merak ettiği konular arasındadır. Diyette Suyun Önemi nedir, ne kadar su içmeli, nasıl içmeli, sıcak su mu yoksa soğuk su mu gibi sorular kafanızı karıştırmasın. Vücudunuzun su ihtiyacını karşılayacak miktarı – bu bir yetişkinde yaklaşık iki litre civarındadır – tüketmeniz yeterlidir. Gerisi keyfinize kalmıştır.

Metabolizma Hızı

Metabolizma vücudunuzdaki tüm kimyasal olayların toplamında harcanılan total enerji olarak adlandırılabilir. Aynı kiloda sabit kalmanız metabolizma ile ilgili değil sizin beslenme ve hareket arasında ki dengeyi sağlayamamanızdan kaynaklanır. Metabolizma Hızı aç kaldığınızda kendini belirli bir seviyede sabitler. Aç kalmak en tehlikeli ve sık uygulanan diyet yanlışıdır.

Hızlı Kilo Verdiren Yiyecekler

Ne kadar sağlıklı olursa olsun hiçbir meyve ya da sebze size tek başına kilo verdiremez. Sonuçta bu kiloları bir haftada almadınız ki bir hafta da geri veresiniz. Kilo vermek için tek tip beslenerek Hızlı Kilo Verdiren Yiyecekler konusunda takılmak yerine sağlıklı ve dengeli beslenmeyi hayat tarzınız haline getirmelisiniz.

Bağırsak Detoksu

İnsan vücudu doğal düzeninde toksin maddeleri her gün yavaş yavaş atmaktadır. Bağırsak Detoksu şeklinde toksin attığı söylenen uygulamalar bağırsaklarınızdaki iyi bakterileri atıp bağırsak florasını bozmaktadır.  En iyi vücut detoksu yeterli miktarlarda temiz su içmek, sağlıklı ve organik gıdalarla beslenmek, düzenli bir hayat yaşamak, bol temiz hava almak gibi alışkanlıkların tümü sayesinde yapılabilir.

Ekmeğin Kesilmesi

Diyetinizde Ekmeğin Kesilmesi yanlış bir uygulama olmakla yine çok sık yapılan yanlış uygulamalardan ilkidir. Diyetle birlikte belirli kurallar içerisinde ekmek tüketmek oldukça faydalı bir alışkanlıktır. Burada bahsettiğimiz ekmek bakkaldan aldığınız hiçbir besleyiciliği olmayan beyaz ekmek değil tabiki. Tam tahıllardan ve kepekli undan yapılan ekmekler günlük birkaç dilimi geçmeyecek şekilde tüketildiğinde hücreler için gerekli enerjiyi üreten karbonhidratı vücudumuz için sağlamış oluruz. Karbonhidratın eksik ya da kalitesiz kaynaklardan alınması durumunda hücreler enerji ihtiyacını kaslardan sağlayacak, siz kilo verdiğinizi zannederken kas kaybedeceksiniz

error: Copyright! Yaşamloji