ağda sonrası sivilce kızarıklık bakım nasıl geçer ağda sonrası Ağda Sonrası Sivilce Kızarıklar Nasıl Geçer, Ne Yapmalı? a dadan sonra

Ağda Sonrası Sivilce Kızarıklar Nasıl Geçer, Ne Yapmalı?

Ağda Sonrası Sivilceler Ve Kızarıklar Nasıl Geçer?

 Vücut, bacak, kol, koltukaltı ve genital bölgede ekstra önem gerektiren bir durum olan ağda sonrası çoğu zaman bir kabus olabilir. Ağdadan sonra veya sırasında oluşan sivilce kızarıkları, kırmızı noktalar ciltte yanma hissi verir ve batıklar  gün boyu sürer. Peki, ağda sonrası sivilce nasıl geçer?

Bu durumdan kurtulmak amacı ile ağdadan sonra bakım oldukça önemlidir. Yapılmış olan işlem sonrasında kızarıklıklar ve sivilceler oluşumunu önlemek adına birçok yola başvurulmaktadır. Ağda sonrası sivilce ve kızarık cildin zedelenerek kıl hücrelerine zarar vermiş olduğu için oluşmaktadır. Cilt üzerinde pütürleşme, kızarmalar ve kaşınmalar olarak ortaya çıkmaktadır. Bu sorunları geçirmek ve önlemek için aşağıda verilen bakım yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Ağda sonrası bakım, çıkan kırmızı noktalar, sivilceler ve kızarıklık nasıl geçer?

 • Ağda yaptıktan sonra cilde nemlendirici yağ krem sürmek cildinize iyi gelir, yumuşamasını sağlar.
 • Bacaklara ağdayı uygulamadan önce soğuk kompleks uygulayarak, cildinizi tahrişten, çıkan kırmızı noktalardan önleyin.

Ağda sonrasında kıyafet seçimine özen göstermeliyiz. Yumuşak ve tahriş etmeyecek şekilde bol şeyler giymek ciltte oluşan tahrişi aza indirir.

 • Tüyleri almaya başlamadan önce antimikrobiyel ürünler kullanmak, sivilce oluşumunu en az seviyeye indirir.
 • Çok terleyen insanlar mutlaka ağda sonrası terleme etkisini en aza indirin. Bu durum sivilce çıkmasına sebep olur. İşlem sonrasında hızlı şekilde hareket etmemeye ve terlememeye özen gösterin.

 

 • Eğer ağda sonrası sivilce çıkmış olursa, kesinlikle oynamayın çoğalmasına sebep olursunuz.
 • Ağda yapmış olduktan sonraki gün, cilde peeling yapılarak ölü hücrelerden arındırabilirsiniz.
 • Bacaklarda veya vücutta sivilce oluşmaması için, ağda sorası cilt üzerine buz konulur. Fakat direk olarak temas ettirilmez, tülbentle sarılmış bir şekilde konulması gerek.
 • Ağda yaptıktan sonra 2 saat boyunca cilde su değmemesi daha sağlıklıdır. Bu yöntem sivilce çıkmasını önler.
 • Ağda sonrası kesinlikle havuza yada küvete girmemek gerek. Ciltteki kıl gözenekleri açık olduğu için mikrop kapmasına neden olur.
 • Ağda yaptıktan sonra cildi zedeleyici uygulamalar yapılmamalı. Kese, lif gibi baskı uygulamaları gibi.
 • Spor gibi terleyici hareketlerden 2 gün uzak durmak sivilce oluşumunu önlemiş olur.
 • Cildi ağda sonrasından 2 saat geçtikten sonra bitkisel duş jeli ile yumuşak hareketlerle yıkayın. Bu bakım sivilcelere iyi gelir.
 • Cilt temizliği yapıldıktan sonra cildi yumuşatmak için nemlendirici kullanın. Normal kullandığınız krem yerine sadece ağda sonrası krem tedarik edin. Bileşenleri birbirinde farklı olduğundan kızarıklık ve kırmızı noktalara çok iyi gelir. Doğru yapılan tedavi sonrasında kısa sürede kızarıklık ve sivilceler geçer.

Ağda sonrası bakım ne yapmalı?

ağda sonrası nasıl geçer ağda sonrası Ağda Sonrası Sivilce Kızarıklar Nasıl Geçer, Ne Yapmalı? a da sonrasCilt, ağda sonrası ölü hücrelerden arındırmak ve hijyen sağlamak için krem nemlendiricilerden yararlanır. Cilt temizliği çok önemlidir, eğer yapılmaz ise mikrop kapmasına neden olursunuz!

Kesinlikle ağda sonrası oluşan olan sivilceleri sıkmayın. Herhangi bir oynama sonucunda daha çok alana yayılarak sivilce artışına ve kırmızılık çıkmasına sebep olur.

Zedeleyici ve tahriş edici durumlardan kaçının.

error: Copyright! Yaşamloji