cilde ve yüze ne iyi gelir iyi gelen yağlar Yüze, Cilde İyi Gelen Doğal Yağlar y  ze cilde iyi gelen do  al ya  lar

Yüze, Cilde İyi Gelen Doğal Yağlar

Hangi Bitkisel Yağlar Cilde, Yüze İyi Gelir?

Günümüzde yüz ve cilt için kullanılan birçok kozmetik ürüne nazaran daha etkili sonuçlar veren yağlar bulunması ve bu yağların aynı zamanda doğal yoğunluğunun fazla olması, cilde iyi gelen yağların en büyük tercih sebepleri arasındadır. Bakalım yüze ve cilde iyi gelen doğal yağlar neler:

Zaten bir takım kimyasalları barındıran kozmetik ürünleri, uzun süreli kullanımlarda bir cildin kaldırması olanaksızdır. Özellikle kadın cildinin erkek cildine oranla daha hassas bir yapıda olması, bu ürünlerin kullanımını belirli bir aşamadan sonra gereksizleştiriyor.  Konumuzda ele alacağımız yağlar, kimyasal barındıran kozmetik ürünlerden ziyade, evde kulanılan doğal yağlar olacaktır. Bu bitkisel yağların cildi ve yüzü daha canlı, sağlıklı gösterdiği gibi, bazı cilt lekelerine karşıda etkili faydaları olduğu bilinmektedir.

Cilde ve Yüze İyi Gelir Özellikli Bitkisel Yağlar:

Badem yağı: Doğal cilt bakım ürünleri arasında oldukça önemli bir ürün olan Badem yağı, birçok bakım ürünlerinde ana madde yada katkı maddesi olarak etkili bir şekilde kullanılmaktadır.  Cilt tarafından daha hızlı emilme özelliğine sahip olan bu doğal yağ, cilde canlılık verir, parlaklık ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda cildi uzun süre koruyucu bir yapıya sahip olması, badem yağının daha fazla tercih edilmesi sebepleri arasındadır.

Cilde iyi gelen badem yağını cildinize uygularken, öncelikle yumuşak bir pamuğa döküp cilde sürülerek, masaj şeklinde yedirilmelidir. Şayet cildinizde anormal şekilde kuruluk varsa, badem yağı uygulamasını uyumadan önce yapmanız daha yararlı olacaktır. Genellikle kuru ciltler için kullanılan badem yağını çıkarmak içinse, gün içinde yaptıysanız 30 dakika sonra, uyumadan önce yaptınız ise sabah kalktığınızda ılık suyla temizlemeniz mümkündür. Cilde canlılık veren yağlar arasında iyi gelir faydaları vardır.

kuru ciltler için yağ bitkisel iyi gelen yağlar Yüze, Cilde İyi Gelen Doğal Yağlar hindistan cevizi yaHindistan cevizi yağı: Yine cilde iyi gelen en doğal bitkisel yağlar arasında hindistan cevizi yağı vardır.   Saç uzamasına, geçici saç kayıplarında saçın yeniden çıkmasına da faydaları olan hindistan cevizi, cilde iyi gelir özellikli yağların başındadır. Cilde oldukça parlak bir görünüm kazandıran bu doğal yağ, cildin beslenmesini ve yumuşamasını sağlar. Kış mevsimlerinde de etkili sonuçları gözlemlenen hindistan cevizi yağı, soğuk havanın etkilerinden cildi koruma adına son derece yararlıdır. Hindistan cevizi yağının en etkin uygulanma zamanı, banyo yapmadan kısa bir süre öncesidir.

iyi gelen yağlar iyi gelen yağlar Yüze, Cilde İyi Gelen Doğal Yağlar argan ya     cildeYüze İyi Gelen Argan Yağı: Son zamanlarda sıkça gündeme gelen ve harika etkileri olduğu kanıtlanmış doğal yağlardan birisidir. Argan yağının faydaları, ziyadesiyle fazladır.  Ücret olarak diğer yağlara nazaran pahalı olsa da, etkileri de makul derece de fazladır. Argan yağının cilt için bazı faydaları; ciltteki gözenekleri temizler, cilde canlılık verir, cilt üzerindeki küçük sivilceleri iz bırakmadan yok eder ve cildi yumuşatır. Unutmadan argan yağının en önemli faydalarından birisi de, yaşlılığın cilt üzerindeki etkilerini azaltması ve yüze iyi gelmesi.

Üzüm Çekirdeği Yağı: Yaşlılığın etkilerini geciktirici özelliği, cilde tazelik ve parlak bir görünüm vermesi, üzüm çekirdeği yağının en büyük özelliklerindendir. Masaj şeklinde cilde uygulanabilen bu bitkisel yağ, cilt tarafından hızlı bir şekilde emildiği için cilt yüzeyinde herhangi bir kalıntı bırakmaz.

Zeytin Yağı: Gerek sağlık açısından, gerekse kuru ciltler için cilt bakımı ve güzelliği açısından zeytin yağı yüzyıllar boyunca kullanılmış en önemli doğal cilt bakımı ürünleri arasında olup,  günümüzde de hala cilde iyi gelen yağlar arasındadır. Cilt lekeleri ve yüzde yaşlılık etkileri gibi olumsuzluklara karşı oldukça faydalı olan zeytin yağı, karaciğer başta olmak üzere birçok organa da iyi gelmektedir. Dozunda kullanınca Cilde canlılık gelir ve yüzü gençleştiren faydaları vardır.

yüze ne iyi gelir yağ iyi gelen yağlar Yüze, Cilde İyi Gelen Doğal Yağlar lavanta ya     cildeCilde İyi Gelen Lavanta Yağı: Yağsız, yağlı veya kuru tüm cilt tipleri için etkili faydaları olduğu bilinmektedir. Cildin kuruluk hissiyatını azaltarak, daha parlak ve genç görünmesini sağlar. Lavantanın eşsiz büyüsü aynı zamanda sakinleştirici etkiye de sahiptir.  Cilt üzerindeki yara izlerinin giderilmesi, sivilcelerin yok edilmesi ve mevcut sivilce lekelerinin azalmasında önemli rol oynar. Cilde iyi gelen yağlar arasında önemli bir konuma sahip olan lavanta yağı, az miktarda su ya da taşıyıcı yağ (üzüm çekirdeği yağı, zeytin yağı gibi) karıştırılarak kullanıldığında cilde daha faydalıdır.

Cilde ve yüze iyi gelir yağlar yazımızı okudunuz. Konu hakkındaki düşüncelerinizi ve yazımızın haricinde bildiğiniz bitkisel yağları, aşağıdaki yorum panelinden paylaşabilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji