akne sivilce yaparmı protein tozu sivilce Protein Tozu Sivilce Yapar mı? protein tozu sivilce

Protein Tozu Sivilce Yapar mı?

Fazla Protein Tozu İçmek Vücutta, Yüzde  Sivilce Yapar mı?

Protein tozu genellikle vücut geliştirme sporuyla ilgilenenlerin tercih ettikleri ve vücuda girdikten sonra yapılan antrenmanların daha etkili şekilde, hızlıca kasa dönüşmesini sağlayan bir tozdur. Protein tozu ve pek çok ağır yemek tüketmek karaciğer üzerinde baskı yaratacağından bazı durumlarda vücutta ve yüzde geçici sivilcelerin oluşmasına neden olabilmektedir. Ancak bu durum çok zararsız ve kısa süreli bir durum olarak bilinir. Tabi bu gibi vitamin veya proteinlere alerjiniz yok ise ve fazla tüketilmedi ise. Fazla içilen protein tozu sivilce yapar.

Sivilce izleri ve akne oluşumundan genel olarak bahsedecek olursak, pek çok farklı nedenlere bağlı olarak sivilceler ve akneler görülebilmektedir. Bunlar arasında cildin sağlığı, tipi, yağlı cilt, stres ve beslenme şekilleri akne ve sivilcelerin oluşmasına neden olmaktadır.

Protein tozu sivilce yapar mı: Akne yapma ihtimali olan bir tozdur ancak bu ihtimal aynı oranda protein içeren besinlerin tüketilmesiyle de görülebilmektedir. Bu nedenle beslenme ile doğru orantılı olan sivilce oluşumu, protein tozu ile tetiklenmez ve gözle görülür derece artış göstermez.

Neden sivilce yapar: Genel yapısı ve içeriği süt ve peynir ürünlerinden farksız olan protein tozu çok aşırı tüketildiğinde karaciğer yapısına veriği zararları sayesinde değişimlere neden olarak vücutta ve yüzde sivilce yapar veya artmasına neden olur. Bu oluşan akneler genelde zamanla kendiliğinden geçer.

Protein Tozu Aldıktan Sonra Spor Yapmak Sivilceleri Geçirir mi?

Protein tozu içtikten sonra vücut daha fazla enerji harcar ve terleme oranı artar. Spor yaparken atmış olduğunuz ter ile vücudunuzdaki tüm toksinlerden kurtulmuş olursunuz ve vücuttan atılan toksinler cildinizde toplanır, bu durumda ter attıktan sonra hızlıca duş almak tüm gözeneklerin temizlenmesine ve zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Protein tozu içseniz veya almasanız da spor yaptığınızda vücuttan atılan toksinler sivilcelerin oluşmasına engel olur. Tabi spor sonrası alınması gereken duştan sonra.

Spordan Sonra Sivilceleri Önlemek İçin Öneriler;

Spor yaptığınızla terleme yoluyla tüm gözeneklerin temizlendiğinden bahsetmiştik, bununla beraber cilt yapısına çıkan toksinlerin en iyi arındırılması için cildi keselemek gerekmektedir.

Son olarak protein tozu sivilce yaparmı dediğimizde, sivilce oluşumu üzerinde etkisizdir ancak tükettiğiniz diğer yağlı besinler sivilce oluşumunu tetikler ve sivilcelerin çok hızlı şekilde çoğalmasına neden olur. Bu nedenle cilt yapınızı ne kadar az yağlı tutarsanız, o kadar az yüzde, vücutta sivilce oluşumu meydana gelir.

error: Copyright! Yaşamloji